359 Shares 6354 views

Mazda Premacy: dane techniczne, opis, opinie

Mazda Premacy to elegancki i wysoce funkcjonalny pojazd. To 5-7-osobowa kombi, charakteryzująca się dużą pojemnością, nie tylko wygląda atrakcyjnie, ale także daje kierowcy i pasażerom dużo miejsca wewnątrz, co jest niewątpliwym plusem.

O historii

Po raz pierwszy model Mazda Premacy został pokazany w 1999 roku w Genewie. Opracowując bazę do samochodu wykorzystano podstawę samochodu "Mazda 323", zdecydowano się jedynie na rozstaw osi.

Wyraźną zaletą tej maszyny są niewielkie rozmiary i bardzo prosta kontrola. Z tego powodu wiele osób porównuje je do zachowania sedanów. Zakończony samochód nie jest całkiem normalny. Ciało wyróżnia się czterema drzwiami sedanowymi, są też dwa tylne drzwi zawiasowe.

Oprócz modyfikacji, w kabinie, w której znajdują się trzy rzędy siedzeń, jest wariant z pięcioma miejscami umieszczonymi w dwóch rzędach. Co ciekawe, trzeci tył może być złożony, a przedział bagażowy rośnie w czasach.

Samochód został stworzony na podstawie standardowego sedana i można go zobaczyć. Mazda Premacy szczyci się niskim centymetrem ciężkości, doskonałą przyczepnością i bardzo komfortową zawieszką. Promień skrętu wynosi mniej niż dziesięć metrów, co jest bardzo dobre dla minivana.

Komfort i ergonomia

Warto zauważyć wrażliwe sterowanie, które deweloperzy wyposażyli ten samochód. Ulepszono również zawieszenie, a hamulce praktycznie doprowadziły do perfekcji: działają natychmiast. Dzięki tym niuansom kierowca może poczuć prawdziwą przyjemność z jazdy samochodem, ponieważ można wyraźnie poczuć pełną kontrolę nad drogą. Elektroniczny minivan pracuje bardzo dokładnie i dokładnie – to też nie może się radować.

Ergonomia jest również dobrze rozwinięta. W tej Mazda Premacy jest również dobra. Możliwe jest wyregulowanie siedzeń w trzech kierunkach, można również regulować położenie koła kierownicy.

Wnętrze jest wielofunkcyjne. Producent oferuje potencjalnym nabywcom więcej niż 40 (!) Warianty jego realizacji. Każdy z foteli można łatwo usunąć: jego ciężar wynosi 12 kilogramów. Może być złożony, rozszerzony, na przykład lub przeniesiony do innego miejsca. Jeśli to konieczne, łatwo przekształci się w stół. Potrzebujesz opuścić kabinę w celu transportu nieporęcznych towarów? Jest to możliwe. Wszystkie fotele są po prostu usuwane, tylko siedzenie kierowcy pozostaje. Taki samochód będzie świetnym asystentem podczas poruszania się.

Nawiasem mówiąc, w salonie jest około 30 tajnych przedziałów i różnych pudełek przeznaczonych do przechowywania wszelkiego rodzaju małych rzeczy. Posiadamy uchwyty do okularów ze stołami składanymi. Ogólnie wszystko jest dla komfortu.

Co pod maską?

Charakterystyka samochodu Mazda Premacy jest całkiem dobra. Pod maską zainstalowano silnik 1.8-litrowy o pojemności 114 KM lub silnik wysokoprężny o mocy 90 KM. I 2 litrów objętości. Nawiasem mówiąc, najnowsza wersja jest często wyposażona w automatyczną skrzynię biegów. Ten model może nadal oferować pakiet aerodynamiczny, który zawiera koła z lekkiego stopu 16 cali i spoilery. Jako standardowy warunek w wersjach 2-litrowych jest chromowane wykończenie części nadwozia.

Jak można było zrozumieć, model, którego silnik ma silnik o mocy 90 KM, jest bardziej opłacalny pod każdym względem. Mazda Premacy w tej wersji wygląda naprawdę lepiej. Jako standardowo można jechać do światła przeciwmgłowego , podkładki reflektorów, podgrzewane lusterka i fotele, okna z napędem elektrycznym, 6 poduszek powietrznych, regulowane we wszystkich kierunkach, kolumna kierownicy, antypoślizgowe i klimatyzacyjne, wyposażone w filtr kurzu i antyalergeniczny.

Nowe pokolenie

W 2005 roku zaczęto sprzedawać inne modele Mazdy Premacy. To było inne pokolenie. Jego modele szczycą się przesuwanymi drzwiami, usytuowanymi po obu stronach ciała. Dzięki niemu możliwe było znaczne zwiększenie powierzchni bramy. Wzrosło również poziom komfortu. Szerokość bramy wynosiła 700 mm. I jako dodatkowa funkcja producenci dostarczyli napęd elektryczny do tych drzwi. Dzięki temu otwierają się bardziej jasno i płynnie.

Modele mogą być zarówno napędem na przednie koła, jak i na wszystkie koła. Wersje 4WD pochwaliły ATTS, dzięki którym rozkład momentu obrotowego jest stale pod kontrolą i uwzględnia pozycję przepustnicy i prędkości. Nawias na drodze, kierowca ma możliwość łatwego przełączania trybów, a ich dwa: pełna i pół-jazda.

Nowości z 2005 r. Różnią się w systemie dezaktywacji poduszek powietrznych i nowych silników ekonomicznych. Pierwszy ma objętość 1,8 litra i moc 100 "koni", drugi silnik to 2-litrowy silnik o mocy 135 KM.

Komentarze właściciela

Ogólnie opinie Mazda Premacy są bardzo dobre. Weź przykładowo jeden z najpopularniejszych modeli – wersja z 1999 roku z 2-litrowym turbodieselem. Właściciele zwracają uwagę na przestronny salon, wysoki poziom lądowania i silnik. Poprzez projekt, oczywiście, dużo kontrowersji. Ludzie mówią, że stopniowo zakochujesz się w tej maszynie, a nie natychmiast.

Przekracza drogę bez problemów, jednak w procesie długotrwałego działania, coś jest wyjaśnione. Na przykład, że na naszych drogach ma on mały prześwit (15 centymetrów). A jeśli nie chcesz usłyszeć "skryabanie", musisz założyć gumkę 205/60/15. Właściciele wersji automatycznej skrzyni biegów twierdzą, że przekładnia jest zbyt zauważalna, aby przełączyć bieg, szczególnie jeśli jest zimno na zewnątrz. Jeśli samochód jest w pełni załadowany, to "siada".

Z minuses: sztywne zawieszenie, z powodu których wszystkie nieprawidłowości powierzchni drogi są odczuwalne zbyt wyraźnie. Przegląd nie jest również na najwyższym poziomie, jak regularna muzyka. Ogólnie rzecz biorąc, istnieją wady. Jeśli dana osoba nie jest zainteresowana warunkami wymienionymi powyżej, ale jak dobrze idzie samochód i jak działa silnik, opcja ta jest całkiem przydatna. W każdym razie, naprawianie Mazda Premacy, jeśli jest to wymagane, jest bardzo rzadkie. Samochód był jednak dobrze złożony i na sumienie – praktycznie nie złamał.

Koszt

Premacy to nie nowy samochód, ale wiele osób szuka ogłoszeń o sprzedaży tego modelu. Poprzez opis, charakterystykę i wymagania, pasuje do wielu ludzi, więc niektórzy nie chcą tego kupować.

W zasadzie wersja 5-osobowa wersji z 2001 r. Z 1,8-litrowym silnikiem o mocy 100 KM w normalnym stanie może być wzięta za 250 000 rubli. Są opcje i tańsze: za 180 tr. Z silnikiem o mocy 135 KM i "automatycznym". Wersje 2007 mogą kosztować w wysokości 500-650 tysięcy rubli – wszystkie samochody są nowsze i technicznie doskonałe.

Ogólnie rzecz biorąc, istnieją opcje, tylko wybór nabywcy.