326 Shares 8258 views

Czekolady „Czerwony Październik”: wybór, skład, cena

Co rosyjskie wyroby czekoladowe znaną marką „Czerwony Październik”. Słynny „Alenka” Iris „kici, kici” karmel „Raki” Wszystkie te rzeczy będą wiedzieć więcej naszych babć.

cukierki w stolicy „Czerwony Październik” Nic dziwnego, że tak popularne, ponieważ historia produkcji ma 165 lat.

Trochę o fabryce

Już w 1851 roku pruski kupiec i amator T. von Einem czekolada postanowił założyć firmę w Imperium Rosyjskiego, otworzył małą produkcję czekoladowych cukierków.

Od 1867 roku fabryka jest już w katalogu imperium rosyjskiego pod nazwą „Einema. partnerstwo parowy fabryki czekolady, cukierki i ciasteczka herbata ". Pięć srebrnych groszy od każdego funta sprzedawane ciasteczek von Einem przekazane na cele charytatywne. Od 1869 roku, jego towarzysz staje Julius Geiss całkowicie zrusyfikowanych niemiecki czarnym lesie, w Badenii-Wirtembergii, który był kierowany przez fabrykę w 1876 roku po śmierci Teodora Ferdinand.

W 1917 roku fabryka została znacjonalizowana, jak wszystko inne w kraju, ale praca nie zatrzymał się, a w 1922 roku stał się znany jako „Czerwony Październik”. Podczas wojny wyprodukowała tylko czekoladę „Strażnicy” i „Cola”, ale nie wszystko jedno, do którego są przyzwyczajeni, i cola za kołem podbiegunowym, na Półwyspie Kolskim.

Najsłynniejszym

Najsmaczniejsze produkty w Rosji – cukierek „Czerwony Październik”. Ich skład jest oczywiście różna. Czekolada z orzechami i proste, gatunków masowych i karmelu gofrów, różnych ciast i ciastek – to wszystko zrobić na swojej unikalnej recepturze.

Oto, na przykład, marka cukierków „Alenka”. Pomiędzy dwoma warstwami wafli peretortye prażone orzechy mleko cukier. Lub "Alenka creme brulee." Wypełniania jej ciemną, mleko, kakao w proszku i od góry wypełnionej polewą czekoladową.

Pojawił się i karmel „Alenka”, choć wszyscy przyzwyczajeni do faktu, że jest czekolada. Owalne wygląd cukierków i smak bardzo podobny do pomarańczy.

„Storm of plomb” jest zawsze żart i poważnie o nazwie Iris „kici, kici”. Podobnie jak sto lat temu, ale również przykleja się do zębów i usunąć źle dostarczonych uszczelek. Pomimo tego, smak toffi zawsze tkwią w ludzkich umysłach. W czasach sowieckich, te cukierki były w każdym domu.

Cukierki „Czerwony Październik” produkuje szeroką gamę produktów, w tym „Bruin znieść.” Konwencjonalne waflowe są, ale nie było to nowość – miodu pieczenia. Podłużny konfetina powleczone polewą czekoladową, a wewnątrz karmelu orzechy ziemne, orzechy laskowe i miodu. Nietypowe, ale bardzo smaczne!

Mniej znane, ale nie mniej smaczne

Czekolady „Czerwony Październik” produkuje codziennie. „Triumph” jest dostępna w trzech formach: „klasyczny”, „latte” i „egzotyczne”.

„Classic” posypane wiórkami kokosowymi i trochę kruszenia, ale to są drobiazgi. A w rzeczywistości, opłatek w szkliwie, który jest ukryty pod pysznym nadzieniem.

„Latte” jest również kruszy, ale kokosowego i sezam. Wypełnienie krem o smaku gorącej czekolady latte nie pozostawi obojętnym. I „egzotyczne” wszyscy egzotycznych tkwi w pistacji. Posypać trochę rozpadające okruchy wafel (ponieważ niektóre z jej szczycie, to miękisz) jest farsz pistacjowy zielony kolor i smak.

Z „chemii”, nawiasem mówiąc, nie tak wielu składników w serii cukierków. Zły „E”, które mają długie przestraszyć obecny jako barwnika E-141 i E-476 smaku.

Cukierki „Czerwony Październik” i komunikaty takie jak „Walnut Grove”. Te zalety to stosunkowo niedrogie, mniej niż trzysta rubli, a tu jest trochę orzechów, ale powinno być dużo, zgodnie z tytułem. Cóż, masło kakaowe zastąpiono proszkiem, który również nie dodaje smaku. Pod względem cena / jakość jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Nie może być, i jest niedrogi.

Linia „Jelly”

Cukierki „Czerwony Październik” produkuje więcej i „Jelly”, który posiada szereg. Smakiem berberysu, na przykład, pokrytej powłoką ciemnej czekolady o wysokiej jakości. Wyraźny smak kwaśny berberysu umiarkowane oczywiście galaretki wystarczająco elastyczne. Ogólnie rzecz biorąc, bardzo pyszne słodycze, jeśli nie jedno „ale”: szukaj z „chemii”. Poliglicerolu, aka E-476, jest zakazane na terytorium Federacji Rosyjskiej, ponieważ nie jest to bardzo dobry wpływ na wątrobę i nerki. E-331, E-102, nie są szczególnie niebezpieczne, a E-122 jest rakotwórczy, a także bardzo silny. Więc zdrowia kupującego w dłoniach.

Istnieje tylko marmolada czekolada. W chemii jest nieco mniejsza niż wyżej opisany „berberysu” i smak jest bardzo jadalne.

„Southern Noc” z tej samej rośliny znane jest wiele. Brąz cukierki, powlekane gorzkiej czekolady, która nie jest nawet kruszonką i obsypany cukierków. Pomimo prostej szarej owijki, smak tych czekoladek po prostu doskonałe. A skład jest całkiem do przyjęcia, bez załamań. Ceny dla „Jelly” zakres seryjnej w obszarze 180-220 rubli / kg.

Czekoladowe w pudełkach

Najciekawszym z cukierkami „box” jest niewątpliwie zestaw czekoladek „Czerwony Październik”, który jest nazywany „Tretyakov Gallery”. Same nadzienie cukierków w skondensowanego mleka, cukru i wanilii (jako środek zapachowy), Irish cream, brandy morelowy jogurt. W skrócie, na każdy gust. O „chemii” tylko E-492. Ale ten zestaw jest piękno jest to, że pole to ciekawy prezent. Odgadnąć nazwę, która będzie wyświetlana na nich? To prawda, obrazy malarstwa wielkich artystów z kolekcji Galerii Trietiakowskiej. Jest taki dar od 250 rubli.

Dla koneserów, są bardziej interesujące cukierek „Czerwony Październik” handmade. Oszklenie i dekoracji z tych czekoladek są wykonane ręcznie, dzięki czemu cena jest astronomiczna. Na przykład, zestaw „pamiątka z Riazań„od kilkunastu czekoladek kosztuje około 600 rubli., Podczas gdy pole”Deer", gdzie czekoladki są wykonane przez ręce cukierników, już w 2500 r. trzy cukierki. Nie istnieją Przenośnik opcje budżetowe, ten sam dobrze znany „Rosja Trojka” 200 „drewniany”, ale że dyrektor generalny nie zostanie przedstawiona, prawda?

Smak jest doskonała w „Metropolitan” cukierków?

Chciałbym osobno demontować luźne cukierki „kapitał” ( „Czerwony Październik”), którego cena osiągnie siedmiuset rubli za kilogram. Prawdopodobnie w tej cenie można się spodziewać naprawdę pyszny smak. Ale nie wszystko jest takie proste.

Wygląd, oczywiście, wspaniały. Stylizowane Radziecki wrapper rzeczywistość wygląda zaskakująco, nie ma wątpliwości. Zaokrąglony kształt prostokąta, są one pokryte polewą z ciemnej czekolady, z którym bezpośrednio miał pytań. No, może nie do glazury, a do jej producenta. To nie jest tak, a ciemne, jak powinno być prawdziwą czekoladą. Poza znalezieniem Sądowej, ponieważ odciski palców są bardzo jasne, co również nie jest wyznacznikiem jakości.

Osiągając polewy są zaskoczeni odkryciem jak trójwarstwowej. Brandy (lub wódka, to trudno zrozumieć) cukru pralinki czekoladowe praliny perezhzhonny i (teoretycznie) smaku. Jest możliwe, że pod względem produkcji, takie nadzienie jest skomplikowana, ale nie zastraszanie jako dwukrotną cenę ze względu na trudności w dokonywaniu?

Jedynym dodatkiem do owinięcia, która może zadowolić, bo to jest część. Emulgatory i smaki tam, ale nie ma prostych lub szkodliwe alergeny, rakotwórcze „E”.

Różnorodność produkowanych towarów

Jak widać, zakres czekoladek „Czerwony Październik” jest bardzo duża. Co nie jest zaskakujące, ponieważ przepis perfekcji umiejętności i ponad pół wieku. Niektóre czekoladki są ponad sześćdziesiąt gatunków. Nawet dla osób z zamiłowaniem do postów religijnych, istnieje pięć rodzajów czekoladek bezmięsne, w tym wszystkie swoje ulubione „Trufle” i „Kara-Kum”. I właśnie oferowane ponad 250 rodzajów różnych vkusnyashek.

W uzupełnieniu do czekoladek i czekolada rzeczywiście jest i ciasteczka i prawoślazu i marmolady i chałwa, a nawet dużą ilością orientalnych słodyczy. Mogłyby von Einem i Geiss sobie wyobrazić, że po pół wieku, mała produkcja czterech razrastotsya do ogromnej spółki holdingowej, znany na całym świecie? Tak, w 1864 i 1865 roku fabryka miała brązu i srebrne medale wystawy All-Rosja produkowane, ale dodać do tego później Grand Prix Świata i międzynarodowych wystawach w Paryżu i Brukseli, Grand Prix „symbol Rosji” i „Narodnaja Marka”.

zalety

Firma, że jesteśmy dzisiaj to jest szczegółowo omówione, pomimo oczywistych wad, przedstawione w niniejszym opracowaniu ma duże doświadczenie, dzięki czemu naprawdę produkuje wysokiej jakości cukierka, który jest popularny nie tylko z mieszkańcami Federacji Rosyjskiej, ale również w innych krajach.

W większości rodzajów czekoladek, nie ma żadnych szkodliwych substancji rakotwórczych, co sprawia, że możliwe do smaku niesamowite smak każdego, bez obawy o ich zdrowie. Uwierz mi, korporacja zasługuje na szczególną uwagę. Pracownicy starają się przedstawić klientom luksusowych czekoladek na mniej lub bardziej normalnej cenie.

Jaki jest wynik?

Tak, rozmawialiśmy cukierki „Czerwony Październik”. Moskwa, jako stolica naszego kraju, ma większy potencjał do produkcji różnych słodyczy. Najstarsza firma Rosji cukiernicza „koncern cukierniczy Babaev” i fabryka czekolady „Rot Front” znajdują się również w stolicy. Przychodzą wraz z większą liczbą 16 fabryk w gospodarstwie „United Cukiernie”, która istnieje od 2002 roku.

Ich jedynym godnym konkurentem – St. Petersburg „Fabryka cukierków nazwany Krupska” istnieje od 1938 roku. I nie ważne jak reklamowany innych producentów, które mają piękne pola są uwalniane tylko pudełko cukierków Krupska, którego konstrukcja wzięło udział wybitnych ekspertów w dziedzinie projektowania graficznego, stały się przedmioty kolekcjonerskie i są przechowywane w Muzeum Rosji państwa. I jakość produktów cukierników Petersburg jest często lepsze, a cena jednego i pół razy niższa. Dlaczego? Ze względu na „Czerwony Październik” – globalnej marki, a za które kupujący płacą.

Wybór i tak do Ciebie!