410 Shares 6303 views

Zakharova Svetlana: biografia, życie osobiste i balet. Wzrost słynnej baleriny

Svetlana Zakharova to baletnica, która zyskała popularność na scenie w Petersburgu. Urodziła 10 czerwca 1979 roku w Łucku, w rodzinie wojskowej i nauczycielu pracowni dla dzieci.


Krótka biografia

Dzisiaj Svetlana mieszka i pracuje w Moskwie, jako pierwsza balerina w Teatrze Bolszoj. Zakharova Svetlana pokazuje aktywność polityczną, będącą zastępcą Dumy Państwowej i członkiem frakcji "Rosja Zjednoczona". Bierze aktywną rolę w Komisji Kultury Dumy Państwowej. W ceremonii otwarcia Olimpiady w Soczi Svetlana pełnił rolę Natasha Rostova.

Kariera

Od szóstej lat przyszła gwiazda brała udział w tańcach ludowych, a już w wieku dziesięciu lat studiowała w Szkole Choreografii w Kijowie i związanych z nią baletach. Pod wieloma względami wybór tego sposobu sugerował dziewczynie matce, która chciała zobaczyć córkę baleriny w jej córce i była w stanie przekonać ją, aby wstąpiła do szkoły w odpowiednim czasie. Już student Zakharova Svetlana z powodzeniem zbudował karierę baleriny, tańczył Mashę w Dziadku do orzechów, Dying Swan, Lady triad w Don Kichote. I nie tylko na scenie teatru marizyńskiego … Zespół teatru zabrał Svetlana do szeregu w wieku 17 lat, tuż po ukończeniu studiów, a rok później otrzymał status baleriny. Aktywnie pomagała Svetlanowi w rozwoju twórczym doświadczonej mentorce Olgi Moysejwej, tak że młoda baletnica szybko zaczęła otrzymywać wiele głównych ról teatru. W 2003 roku Svetlana przeprowadziła się do Moskwy i przeniosła się do pracy w Teatrze Bolshoi, gdzie otrzymała status prima ballerina. Debiut na nowym etapie jako solistka odbył się w październiku 2003 roku w balecie "Giselle", chociaż trzykrotnie tańczyła tę rolę w Teatrze Bolszoj przed przejściem. Szybkiemu rozwojowi kariery towarzyszył udział Svetlany w światowej klasy firmach baletowych jako sławna gość. Svetlana Zakharova to baletnica o niezwykle wysokich walorach: w swoim repertuarze ma dziesiątki genialnych części, które wykonuje na wiodących scenach świata.

Repertuar

Jej najlepsze występy są często nazywane imprezą Medora z "Corsair", Juliet w tragedii Szekspira, Aurory w "Sleeping Beauty" i Kitri w "Don Kichote". To najbardziej znana rosyjska balerina na świecie. Svetlana tańczył z Władimirem Malakhovem, Nikolai Tsiskaridze, Jose Manuel Careno i wielu innymi wybitnymi tancerzami baletowymi.

Nagrody i tytuły

Pierwsze poważne potwierdzenie talentu Svetlany można uznać za drugie miejsce w Międzynarodowym Konkursie wśród młodych tancerzy w 1995 roku w Sankt Petersburgu. Udany udział w tym konkursie pomógł baletnicy zapisać się na trzeci rok Akademii Vaganova w Petersburgu i studiować w klasie Eleny Evteeva. W 1999 roku Svetlana zdobyła nagrodę Złotego Masku za najlepszą rolę kobiecą w balecie. Obecny status prima baleriny Zakharova Svetlana otrzymał w 2003 roku w Teatrze Bolszoj, gdzie jej nauczyciel jest słynną Lyudmila Semenyaka, absolwentką Akademii Vaganova i byłej baletnicy Teatru Maryjskiego. W roku 2005 Svetlana otrzymała tytuł Honorowanego Artysty Rosji, a trzy lata później – Artysta Ludowy. W 2005 r. Baletnica została nagrodzona Międzynarodową Unią Choreografów za wykonanie imprezy w balecie "Sen nocy letniej" – "Benoit de la dance". W 2008 r. Svetlana została uznana za gwiazdę teatru "La Scala" w Mediolanie.

Życie osobiste baleriny

Zakharova Svetlana jest żonaty z skrzypkiem Vadima Repin, z którym kiedyś przybyła na koncert noworoczny. Baletnica mówi, że była po prostu zdziwiona talentem Vadim, a po spektaklu zwróciła się do niego o autograf. Przyszły mąż Svetlany Zakharova następnym razem spotkał się z nią dopiero rok później. Oficjalnie para nie stosuje się do daty ślubu, ale wiadomo, że Svetlana i Vadim są żonaty.

W 2011 r. Córka Anny pojawiła się w gwieździe. Po narodzinach tancerka po raz kolejny pojawiła się na scenie po trzech miesiącach, ale nigdy nie przestaje zwracać uwagi na dziecko, a nawet czasami zabiera ze sobą córkę podczas trasy koncertowej. Svetlana często przyznaje, że narodziny dziecka znacznie zmieniły swoje poglądy na świat, przekształcone wyroki i myśli. Macierzyństwo umożliwiło postrzeganie i odczuwanie w inny sposób nawet ruchu w balecie. Svetlana Zakharova to baletnica na najwyższym poziomie, ale nie ulega wątpliwości, że zawroty głowy nie przeszkadzają jej od bycia wspaniałą żoną i opiekuńczą matką.

Styl i charakter

Naturalne dane tej kobiety są świetne dla baletu. Model postaci baleriny można nazwać dokładnie taką, jaką ma Svetlana Zakharova. Wzrost Svetlany – 168 cm, waga – 48 kg. Nie lubi powtórzeń i wzorów w ubraniach i starannie dobiera garnitur, który będzie różny od kostiumów tancerzy wykonujących tę rolę przed nią. Zgodnie ze znakiem Zodiaka, Svetlana Gemini, więc ma pewne wahania nastroju i szczególną siłę. Gwiazda nie wierzy w znaki i nie popiera przesądów, zawsze wierząc w swoje własne szczęście. Primera balerina lubi odpoczywać głównie w górach, preferując je na gorące, słoneczne plaże.

Działania publiczne i polityczne

Jak wspomniano powyżej, Zakharova jest członkiem Dumy Państwowej piątego zwołania i członkiem Komisji Kultury. Balerina jest wystarczająco odpowiedzialna w tej sytuacji i nie może pozostać na uboczu, gdzie wymagane jest wsparcie – w 2011 roku została założycielem i prezesem fundacji charytatywnej, która wyznacza jako główny cel:

  • Zachowanie i rozwój najlepszych tradycji choreografii i kultury;
  • Zapewnienie możliwości zaangażowania w balet dla szerokiej gamy osób;
  • Wsparcie i promocja rosyjskiej szkoły baletowej;
  • Stworzenie warunków umożliwiających istnienie wystarczającej liczby pracowni baletowych, specjalnych szkół dla dzieci w tej dziedzinie;
  • Utrzymanie profesjonalizmu w balecie;
  • Pomoc dla młodych tancerzy;
  • Wsparcie społeczne i konieczna rehabilitacja weteranów sztuki baletowej.

Svetlana Zakharova przyczyniła się do stworzenia specjalnego stypendium dla kilku najlepszych studentów Saratov College of Arts, uważając, że jest to niezwykle potrzebne, a teraz nie zatrzyma się tam. W najbliższym czasie kobieta planuje zorganizować pierwszy festiwal twórczych dzieci w Rosji – festiwal baletowy. Gwiazda otwarcie przyznaje, że bardzo często trudno łączyć działania zastępcy Dumy z baletą, ponieważ w celu osiągnięcia sukcesu w jednej rzeczy konieczne jest ekstremalne skoncentrowanie się na tej tematyce i zastosowanie wielu wysiłków. Wielki problem bieżącej choreografii, hamującej jego rozwój, uważa, że Svetlana niemal całkowicie nieobecny jest pisarzom nowoczesnym choreografom, zmuszającym Rosję do wypożyczenia zbyt dużo w balecie z Zachodu.

Osobista strona gwiazdy

Oficjalna strona internetowa Svetlana Zakharova znajduje się pod adresem: svetlana-zakharova.com. Odwiedzenie zasobu pomaga uzyskać najbardziej systematyczne i aktualne informacje na temat baletnicy. Strona gwiazdy ma wartość dla fanów, ponieważ zawsze można znaleźć najbardziej wiarygodne informacje na temat tego, co angażuje Svetlana Zakharova. Biografia, galeria zdjęć, lista ról w repertuarze – to tylko część przydatnych danych na stronie.