81 Shares 4099 views

Ludzie – drapieżniki lub roślinożerne? Porównując, cechy i właściwości

We współczesnych warunkach osoba nie muszą już polować, aby przeżyć. Ale byliśmy myśliwi przez bardzo długi okres czasu, o wiele dłużej niż współczesne społeczeństwo istnieje. W tym czasie nikt nie przyszło do głowy pytanie, kto osobie. Mięsożerny czy roślinożerny istota to jest? Setki tysięcy lat żyliśmy na diecie, która składała się głównie z mięsa z dodatkiem różnych owoców jagodowych i owoców. Ludzie przeszedł wiele etapów rozwoju i stały się drapieżniki, którzy zabijają dostać mięso, najbardziej pożywne źródło energii.

Świat bez drapieżników

Co się stanie, jeśli lwy, tygrysy i niedźwiedzie, aby wyciągnąć z ich naturalnym środowisku? Konsekwencje byłyby katastrofalne. Wysokość antylopy populacje, żyrafy i zebry przestanie powstrzymać, a oni szybko rosną. Proces ten będzie całkowicie niekontrolowany. Stepy i sawanny, ogromne stada deptane, zamienił się w pustynię.

Każdy gatunek żyjący jest rodzajem igły w ogromnym kole życia. Usuń jedną grupę, na przykład drapieżników, a koło nie będzie w stanie wytrzymać ciężar tych, którzy pozostali.

Kto teraz ludzie – drapieżniki lub roślinożerne?

Od najmłodszych lat jesteśmy uczeni, że najlepszą dietą jest jeden, gdzie najmniej mięsa i tłuszczu. Uzasadnienie w tej teorii jest stosunkowo prosta, choć nie opiera się na żadnych danych naukowych:

Mała zawartość tłuszczu spożywane = niewielka ilość zgromadzonego tłuszczu.

W nowoczesnym społeczeństwie, wielkie znaczenie nabyte problem nadmiernej masy. Jednak wszystko, co nauczyłem się w szkole, w przeciwieństwie do tego, że osoby otyłe jedzą głównie węglowodany. Biorąc pod uwagę, że to węglowodany do 80% w diecie współczesnego człowieka, myśleć, i czy relacji między ich konsumpcji i epidemii otyłości? Jakie są powody, że cukrzyca typu 2, po raz pierwszy w naszej historii zaczęły pojawiać się u małych dzieci?

Nie udało się rzekomo „Przydatne” węglowodany, aby być jedną z przyczyn pogorszenia zdrowia ludzkiego gatunku? A kim dana osoba jest z natury: drapieżnikiem lub roślinożerne, powinniśmy polować, nasi przodkowie, a naszą rolą jest utrzymanie królestwa zwierząt, który kurczy się w zastraszającym tempie? Czy potrzebujemy mięsa lub warzywa i zboża zastąpić zwierzęta, na których ludzie wykorzystywane do polowania?

Wegetarianizm sprawia, że ludzie głupsi

Wegetarianizm w ostatnich 20-30 latach stało się popularne jak nigdy dotąd, a teoretycznie istnieją powody. Wegetarianizm jako bardziej radykalne jej oddział o nazwie weganizm jest oparta na założeniu, że zabijanie zwierząt jest przestępstwem. Że ludzie są bardziej dostosowane do diety opartej na roślinach. Nie ma potrzeby, aby zabijać zwierzęta, więc nie powinno się tego robić.

Współpraca z organizacjami ekologicznymi, ogłosiły wegetariański styl życia, „przyjazny dla środowiska sposób życia i mocy.” Z tym żadnych problemów.

Ale co czytać LIRR Keith pisze dawny zwolennik weganizmu, a teraz autor książki „The Vegetarian Myth”: „Rolnictwo mięsożerne. Żeruje na ekosystem, a pożerając go bez śladu” Rolnictwo jest podstawą ideologii wegetarian i wegan. Chcą przekonać ludzi do jedzenia więcej zboża i soi, ponieważ wierzą, że odmowa jedzenia mięsa pozwoli nam uratować zwierzęta, a następnie całą planetę.

Następny LIRR mówi: „Prawda jest taka, że rolnictwo – jest to najbardziej destrukcyjny wpływ na planecie rodzaju działalności ludzkiej i zwiększenie jego objętości nie uratuje nas. Prawdą jest również, że całkowite zniszczenie całego ekosystemu potrzebne dla rolnictwa. Prawdą jest, że życie jest niemożliwe bez śmierci, bez względu na to, co jesz. – umiera ktoś jeszcze cię karmić "

Naszym zadaniem nie jest to wegetarianie lub weganie reasekuracji. Każda osoba ustalona przez dokładnie jak to powinno być obsługiwane. Chcemy tylko, aby rzucić światło na pewne fakty i zdecydować, kto to jest, że ludzie są: drapieżniki lub roślinożerne.

Ironia: wegetarianie próbują uratować zwierzęta i planety, a jednocześnie przyczynić się do zniszczenia naturalnego siedliska tych samych zwierząt iw konsekwencji masowego wymierania gatunków na całym świecie.

Jest to dobre dla zdrowia wegetarianizmu?

Dr Michael Eads, autor książki „The Power of Protein”, twierdzi, że wegetariański styl życia nie ma sensu, ponieważ ludzie są z natury mięsożerne. Zorganizować porównanie drapieżników roślinożerne ludzie. Wystarczy spojrzeć na przewodzie pokarmowym człowieka i porównać go z lwem lub świni. Wewnątrz mamy taką samą strukturę jak lew: jeden żołądek przeznaczonego do trawienia składników odżywczych produktów zwierzęcych, które jemy na setki tysięcy lat.

Urządzenie różni się od naszej wewnętrznej struktury roślinożernych, które mają kilka żołądków, mających na celu rozbicie i strawić ziaren ubogich w składniki odżywcze, które są teraz ogarnia naszych spiżarni i lodówki.

Dla naszego istnienia wymaga witaminy B12, a najlepszym jej źródłem, z wyjątkiem specjalnych dodatków, to mięso. Bez witaminy B12 umrzesz.

Pasja do 2 milionów lat

Jeśli uważasz, że dieta osoby podczas paleolitu to tylko chwilowa moda czy szał, to powiedz mi, co bardziej moda trwała ponad 2 miliony lat? Nie tak to jest ulotne, to pasja, prawda?

Nadal uważam, że nasze miejsce w piramidy żywieniowej nie jest na górze, obok innych drapieżników? Albo, że czerwone mięso i wysoka zawartość białka w diecie jest szkodliwe dla zdrowia? I że wegetarianizm to najlepsza droga do spożycia przez ludzi?

Porównanie drapieżników, roślinożerne i ludzi w odniesieniu do struktury fizycznej, mamy już wydane. Teraz omówmy teorię, że ludzkość ewoluowała w kierunku, który pozwoli nam bardziej dostosowany do wegetariańskiego stylu życia. Wynikiem niedawnego wprowadzenia dużej liczby ziaren w naszej diecie są niektóre nie tak dobra zmiana ewolucyjna:

a) Zawężenie nos co sprawia trudności w oddychaniu.

b) Zmniejszenie szczęk, z powodu których mamy teraz do usuwania zębów mądrości.

c) objętość zmniejszono mózgu (czyli dieta wegetariańska czyni ludzkość głupszy).

Intensywny rozwój ludzkiego umysłu w okresie, gdy zwiększone spożycie kwasów tłuszczowych omega-3. Krótko mówiąc, musimy jeść więcej mięsa, więc po pewnym czasie nasz mózg dostaje większe. Gdybyśmy byli wegetarianami, jak były 2 miliony lat temu, to nawet nie nauczyć się mówić spójne zdanie. Nasze mózgi nie są coraz składników odżywczych niezbędnych do wzrostu i rozwoju.

Mamy przystosowane do jedzenia żywności, która jest bardzo różni się od współczesnej diecie. Ostatnio jedna instytucja naukowa ekspedycja została zorganizowana w celu zbadania kości starożytnych ludzi, aby dowiedzieć się dokładnie, co nasi przodkowie byli zaangażowani w około 10 000 lat temu, i dowiedzieć się, kto te same osoby: drapieżniki lub roślinożerne. W nauce istnieje wiele teorii opartych na instrumentach, ramion i kości, które zostały znalezione w grobach, ale dopiero niedawno, tak aby dowiedzieć się, co jedli, jak klasyfikować się do wczesnych ludzi, drapieżnikami lub roślinożerne oni.

Okazało się, że w czasie, gdy wzrost w ewolucji mózgu wystąpiło, siłę fizyczną i wzrostu, ludzie jedli głównie mięso i ryby, a także o wiele bardziej zróżnicowany zestaw warzyw, orzechów i owoców jagodowych, niż możemy sobie pozwolić dzisiaj. Zboża, soja i ryż jako źródło zasilania nie istnieje.

Dlaczego coraz więcej osób muszą jeść mięso?

Fakt, że wątroba uwalnia białko stopniowo. Jeśli pracujesz ciężej, organizm wydala więcej glukozy. W rzeczywistości, należy zapewnić stały poziom energii przez cały dzień. Dlatego też, każdy posiłek jest lepiej zacząć od podstawowego źródła białka. Zakończyć to białko jest dużo owoców i orzechów (bogaty w prawej części mózgu kwasy tłuszczowe omega-3), a otrzymasz sposobu odżywiania, które zwiększą produkcję testosteronu, zwiększa poziom energii i zdolność koncentracji. Oprócz tego dieta pomoże utrzymać ciało w szczytowej wydajności przez dłuższy czas niż prowadzi do uszczuplenia środków pobudzających.

Paleolitu człowiek poruszał się cały czas, nie można powiedzieć o nas. Mamy staczają się po równi pochyłej może nie tylko zniszczyć planetę, ale również neguje wszystkie tysiąclecia ewolucji gatunku ludzkiego, który doprowadził nas tam, gdzie jesteśmy. Po pojawieniu się w naszej diecie (zboża i produktów mlecznych), otrzymaliśmy szereg chorób, infekcji i reakcji alergicznych, które nigdy wcześniej nie zdarzyło się w historii.

Mięso jest nie tylko użyteczny, jest głównym produktem, który ma zasadnicze znaczenie dla nas.

Więc kto to jest, że człowiek: mięsożerne, wszystkożerne i roślinożerne?

Jesteśmy na górze, wraz z innymi drapieżnikami. Nie ze względu na wydolność fizyczną, a dzięki wysoko rozwiniętej zdolności umysłowych. Mięso jest częścią naszej natury. Pro ziarna nie.