469 Shares 9153 views

zapiekanka ziemniaczana z mięsem mielonym w multivarka – ulubione danie dzieci!

zapiekanka ziemniaczana z mięsem mielonym w multivarka zawsze okazuje się pyszne, smaczne i bardzo satysfakcjonujące. Ten posiłek można łatwo zrobić dla swoich dzieci. Należy również zauważyć, że nie zawiera żadnych produktów o wysokiej wartości i przygotowuje się dość łatwe.


zapiekanka ziemniaczana z mięsem: zdjęć i krok po kroku receptury

Niezbędne składniki:

  • świeże młode ziemniaki – 4-5 średniej wielkości bulw;
  • mięso wołowe bez kości i tłuszczu – 400 g;
  • duże świeżego cebuli; – 2 szt.
  • ser – 125 g;
  • jaja kurze duże – 4 szt.;
  • mąka pszenna – 3 łyżki pełne duże;
  • majonez tłuszczu – 120 g;
  • śmietana 30% – 120 g;
  • sól morska i inne przyprawy – do smaku i osobistych preferencji.

Przetwórstwo mięsa

Aby ziemniaczana zapiekanka z mięsa mielonego w multivarka okazało się pyszne, produkt mięsny jest zalecane, aby uzyskać świeże i bez nadmiaru tłuszczu. W tym celu zdecydowaliśmy się na mięso cielęce. Należy również przemyto wolne od rodzaju folii i żył, a następnie tnie się na kawałki i zmielenia w młynku do mięsa. Aby smak farszu do niego należy również dodać 1 główka cebuli, chcesz przekonwertować na miazgę w podobny sposób. Potem te dwa składniki powinny być mieszane w jednym pojemniku, jak również w postaci soli i pieprzu.

przetwórstwo warzyw

Smaczne ziemniaczana garnek z mięsa wymaga zastosowania tylko świeżych produktów. Tak więc należy wziąć ziemniaków, należy je dokładnie, skórki i pocięto na cienkie plasterki. Podczas gdy pozostałe składniki są przetwarzane cięcia ziemniaków są korzystnie umieszczane w zimnej wodzie aby zapobiec się czarne i skrobia jest częściowo utracone.

Również ziemniaki garnek z mięsa mielonego w multivarka obejmuje stosowanie świeżego cebuli. To powinno być czyste i posiekać. Można wstępnie podsmażyć cebulę, ale danie okaże się znacznie bardziej pachnące, jeśli tego warzywa wykorzystywane na surowo.

Sposób wytwarzania wypełnienia

Aby wypełnić do zapiekanek, musi być podłączony w misce jajka, śmietana, majonez, mąka, ser tarty, sól morska i inne przyprawy. Wszystkie produkty muszą ubij widelcem lub trzepaczką.

kursy formacyjne

Kiedy wszystkie główne elementy zapiekanek są gotowe, można bezpiecznie przystąpić do jej tworzenia. Z tego kubka urządzenia powinny być naoliwione, a następnie umieścić jedną połowę posiekanego ziemniaka i całych cebuli. Zalecane są lekko sól, a następnie wlać 5-6 dużej łyżki ciasto. Następny na warzywa należy umieścić pachnący wołowiny, która jest następnie wymaganą do pokrycia drugiej połowie plasterki ziemniaków. Po tym wszystkim trzeba wypełnić w pozostałej części podstawy do naczyń.

obróbka cieplna

Ziemniaków garnek z mięsa mielonego w multivarka przygotowanych w trybie wsadowym do 60-70 minut. Po danie obróbka termiczna zaleca się dodatkowo stać na kolejny kwadrans w programie włączone ogrzewanie. Potem chwycił kolacja powinna wyjść z szafki kuchennej.