514 Shares 3247 views

Lobio z czerwonej fasoli, Kuchnia kaukaska

Lobio – tradycyjna potrawa kuchni kaukaskiej, grube, soczyste zupa z fasoli. Takie potrawy przygotowywane są nawet w Ameryce Południowej. Najczęściej przygotowany lobio z czerwonej fasoli, ale można użyć białego lub igłę i soczewicy lub fasoli. To danie jest bardzo proste do przygotowania, ale to wymaga dużo czasu na gotowanie. Jeśli nie masz wystarczająco dużo czasu, można przygotować lobio puszkach fasoli (banków). Potrawy z kaukaskiej kuchni jest zazwyczaj dość ostre, jeśli nie pasuje, można zmniejszyć ilość pieprzu lub zastępczego czerwonego pieprzu czarnego. Każdy przepis przedstawiony tutaj lobio fasola posiada cechy, które są charakterystyczne dla różnych obszarów kaukaskiej.


Lobio czerwonej fasoli w Gruzji

Lobio – to nie jest nazwa naczynia, słowo „lobio” z języka gruzińskiego jest tłumaczone po prostu jako „ziarna”. To danie jest gotowane w bardzo prosty sposób. Na to potrzeba czerwonej fasoli (ok. 800gr), 3 pęczki zielonej kolendry, bazylii, wiązki wiązki pietruszki i zielonej cebuli, jedna duża cebula, jeden czerwony hot pieprz, cztery ząbki czosnku, sól i adjika. Ziarna płukania, dodano wodę i gotować do gotowości (około 2 godzin). 15 minut przed końcem gotowania dodać posiekaną cebulę i zioła, przyprawy. Gotowy lobio ugniatać w papkę.

Lobio czerwonej fasoli w abchaski

W Abchazji lobio – danie kuchni włoskiej. Albo raczej nie lobio, abchaski to danie (a sama fasola) o nazwie „Akudim”. Jest to główny posiłek dziennie, podawane ją z polentą (bardzo gruba kasza kukurydziana, nazwa Mołdawii i języka abchaskiego jest nazywany „abysta”) lub z chlebem. Abchazów są tradycyjnie spożywane palcami, w lobio dip kawałki chleba lub polentą. Ale jeśli tak to danie w kawiarni, to nadal będzie służył łyżkę. Z lobio jak wypełnianie nawet piec ciasta. Czerwona fasola są moczone przez noc w zimnej wodzie. Rano, woda jest odprowadzana, świeża woda wylewa się ziarna, które były nieco powyżej ziaren i gotowane na nośniku ciepła przez co najmniej jedną godzinę, podczas gdy woda prawie odparować. Dodać cebulę, smażone adjika (Abchazji, ale można zastąpić posiekaną papryką z chmielu-suneli), koncentrat pomidorowy (nieco mały słoik na patelni), sól i dobry do świeżej, posiekanej kolendry. Nadal lekko gotowane i mieszać-Fray trzepaczka do zniszczenia większości fasoli (fasola, jeśli ma to trudne, to trzeba gotować więcej). Służyć, przyozdobionym z zielonych i cebuli.

Na tej podstawie można przygotować świąteczny posiłek – lobio z czerwonej fasoli z orzechami. W tym orzechy (około pół szklanki kilogram suchej fasoli) muszą przejść przez maszynkę do mięsa. Zagotować lobio jak w poprzednim przepisie. Razem z cebulą i pomidorem dodać orzechy ziemne i trochę soku z granatów, aby ozdobić tę potrawę można posypać nasionami granatu.

Lobio czerwonej fasoli w Kolkh

W Samegrelo miłości i wiem, jak gotować niezwykłe lobio fasoli – palone. To się nazywa w języku Mingrelian „Lebiya Harkaliya”, co dosłownie tłumaczy się jako „fasoli. – żwir” To dlatego, że w przeciwieństwie do poprzednich przepisów w tej potrawy fasoli są rozgrzewanie bałagan i wygląda jak kamyki. Gotować fasolę w większej ilości wody niż zwykle, a nie trawią. Podsmażyć cebulę (najlepiej w roztopionym masłem). Gotowane ziarna, wstępnie woda spłynie do miski do cebuli. Smażyć przez około 10 minut. Dodaj adjika, sól, zmiażdżony czosnek i świeże zioła. Można podawać tę potrawę z duszone lub wędzonego mięsa.

W razie potrzeby, można przygotować to danie trochę inaczej – z jajami. Aby to zrobić, po prostu gotowane fasola smażone z cebulą. Dodanie wszystkich przypraw i przypraw i wlać bitą yaitsami, miesza się z drobno pociętych zieleni. Trzymać na małym ogniu, aż jajka ugotowane.

Mam nadzieję, że podoba proponowane recepty i będziemy odkrywać kuchni kaukaskiej.