456 Shares 4317 views

Europejski drzewo oliwne: Opis, pielęgnacja, uprawa, hodowla, recenzje

Starożytna grecka legenda mówi, że drzewa oliwnego – dziełem Sama Ateny, bogini mądrości, patronka spokojnej pracy i wojny sprawiedliwe. Włożyła w ziemię włócznię, i od tej pory uprawiane drzewa oliwnego i nowego miasta nazwano Ateny.

Europejski oliwek

Oliva – to wiecznie zielona roślina (drzewa). Na zewnętrznej stronie liści mają ciemnozielony kolor, ale od wewnątrz – srebrna.

Kwiaty na drzewie bardzo małe i pachnące, są one zbierane w zaroślach, a korona jest szeroka i nogi, skręcone gałęzie i pień. Kora zwykle ma szary kolor, jest pokryta łuskami i tworzy rodzaj guzków.

Owoc tej rośliny, być może, znane wszystkim, to jest ciało od kości. Drzewo kwitnie od maja do czerwca, ale owoce dojrzewają w okresie od października do grudnia. Roślina rośnie dość wolno, ale jest to bardzo odporna na suszę i trwałe.

Muszę powiedzieć, że Olive – szlachetnego drzewa z ciekawą historią. Każda roślina liść mieszka w roku, czasem dwa. Na dole każdego arkusza jest nerka, znajduje się w stanie spoczynku przez dłuższy czas, to zaczyna rosnąć tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne. Na przykład, podczas cięcia lub jakiegoś uszkodzenia. Ta niezwykła cecha sprawia, że drzewo oliwne jest bardzo stabilny, to jest w stanie zakończyć tę operację.

Użyteczne właściwości drewna

Europejski drzewa oliwnego przez cały rok pod wpływem gorących promieniach słońca i uzdrawiającą morskiego powietrza. Być może to jest to, co daje jej owoców i liści unikalne właściwości. Archeolodzy twierdzą, że korzystne właściwości liści były znane ludziom kilka tysięcy lat temu. Mają wyraźny aktywność przeciwbakteryjną, a zatem są wykorzystywane jako febrifuge i do leczenia ran ropnych. Ponadto, wywar z liści dobrze pomaga normalizować ciśnienie krwi.

Pozostawia wiele roślin emitują lotnych produkcji, co jest nieocenione w praktyce medycznej. Buliony są stosowane jako środek moczopędny podczas obrzęku, a także w celach profilaktycznych miażdżycy i otyłości.

żniwny

Zbiorów z drzew rozpocząć w momencie, gdy większość owoców staje się fioletowy. Z jednej strony, są one nadal nie całkiem dojrzałe, ale w tej chwili nie ma najwyższy procent oleju w nich, z silnym aromatem i bardzo lekkim goryczy. Przed rozpoczęciem zbiorów pod drzewami rozprzestrzenił szmatki, które rzeczywiście spadnie oliwki. Owoce wybić specjalne urządzenie obraca się, a oni nie są uszkodzone i pozostają nienaruszone. Jest też inny sposób do zbiorów. Drzewa prowadzi specjalny „grabie”, jakby ich czesanie. Dojrzałe owoce spadają na ziemię.

Po owoców zbieranych plonów wytwarzane koronę. Jest to bardzo ważne i odpowiedzialne zadanie, gdyż oliwki są tworzone właśnie na gałęziach dwuletnich. Dlatego sama procedura nosi specjalny technik – obrezalschik. Ten zawód jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. Co do zasady, korona jest formowana w filiżance, że odbywa się to na dobrą penetrację promieni słonecznych.

Oliwa: Opieka w domu

W zasadzie, z oliwek może być uprawiana w domu w naszych szerokościach geograficznych. Dla tego drzewa jest to konieczne, aby zapewnić właściwą opiekę.

Olive złe ruchy naszego klimatu. Mimo to, drzewa muszą być podlewane dość regularnie, z umiarem. Najlepiej jest to zrobić z wodą w temperaturze pokojowej. W zakładzie, konieczne jest, aby karmić aktywnego wzrostu. Europejski oliwkowy lubi słoneczne miejsca. W lecie, to lepiej, aby przejść do balkonu lub tarasu. W zimie, roślina jest lepiej umieścić w chłodnym miejscu, a od lutego do początku, aby zwiększyć temperaturę. Wiosna drzewa trzeba przestawiać najbardziej oświetlone miejsca, w których najlepiej czuję. Zaczynają kwitnąć w maju, czerwcu, gdy temperatura osiągnie osiemnaście stopni.

Wiosną drzewa doskonale reagować na nawóz złożonych nawozów azotem. Przez ten występuje zakładka wcześniejsze pąki kwiatowe.

Kwitnienie i zapylanie

Małe białe lub lekko żółte kwiaty z delikatnym delikatnym aromacie pojawiają się gdzieś w połowie czerwca. Oliwkowe kwiaty w domu trochę dłużej niż zwykle o kilka miesięcy. Zapylać kwiaty wiatr i owady, ale jeśli nie ma wiatru w ogóle, to trzeba wstrząsnąć oddziały codziennie. W procesie samozapylenia owocu można mocować w różnych rozmiarach. Ale zapylenie krzyżowe znacznie poprawia wydajność i jakość oliwki. Europejski oliwkowy pomieszczeniu produkuje około dwóch kilogramów owoców, a także w warunkach ogrodowych – do dwudziestu kilogramów.

Aby uzyskać plony, konieczne jest, aby wiedzieć, jak dbać o oliwek. W zasadzie, drzewo jest bardzo odporna na suszę, ale w przypadku braku wyraźnego wzrostu gałęzie muszą zrozumieć, że nie zmoknąć. Ponadto roślina jest bardzo swiatlolubny (na obszarach rzadkich pochodzi obnażając oddziałów), to nie toleruje gleb kwaśnych i podmokłych. Wapnowanie gruntów może znacznie zwiększyć wydajność.

reprodukcja z oliwek

Olive propagowane przez sadzonki, nasiona i szczepionek. Tuż przed sadzenia nasion na 18 godziny zanurzeniu w 10% roztworem sody, następnie przemywa się i nożyc tnących nosa kostnego. Ponadto, są one sadzone na głębokości około dwóch do trzech centymetrów. Pierwsze rostochku pojawiają się w ciągu dwóch do trzech miesięcy.

Podczas hodowli roślin za pomocą szczepień przy użyciu oryginalnego drzewa Podkładka. Pierwszy owoc z tego drzewa, może być widoczny dopiero po 8-10 latach.

Do korzystania z sadzonek wyciąć 2-4-letnie oddziałów, średnica – 04.03 cm. Skrawki potraktowano skoku w ogrodzie , a następnie wkrapla się w pozycji poziomej w marcu piasku na głębokość dziesięciu centymetrów. Ponieważ obsługiwać wiele uśpionych pąków, miesiąc będzie miał pierwsze pędy. Przed posadzeniem sadzonki trzeba obsłużyć czynnik wzrostu.

Następnie należy starać się utrzymać tryb najbardziej pomyślny i miękkie:

  1. Optymalna temperatura – 20-25 stopni.
  2. Dobre światło, ale nie bezpośrednie światło słoneczne.

Aby utrzymać wysoką wilgotność, pudełko sadzonek należy zamknąć filmu. Siewki opryskuje (to jest rozpylana, nie podlewano) wody w temperaturze pokojowej, co najmniej raz dziennie. Rośliny przeszczepione w ciągu dwóch do czterech miesięcy. Zaczynają owocować dopiero w drugim lub trzecim roku.

Najlepszą porą do sadzenia – spadek (dla regionów z łagodnymi zimami). Drzewa są zasilane z obornika, dodając superfosfatu w celu uniknięcia utleniania gleby. Sprężyna wapno ziemia.

W domu, trzeba przeprowadzić formacyjną i rekreacyjną fryzura koronę. Aby to zrobić, należy usunąć słabe, suche i dodatkowe oddziały i nadać kształt korony.

Od czasów starożytnych, drzewo oliwne jest uprawiana dla swoich owoców, które są moczone i solone, a następnie dostali bardzo przyjemny smak.

Co to jest bonsai?

Bardzo często, kultura jest uprawiana w naszych szerokościach geograficznych wyłącznie w celach dekoracyjnych. Tak więc możemy bezpiecznie generują bonsai. Oliwa ma nieregularny kształt tułowia kilka oddziałów, które są rozmieszczone gęstych liści z kontrastujących kolorach. W ogóle, roślina jest bardzo piękne, ciekawe, i doskonale nadaje się do tworzenia swojego bonsai.

To drzewo będą ozdobą nie tylko przestrzeni, ale także w ogrodzie. W opinii doświadczonych ogrodników, można powiedzieć, że roślina ta nie jest bardzo kapryśna w opiece, dzięki czemu można bezpiecznie zająć jego uprawy w domu, przynajmniej dla celów dekoracyjnych.

Jak stworzyć bonsai?

Do formowania bonsai trzeba przyciąć powrotem nowego wzrostu w całym okresie wzrostu drzewa. To daje impuls do powstania wielu pąki na całym drzewie. Można jednak prowadzenie procesu w temperaturze od 10 do 35 stopni. Może to prowadzić do zmniejszenia wielkości liści. Młode rośliny szczypać się 1-3 arkuszy.

Kiedy przycinanie duże oddziały podczas wzrostu wegetatywnego występuje liczna na obrzezanie energicznych obszarów wzrostu. Dlatego konieczne jest, aby usunąć niechciane pąki, inaczej nie będzie zbyt wiele ucieczek. Duże gałęzie powinny być idealnie jesienią lub zimą, gdy wzrost gwałtownie wyhamowała. Oliva zupełnie nieprzewidywalny sposób reagować na obrzezanie wielką ucieczkę.

W tworzeniu bonsai trzeba być ostrożnym, ponieważ roślina jest dość krucha i kory z drewna bardzo łatwo uszkodzone. Dlatego uzwojenia drzewko drut musi być bardzo ostrożnym, nie należy dotykać z młodych gałęzi, w wieku mniej niż trzy lata.

Na podstawie oliwek można uzyskać absolutnie żadnych stylów bonsai. Korzystne są pionowe i metloobraznye. Dla rośliny są bardzo niebezpieczne przędziorki, ich marka nie jest widoczny w drzewie. Są one silnie zdeformowane liście, zaczynają się zwijać i odpadać na zielono.

Zamiast epilogu

Co jest z oliwek? Jest to przede wszystkim wspaniały piękne rośliny, która daje znakomite rezultaty. Ponadto, jest ona wykorzystywana do celów dekoracyjnych dla domu i ogród dekoracji. W razie potrzeby, z oliwek mogą być uprawiane w domu, a nawet wysiąść. Drewno jest doceniane nie tylko ze względu na pyszne owoce, ale także ze względu na jego właściwości lecznicze, które są znane ludziom od czasów starożytnych.

Aurora – cud świata
405 shares 1854 views
Jak wyglądają kwiaty dębu
211 shares 9838 views
Gdzie jest kolebką kawy
525 shares 5252 views