396 Shares 3603 views

Krym grzyby. Krym grzyby jadalne: opis zdjęcia

Grzyby – organizmów eukariotycznych pozbawione chlorofilu. Różni się od niższych roślin i zwierząt anatomicznie biologicznie i morfologicznie. W artykule przedstawiono grzyby jadalne i trujące Krym. Czytelnik zapoznał się z ich opisami i wyświetlać zdjęcia. Grzyby na półwyspie jest wiele, a rosną w różnych miejscach: od stepów do lasów i płaskowyże.

Grzyb Historia Krymu

Sezon rozpoczyna się zwykle po babie lato, ale w ogóle, można zebrać je przez cały rok, w dowolnym czasie. Choć grzyby na półwyspie bardzo, podstawowy pokarm one nigdy nie były brane pod uwagę. W związku z tym, że pobiera się tylko amatorów. Postawa ta utrzymywała się aż do 20 wieku. Po stało się modne śródziemnomorskiej kuchni, w tym różne sosem grzybowym. Ludzie zmienili swoje nastawienie do jedzenia. Zatem krymskich grzyby zaczęły cieszyć się wielkim sukcesem ludności półwyspu.

Jakie gatunki rosną na półwyspie

Na Krymie, dużo różnych grzybów i najczęściej spotykane, które tak lubi zbierania „Silent myśliwych” – to grzyby, grzyby leśne, biały, płaszcze przeciwdeszczowe, grzyby masła i blewits szare. Są one dość nieprzewidywalne. Ponieważ zbiór konkretnego kalendarza nie może pracować dla nich.

Grzyby Krym: Zdjęcia, opis, miejsce wzrostu

Każdego roku sezon dla określonego początku i na końcu na różne sposoby. „Gdzie jest grzyb?” – to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, ponieważ ich półwyspu ogromna ilość. Wielu z nich są uważane za jadalne. Nie bez gatunków trujących. Ale przede wszystkim wymagają zwykle i znane wszystkim grzybów, które rosną w innych regionach.

Pora grzyby – to indyjska lato

Grzyby rosną niemal do końca października. lubią zacienionych plam w jodeł, sosny i wąwozy, wzdłużnych rowków i wgłębień. Nakładka średnio do 15 cm, prawie zawsze płaska, ale czasami ma formę depresji środkowy bit. Jego krawędzie są zawinięte w dół. Po kiełkowanie kapelusz wyprostowany, stając lejkowata. Kolor tych grzybów Krym pomarańczowo, czerwono lub niebiesko-zielony.

grzyby

Mogą one być zebrane w wiadrach na półwyspie, a nie tylko w lasach, ale również w ogrodach i sadach. Sezon – wilgotna i ciepła jesień. średnica zaślepki -. 3 do 10 cm, noga i może osiągnąć nawet 20 cm CAP szarawobiałej żółtą górną i dolną płytę, .. Te grzyby rosną w gronach bezpośrednio na pniakach, stąd ich nazwa. Kochają i powalonych drzew.

white Mountain

Czy te grzyby rosną na Krymie, gdzie zebrać je? Można je znaleźć w górzystej części półwyspu, między krzakami i polanach. Nakładka ma kształt wypukły, to rugozowe lub gładka. Przy suchej pogodzie trochę pęknięć, a gdy staje się mokry oslizloy. Miąższ tych grzybów biały i gęsty, ma przyjemny zapach i kolor nie zmienia usterkę.

Płaszcze

Te grzyby Krym podobne do grzybów. Można je znaleźć w lasach liściastych i są trzy rodzaje: gruszka, kłujących gigantów. Często osiąga wysokość 34 cm.

żółty Borowik

Wolą zbierać na plateau Ai-Petri. Dla koneserów oleju to prawdziwa Mekka. grzybkowe nasadki o średnicy do 14 cm. Początkowo półkulisty, potem staje się zaokrąglony kształt. Kolor brązowy, ale mogą być w różnych kolorach. Noga wynosi często 11 cm. Grzyby te są jak jasnych miejsc, a krawędź oczyszczenia. Głównie rosną w lesie, ale można je znaleźć pod drzewem w łąki. Na Krymie, są one często spotykane nawet blisko kamieni.

blewits szare

Jest to najbardziej rozchwytywanych grzybami Krymie. W przeciwnym razie są one nazywane szczeniąt. Czapki na nie – do 12 cm, szary, zaokrągloną stożkową. Nogi mają dość długi – zasięg do 12 cm, ale najczęściej są one zanurzone w mchu .. Grzyby są raczej niewielkie, choć i wśród nich można znaleźć tylko gigantów. Zbierz je od września, a kończąc listopada. Rosną w lasach iglastych i mieszanych. Trochę myszy złapany głównie w starych sosen, w mchu, pod igieł sosnowych i opadłych liści i piaszczystej glebie.

Step Krym grzyby: odnobochka

Jest to kolejny interesujący przedstawiciel świata grzybowym, który jest często zwany dźwig. Bardzo lubi rosnąć w trawie w strefie stepowej. Odnobochku tylko znaleźć dość trudne. Mieszkańców (w pobliżu Symferopol) nazywali go na różne sposoby, każdemu według jego skojarzeń. Na przykład, często można usłyszeć słowo „trumny”. Nazwa ta została podana do niej ze względu na drzewiastych łodygi. Wiele nazwać kaczka z powodu osobliwości wzrostu. Stoi jakby „waddled” jak zmęczony ptak. Czasami można natknąć się na „ogród” tych grzybów.

Odnobochka bardzo podobna do lejka do przodu, która owinięta brzegi nasadki. Płytki są szerokie, białe i rzadko. Ale główną cechą tego grzyba, który rośnie on w trawie, na kolczasty oset lub Mikołajek polny. Zwykle sezon rozpoczyna się w maju i kończy w listopadzie. Ale zdarzały się przypadki, w których stwierdzono w styczniu. Do stosowania w żywności w postaci świeżej, wielu woli marynować.

Od strefie stepowej półwyspu ponad połowę terytorium, powierzchnia tych grzybów to grzyby, prawdziwki, osika, Borowik i grzyby. Typy te nie różnią się od swoich odpowiedników, oprócz tego, że rosną w trawie zamiast drzew. Najbardziej popularne step Krym grzyby – boczniak, odnobochka. Należą one do tej samej rodziny. Ale oni mają swoje własne cechy. Chociaż wiele osób bierze je w jednym widoku. Odnobochka rośnie w nagim stepie, który jest całkowicie pozbawiony drzew. Ale ostryg mieszka na pniach rozkładających.

inne gatunki

Jakie inne jadalne grzyby na Krymie? To grzyby, grzyby, Polypore, Dubovik, osika, boczniaki, Gołąbek. Wraz z płaszczy przeciwdeszczowych po silnych opadów deszczu pojawiają Holovatch. Wiele grzybów Krym, zdjęcia, które można zobaczyć w tym artykule, są bardzo popularne. Na przykład, smardze, preferując stałość. Można je znaleźć w zwykłych miejscach: Działki, brzegi lasów i polanach. Niepozorny, ale na specjalne aromat ceniony kucharzy.

Krymskie trujące grzyby

Było około 45 gatunków. Trujące grzyby Krym podzielono na 5 grup według ich toksyczności.

  • 5-te grupa: Entoloma szary, blewits tygrysie, płaskich grzybów. Objawy zatrucia rozpocząć w okresie płuc od 30 minut do 5 godzin po użyciu. Złe samopoczucie trwa do tygodnia.
  • Grupa 4: atramentu i Kudłaty nawóz. Zatrucie występuje wtedy, gdy używany w połączeniu z alkoholem im. Dlatego też nie należy pić przez trzy dni, po grzyby zostały zjedzone.
  • 3-te grupy: Govorushko (barwa czerwonawy, pomarańczowo-czerwony, a wosk). Wszystkie objawy zatrucia rozpocząć 15 minut po zjedzeniu grzybów. Niekiedy prowadzą one do śmierci człowieka.
  • Grupa 2: czerwony i pantherina Amanita. W przypadku zatrucia często śmierć możliwe.
  • Grupa 1 – najbardziej trujące grzyby, zabójcze dla ludzi. Należą do nich: kielich śmierci, wiosenna zieleń i biały muchomor i wiśnia-brązowy Silverfish. Objawy pojawiają się niemal natychmiast po ich użyciu.

Są to wszystkie grzyby, choć są trujące, ale może być również korzystne dla ludzi. Niektóre z nich są wykorzystywane przez farmaceutów do przygotowania różnych leków, a czasem część ziołowej warzenia. Oczywiście, dawkowanie jest minimalna.

Gdzie na grzyby

Wiele osób woli krymskich gór, jest najczęściej znaleźć słynny biały grzyb. Cieszył się wielkim sukcesem Ai-Petri Jajła. Ponadto, wiele z nich na płaskich szczytach grzbietów górskich. I świetne miejsce na „ciche polowanie” czuć lasu Mount Demerdzhi – w promienna.

Wiele dobrych miejsc w pobliżu Sewastopola – gdzie las ciągnie do Bakczysaraju. We wschodniej części półwyspu zebranych grzybów z Teodozja i wykończeniowych Stary Krym. Bogatych w nich, a strefa step – w ujściach rzek i Donuzław Sasyk. Największą liczbę szczeniąt można znaleźć w okolicach Kolchugino i Krymskiego Obserwatorium. Grzyby – około wędkowania i kurki zbierane w marmurze. Borowik często złowionych na obszarze Stroganowa i Zelenogorsk.

etyka grzyb

Mają własne etyki amatorów „ciche polowanie”. nie może być wyrzucony grzyby, nawet jeśli są one nie interesują. Mogą potrzebować drugiego. Idealnie, kolekcja jest w kosze, tkane z gałązek. Wynika to z faktu, że wiadra i plastikowe torby nie przeciek powietrza, a zebrane grzyby nie mogą „przeżyć” do domu. Muszą być cięte nożem, do ziemi, tak aby nie uszkodzić korzeni.

Nie można wyciągnąć je z grzybni i zgrać mech. To boli i niszczy korzenie. W jasnym słońcu wyschnie grzybni i umiera. Najlepszą porą do zbierania – po ciepłym deszczu z przeszłości, zwłaszcza, jeśli to była noc. W celu utrzymania ikry, trafiając na drodze zgniłego przykład podzielone na małe kawałki i rozpraszają się.

Jak uniknąć zatrucia grzybami

Głównymi przyczynami zatrucia spowodowane nieprawidłowym gromadzenia i przechowywania. Grzyby rosnące na Krymie, są też fałszywi bracia. Są one trudne do odróżnienia od gatunków jadalnych. Na rynku istnieją nawet specjalne ekspertyzy, która jest dostępna dla każdego, aby sprawdzić swoje trofea.

Aby zapobiec zatruciu grzybami po zakupie należy dokładnie zbadać – czy są one trujące. Wątpliwe lepiej po prostu wyrzucić. Są ważne, a ich różnice wiekowe. Stare i powolne grzyby są trudne do rozpoznania na temat jadalny czy trujący są. Jeśli istnieją jakiekolwiek wątpliwości – najlepszy z nich po prostu zrezygnować.

Uchwyt i gotować grzyby muszą być w dniu odbioru. W przeciwnym razie substancje toksyczne mogą być utworzone w nich. Na początek muszą być gotowane w wodzie przez dziesięć minut, a dopiero potem smażyć i gotować ponownie. Niektóre grzyby surowe, jeśli tylko lizać językiem, pozostawiając ją gorzkie. Takie prawo może być odrzucone – jest trujący. Nawet jeśli wyglądają jadalne.