580 Shares 8891 views

Teatr "Boyarsky Chambers" w Moskwie, twórczość artystyczna w niezwykłej przestrzeni

Kilka lat temu, na bulwarze Strastnoy , remont rozpoczął się w jednym z budynków. Ten dom nie był prosty i należał do Związku Pracowników Teatralnych, a dokładniej STD Federacji Rosyjskiej. Podczas renowacji odkryto piwnicę, która była tak obszerna, że powstała pomysł stworzenia nowego projektu teatralnego z udziałem młodych talentów. Absolwenci szkół teatralnych i dyrektorów mają okazję do tworzenia okularów różniących się od klasyków i uosabiać swoje genialne pomysły w życie w niezwykłej i teatralnej przestrzeni.

"Boyar Chambers" na bulwarze Strastnoy

Więc na torze Strastnoy pojawił się projekt młodzieżowy START UP. Jest to adres izb Boyar. Budynek znajduje się w pobliżu stacji metra "Chekhovskaya". Nie widzą sceny dla widzów, gra w sztukach i zadumok młodych talentów rozprzestrzenia się w tej samej przestrzeni, co widownia. A jednak to jest teatr. Pomimo niezwykłej nowej przestrzeni dającej młode talenty, zwykle myślą i tworzą niekonwencjonalnie, wykraczając poza zwykłe.

"Boyar Chambers" zajmuje znaczny obszar. Są łuki i sklepienie, gdzie nawet szept szeptem, stary murowany mur z czerwonej cegły. Przybywając w tym niezwykłym miejscu widz jest zanurzony w atmosferze spektaklu, a wydarzenia rozwijają się wraz z artystami przemieszczającymi się z jednej przestrzeni do drugiej.

Rady Młodzieży STD Federacji Rosyjskiej i realizacji projektów

Alexander Kalyagin, jako przewodniczący STD Federacji Rosyjskiej, uważa, że młodzi ludzie potrzebują wykwalifikowanej pomocy, aby zrealizować swój talent. Dla tego STD RF organizuje wiele projektów, laboratoriów, lekcji mistrzowskich mających na celu wspieranie aspiracji artystów. Misja Chłopskich Chambers (STD Federacji Rosyjskiej w Moskwie) ma zjednoczyć mnóstwo programów stworzonych specjalnie dla utalentowanych ludzi i nastawionych na różne zawody teatralne.

Dzięki STD Federacji Rosyjskiej powstała Rada Młodzieży, która rozwija i koordynuje platformę owocnej komunikacji i wzajemnej pomocy, inicjuje tworzenie nowych projektów.

Teatr Szkoła Zawodowa

W czerwcu 2016 r., W ramach dotacji, pod patronatem rosyjskiego prezydenta, zrealizowano pierwszy rosyjski projekt "Teatr Szkoła Zawodowa". Został stworzony specjalnie dla tych, którzy mają już specjalność, ale chcą otrzymywać dodatkowe wykształcenie i poprawić swoje kwalifikacje. Uczestnicy projektu oceniali znaczenie takiego szkolenia, a STD Federacji Rosyjskiej postanowiła regularnie prowadzić taki program. Uczestnicy otrzymają niezbędną wiedzę na temat scenografii, lekkich, dźwiękowych i multimedialnych technologii.

Program "Scena akcji"

Teatr "Boyarsky Chambers" w Moskwie prowadzi wiele ciekawych spektakli wystawianych przez młodych twórców filmowych w ramach programu "Miejsce akcji". Często pokazuje klasykę. Na przykład powieść Dostojewskiego "Przestępstwo i kara" jest zawarta w różnych interpretacjach.

Do wdrożenia nowego programu przeznacza się określony budżet, a każdy uczestnik musi opracować szkic przyszłych wyników w ciągu zaledwie dziesięciu dni. Program ma zasadę konkurencyjną, a tylko pięć grup twórczych z czterdziestki może tworzyć spektakle laboratoryjne. Wniosek musi zawierać szkic spektaklu, który będzie następnie wystawiany w komorach Boyar, a najlepsze kreacje będą mogły być wynajmowane w ciągu roku.

Projekt "Końcowe działanie" w "Boyar Chambers"

Ale nie tylko teatr słynie z występów. Znajduje się tam twórcze wieczory, wystawy młodych artystów, lekcje mistrzowskie, koncerty. Częstymi gośćmi w twórczych wieczorach są słynni reżyserzy: Adolf Shapiro i Vladimir Mirzoyev. Takie spotkania z analizą dzieł klasycznych pomagają analizować i myśleć. Dla Adolfa Shapiro jest to akt kreatywności kierowniczej, a widzowie Chambryków mają rzadką okazję obserwowania umiejętności artysty. Vladimir Mirzoev, jeden z bohaterów projektu "End-to-End Action", proponuje przeanalizować zjawisko gatunku teatru XX wieku – dramaturgię Pintera.

Forum festiwalu "Art-migracja 2016"

"Boyar Chambers" w Moskwie dają młodym talentom nieograniczone możliwości realizacji swoich planów. Innym projektem, który pobudza kreatywne zasoby i zdolność do reinkarnacji młodych wykonawców, jest All-Russian forum-festiwal "Art-Migration", który jest prowadzony przez STD Federacji Rosyjskiej.

Forum to odbywa się specjalnie dla absolwentów-reżyserów, którzy byli w stanie dostarczyć ciekawych występów poza Moskwą i Petersburgiem. Celem festiwalu jest wspieranie ich twórczości. Projekt ma również konkurencję, nie więcej niż dziesięć grup będzie mogło uczestniczyć w wielu aplikacjach na festiwalu. Festiwal posiada również specjalny program, na podstawie którego odbywają się wykłady, projekty, wycieczki, prezentacje wybitnych reżyserów i krytyków teatralnych.

Staż twórczy dla młodych talentów

"Kreatywny staż" to kolejny projekt Chłopców Chłopców (STD) dla młodych filmowców i artystów, których wiek nie przekracza 35 lat, a nie tylko wykształcenie profilaktyczne, ale także chęć dalszego rozwoju w zawodzie.

Ten staż odbędzie się w moskiewskich teatrach, a najważniejsze dyrekcje teatru będą liderami rozwijania więzi kulturowych i twórczej mobilności. W tym projekcie uczestnicy będą uczestniczyć bezpłatnie, a nierezydent otrzyma stypendium i będzie płacić za zakwaterowanie w hotelach. W 2017 roku możesz odbyć praktykę teatralną z Kirillem Serebrennikovem, Robertem Sturua, Borisem Konstantinovem. Dla artystów teatru Związek Pracowników Teatralnych przygotuje osobny program staży twórczych.