479 Shares 9733 views

Ciasto powietrze w domu. Sekrety gotowania bezy

Dodatkowa białko zawsze pozostanie z gospodyń domowych, którzy są uzależnieni od przygotowania deserów i wypieków. Gdzie umieścić dużą ilość białka? Oczywiście, umieścić je gotować bezy. Po tym wszystkim, jest to delikatne ciasto powietrze z chrupiącą skórką nie pozostawi obojętnym żadnego słodycze.


znakomity przysmak

Na bezy bardzo wiele nazw, ale wszystkie one reprezentują coś delikatnego, nieważkości, łatwą. słowo to jest tłumaczone jako „delikatny pocałunek” z języka francuskiego. Przedrewolucyjnej Rosji wiedział przewiewne ciasto beza jako „hiszpańskiego wiatr”. Dość często ten deser jest nazywany „beza”. Bezy, jak mówią, wiele kucharskie – to tylko krem białko, ale krem wysuszonego białka z chrupiącą skórką – to bezy.

Ale cokolwiek nazwa tego deseru, byłoby to kraj, w którym ani wytwarzać silne różnice między receptury nie znajdzie. Kompozycja ciasta jest całkiem prosta białka i cukru. Jednak powietrze placka białka – dość delikatne i kapryśne substancji, czasami niedoświadczony Gotowanie przynosi wiele rozczarowań i niemiłych niespodzianek.

Doświadczeni kucharze doradzić początkującym jeśli chcesz gotować w domu bezy, nie działają natychmiast do lodówki i uzyskać jaja z podajnika. Aby zacząć „uzbroić” wiedzę teoretyczną, nauczyć się tajników gotowania, a następnie przejść bezpośrednio do rzeźbienia kulinarne arcydzieło.

Sposoby wytwarzania bezy

Wykonane w domu może być wiele potraw, w tym powietrza ciasta. Przepis ze zdjęć znajdziesz w tym artykule. Dziś otwieramy kilka tajemnic gotowania, które na pewno będą przydatne dla początkujących gospodyń domowych.

metoda francuski

Tak, istnieje kilka popularnych sposobów gotować bezy. Najprostszym z nich jest metoda francuski. Może być stosowany w tych przypadkach, gdy nie jest wymagane, aby powietrze tort niektórych ozdobną skomplikowanych kształtach. wersja francuska polega bitej białka schłodzone do ostygnięcia pianę z dodatkiem szczypty soli. Cukru dodaje się tylko w końcowej fazie gotowania. masa białko uzyskane w tym przypadku jest dość bujna. Sztywne szczyty – symbol właściwej konsystencji kremu na bezy.

metoda włoski

Włoskich kucharzy wymyślić jakiś inny sposób gotowania bezy. Po vzobete schłodzone białka, powinny dodać do zwykłego cukru i ugotowanego syropu z cukru. Okazuje się, że strome, niemal wrzącego syropu Państwo zaparzyć białek, a potem nie odpadają podczas pieczenia. Taki krem białko jest idealne do wytwarzania złożonych kształtów, ciasta i ciasta przekładając. Dodatkowo, wersja włoska pozwala dodać masło, jeśli to konieczne, aby przygotować ciasto krem. Francuska wersja tego samego w połączeniu z tłuszczami popłynie.

metoda szwajcarski

Najbardziej zwarta i stabilna bezy powietrza placek otrzymany z kucharzy szwajcarskich. Ale ta metoda jest najbardziej pracochłonne i czasochłonne, ponieważ przygotowanie zaangażowany łaźni wodnej. Ale jeśli masz cierpliwość, aby bezy w kąpieli wodnej według metody szwajcarskiej, można łatwo wyciągnąć Uzyskany krem ozdobne wzory na ciasta, przeszczepić go do nietypowych form cookies. Krem ten nie powinien zanikać, to nie zawodzi podczas pieczenia, nie zabraknie.

niezbędne składniki

  • Białko z pięciu jaj.
  • 250 gramów cukru.
  • Szczypta soli i łyżeczkę soku z cytryny.

Sposób wytwarzania

Dania gotowe, składników. Pierwsze ubijania białek. Dodać szczyptę soli lub kwasu cytrynowego. Bić na niskich obrotach, aż do małych pęcherzyków powietrza. Stopniowo dodaje się do masy cukru pudru. Nadal manipulowania do wystarczającej grubości śmietany. Nie należy wsunąć od corolla powinno być, jak nazywają ją gotowanie, sztywną pianę.

Przygotować wypiek, to jest wyłożona naoliwione papieru. Otsazhivayut bezy możliwe w postaci wyrobów cukierniczych z użyciem specjalnej strzykawki, lub z użyciem konwencjonalnych łyżkę.

Piec podgrzewa się do 80-100 stopni. W zależności od wielkości i grubości pieczenia brownie powinna wynosić od półtora do dwóch godzin. Kiedy beza jest gotowane, nie spiesz się, aby usunąć je z patelni. Pozostawić naczynie do ochłodzenia nieznacznie. Po ostygnięciu ciasta, ostrożnie podnieś arkusz nad nimi i strzelać.

Sekrety gotowania

Więc wybrali wygodny i niedrogi sposób na przygotowanie bezy. Teraz pozostaje, aby dowiedzieć się kilka tajemnic, których znajomość pomoże nawet niedoświadczony gospodyni stworzyć znakomity, powietrza kulinarną cud.

  • Ponieważ gotowanie bezy, należy pamiętać, że białka koniecznie musi być świeża.
  • Kiedy będziesz gotowy przewiewne ciasto w domu, spróbuj złamać każde jajko na osobnej misce. Oczywiście, obiecali nam, że naisvezhayshaya jajka, ale czasami nie ma wpadek. jeden pachnące „coś” zgodzą, będzie bardzo nieprzyjemne, jeśli cztery dobre białko dodaje. Praca jest zepsuty, zacząć wszystko od nowa. I trzeba go?
  • W celu szybkiego rozpuszczenia cukru w kremie białek wstępnie żywicą go do subtelnego proszku. Można kupić gotowe w sklepie. Pamiętaj, że im mniejsza będzie cukier, tym szybciej się rozpuszcza, tak więc szybciej vzobete masę.

  • Niektóre gospodynie podczas ubijania dodaje szczyptę soli. Ale doświadczeni eksperci radzą, aby nadal dawać pierwszeństwo kwasu cytrynowego lub soku z cytryny. Jeśli wziąć kwas, przepis na nasze potrzeby jednej łyżeczki kwasku cytrynowego, rozcieńczyć dwie łyżeczki wody.
  • Wiążących zasad, jeśli chcesz gotować idealne powietrze beza ciasto – Stosować tylko czysty (bardzo czyste!) Naczynia i naganiaczy. Na stosowane instrumenty nie powinny być nawet śladu tłuszczu i innych zanieczyszczeń.
  • Aby uzyskać doskonałe wyjście beza użyć tej sztuczki. Rozłożone na pieczenia specjalnym papierem do pieczenia, na którym wstępnie narysować idealny okrąg. Kiedy jesteś krem strzykawka osadza, łatwiej będzie, aby wszystkie ciasta w schludny i jednolite.