622 Shares 6675 views

Samochód VAZ-2171. VAZ-2171: zdjęcie, opinie, specyfikacje techniczne

Pomimo obfitości samochodów zagranicznych wielu naszych rodaków wybiera produkty AvtoVAZ. Przede wszystkim przyciąga ją cena. Czasami różnica wynosi 30, a nawet 80 procent. "Priora" jest praktycznie samochodem krajowym, który jest dystrybuowany we wszystkich regionach Rosji (zwłaszcza w południowych szerokościach geograficznych). W dzisiejszym artykule rozważymy VAZ-2171. Zdjęcie i przegląd tego wagonu zostały przedstawione poniżej.

Projekt

Samochód został wydany rok po debiut sedan. Z czterech drzwi praktycznie nic innego. Z przodu widać wszystkie te same "uśmiechnięte" reflektory, czarną kratę z chromowanym paskiem na górze i zgrabnym zderzakiem. Opcjonalnie może być wyposażony w soczewki przeciwmgielne. Lustra są malowane w kolorze nadwozia, są również szyny na dach. W samochodzie były "euro". Jednak larwa zamków drzwi pozostała taka sama. Nadal trwa i zamarza w zimie.

Charakterystyczną cechą VAZ-2171 jest projekt tylnego końca. Nie ma jasno wyrażonego tułowia – jest to kontynuacja salonu. Również w uniwersalnych światłach pionowych. Coś jak Kalinowski. Opcjonalnie można zamontować tylną pomocnicę postojową. W dolnej części zderzaka znajdują się katafity. Ale tu rurki tłumika nie ma. Jest dokładnie ukryty za konturami zderzaka. Z jednej strony jest to rodzinny samochód, do którego nie ma takich gadżetów, az drugiej strony chromowana dysza może sprawić, że wygląd będzie znacznie lepszy i droższy, jak zauważa recenzje. Warto zauważyć, że na tylnych drzwiach uniwersalnych użyto prawie prostych szklanych ram i regałów. To sprawia, że lądowanie jest znacznie wygodniejsze niż w sedan.

Wymiary, prześwit

Maszyna ma następujące wymiary:

  • Długość ciała wynosi 4,34 metra;
  • Szerokość – 1,68 m;
  • Wysokość – 1,5 metra.

Na standardowych 14-calowych obręczach aluminiowych samochód ma 16 centymetrów luzu. By the way, producent daje sześć lat gwarancji, aby chronić ciało przed rdzą. Według AvtoVAZ, połowa elementów karoserii wykonana jest ze stali niskostopowej.

Salon

Wewnątrz nas spotyka nowy panel o ładnym wzornictwie. W samochodzie znajduje się ogromny 4-ramienny kierownicę z godłem VAZ i uaktualnionym panelem przyrządów. Teraz środek środka to prędkościomierz, a obrotomierz znajduje się po lewej stronie. Konsola centralna posiada szeroką, srebrną wkładkę. Ponadto, według klasyków AvtoVAZ, są zegary do wybierania i "skręty" liny pieca. Do przepływu powietrza są dwa deflektory z możliwością regulacji kierunku i intensywności przepływu. W luksusowych zestawach można umieścić 7-calowy wyświetlacz multimedialny, który również wyświetla sygnał z czujników parkowania. Opinie zauważyć, że wyświetlacz nie jest bardzo dobra lokalizacja. Aby na to spojrzeć, musisz ciężko opanować i odwrócić uwagę od drogi. Również ekran świeci w słońcu. Czcionka jest nieczytelna.

Nawet w luksusowych wersjach są ogrzewane fotele, okna z napędem elektrycznym, regulacja lustra i klimatyzacja. Jeśli chodzi o miejsca, powodują wiele skarg od właścicieli. VAZ-2171 jest wyposażony w sztywne i niewygodne siedzenia bez wyraźnych podpór. Na długich dystansach szyja staje się zdrętwiała, a plecy boli.

Spośród plusów samochodu VAZ-2171, duże przeładunki oznaczają recenzje. Ten model "Priora" jest najbardziej pojemny w rodzinie. Tak więc, objętość tułowia wynosi 780 litrów, pod warunkiem złożenia rzędu siedzeń. Kierowca i pasażerowie nie doświadczają braku wolnej przestrzeni w kabinie. Jest mnóstwo miejsca na nogi.

Główną wadą samochodu VAZ-2171 w salonie jest jakość montażu. Często można znaleźć ogromne luki, "pływające" stawów. Sam plastik jest bardzo trudny. W związku z tym właściciele muszą dodatkowo "hałasować" samochód, wklejając je izolacją wibracyjną. Ale nadal nie daje dobrego wyniku. Przy dużych prędkościach silnik jest bardzo głośny. Z prędkością ponad 100 km staje się niewygodne. Najbardziej optymalny i ekonomiczny tryb to 85-90 km na godzinę.

VAZ-2171: dane techniczne

Na "Prior" zainstalowano tylko agregaty benzynowe. Tak więc, w podstawie VAZ-2171 jest wyposażony w 16-zaworowy czterocylindrowy silnik o mocy 98 KM. Objętość robocza tego urządzenia wynosi 1,6 litra. Maksymalny moment obrotowy wynosi 145 Nm. Przyspieszenie do stu z tym silnikiem trwa 12,6 sekundy, co jest bardzo dobre dla wagonu rodzinnego. Maksymalna prędkość wynosi 180 km na godzinę.
W wersjach luksusowych VAZ-2171 jest wyposażony w bardziej zmodernizowaną jednostkę napędową. Tak więc, przy tej samej objętości roboczej, jego moc wynosi 106 KM. Osiągnięto to dzięki zmodyfikowanemu systemowi wtrysku paliwa. Moment wzrosła o 3 Nm. Co to VAZ-2171 ma charakterystykę dynamiki? Overclocking do setki "Priora" z tym silnikiem trwa 11,5 sekundy. Maksymalna prędkość wynosi 185 kilometrów na godzinę. W cyklu mieszanym jednostka zużywa około 7,3 litra paliwa na 100 km toru.

CPR

Obydwie jednostki napędowe są wyposażone w ręczną skrzynię biegów na 5 stopniach. Od 2016 wszystkie modele są wyposażone w nową, ulepszoną przekładnię VAZ 2180 z napędem kablowym. Informacje zwrotne właścicieli wskazują, że dzięki temu polu przełączania stały się bardziej przejrzyste i łatwe. Choć wielu narzeka na brak szóstego transferu, który dotyczy "Koreańczyków" i "Japończyków".

Wspornik zawieszenia

Podwozie "Priora" zostało zapożyczone z "dziesięciu". Tak więc, front wykorzystuje niezależne zawieszenie z dźwigni i słupków macphersona. Z tyłu – pół-niezależna wiązka. Ale w przeciwieństwie do "dziesiątków" istnieje stabilizator stabilności bocznej. Uzgadnianie tego elementu z tyłu pozwoliło na zmniejszenie rolek samochodu na rogach. Bardzo niezawodne zawieszenie w VAZ-2171. Naprawa nie potrzebuje następnych 50 tysięcy kilometrów. Następnie należy zmienić łożyska kulkowe. Po tym zawieszenie trwa bardzo długo. Silentblocks nie wylatują nawet po 100-150 tysiącach kilometrów. Stojaki są takie same. Ale za nimi zużywa się do 70 tysięcy. Około tego samego zasobu mają tuleje stabilizatora. Opinie mówią, że lepiej je zmienić na poliuretan. Są bardziej sztywne i zaradni. Ogólnie rzecz biorąc, maszyna ma proste i niezawodne zawieszenie. Ponadto, według użytkowników, hamulce reagujące. Zamontowane przednie tarcze wentylowane. Ale za nimi są bębny. Kierownica jest przełożona. W zależności od konfiguracji może być wyposażony w elektryczny lub hydrauliczny podnośnik (lub nawet bez niego).

Wyniki

Więc dowiedzieliśmy się, czym jest "Priora Universal". Jak widać, ten samochód nie jest bez wad. W salonie są jakieś poślizgi, nie wspominając o starym wzornictwie ciała. Niemniej jednak, maszyna posiada niezawodny silnik i pudełko bez problemów. Opinie mówią, że Priora jest doskonałą alternatywą dla używanych samochodów zagranicznych o klasie budżetowej. Również ten samochód stanie się dobrym substytutem "Largusu", co kosztuje więcej niż "Priora".