163 Shares 1505 views

Jak ptaki stary? Charakterystyka układu rozrodczego

Class Ptaki – to osobny oddział progresywnego zwierzęcia. wystąpiły one od gadów. Zwierzęta z tej grupy były jednak w stanie dostosować się do lotu.

Zanim przejdę do kwestii, w jaki sposób ptaki godowe, należy rozważyć ich biologii.

Ogólna charakterystyka klasy

Zaawansowane funkcje organizacji są następujące funkcje.

  1. Wysoki poziom rozwoju ośrodkowego układu nerwowego, a w związku z tym wiele różnych przykładów wykonania adaptacyjnego zachowanie.
  2. Stała wysokiej temperatury ciała, co wynika z intensywnej metabolizmu.
  3. W porównaniu z zależnych klas i podtypów zwierzęta, ptaki doskonalszego mechanizmu odtwarzającego, w wyniku podawania jaj lęgowych i potomstwo.
  4. Dostępność narządów do adaptacyjnego lotu i w tym samym czasie, zdolność do poruszania się po powierzchni gruntu, aw niektórych gatunków – zdolność do pływania i przenieść przez powierzchnię wody.

Powyższe cechy pozwalają klasy tych zwierząt rozmieszczonych na całym świecie.

Męski narząd

Jądra – parę korpusów w kształcie fasoli, które są umieszczone na górnej części nerki. Są one zawieszone od krezki. Wartość jąder waha się przez cały rok. W sezonie lęgowym, organy te są zwiększane. Tak, Finch, na przykład, mogą ponownie wzrosnąć w 1125, a na Starling 1500 razy.

Do wnętrza jądra załączonych małe przydatki. Odchodzą od nich vas efferens, rozciągającą się równolegle do moczowodu i wpada do steku. Są to gatunki ptaków, które VAS efferens tworzą małe rozszerzanie – pęcherzyki nasienne, które służą jako rodzaj zbiornika plemników.

narządy kopulacyjne ma Nie wszystkie gatunki. Funkcjonowanie penisa u ptaków jest uchyłek od steku. Jest obecna w strusie, Tinamou, gęsi. W dropie, bociany i czaple kopulacyjnej narząd szczątkowy.

Odpowiadając na pytanie, jak kolega ptaka, warto zauważyć, że w większości gatunków zapłodnienie następuje kosztem największego zbliżenia odpowietrznik samicy i samca, gdy mężczyzna wytrysk nasienia.

żeńskie genitalia

Szczególnie rozwój układu rozrodczego samic u ptaków jest to, że drastycznie asymetryczna u większości gatunków, czyli Składa się on z lewego jajnika i jajowodu lewo. Prawy jajnik rozwija się tylko w kilku ptaków: nury, sowy, kurczaka, pasterzy, papugi, niektóre ofiary. Ale nawet dobrze rozwinięta żelaza w tym przypadku rzadko działa. Zdarza się, że komórka jajowa dojrzewa w prawym jajniku jest wyjście z lewej jajowodu.

Przyczyną tej asymetrii jest to, że samice ptaków leżał większe jaja z twardą skorupą, które poruszają się w jajowodzie przez długi czas – około 2 godzin.

Jajnika stanowi granulowany nieregularnym kształcie ciała. Znajduje się w przedniej części nerki. Wymiary jajnika zależy od dojrzałości jaj znajdujących się w nim.

Jajowód – to długa rura, która dojrzewa ruchu jaj. Jest ona połączona z jednej strony do steku a z drugiej – z jamy ciała.

Jajowód składa się z kilku działów. Pochodzenie bogate specjalne gruczoły wydzielające białka. W tym punkcie jaj wynosi około 6 godzin i jest pokryty przez pierwszą warstwę ochronną. Druga sekcja jest bardziej subtelny, jest pokryta skorupki jaj podskorlupovymi. Następne Front of jajowodu – macica. To jajko wynosi około 20 godzin. Nie powstają powłoki wapienne i różne pigmenty, które są barwione. Ostatni dział – pochwa jego jaja dostanie się do steku, a następnie – na zewnątrz.

Wszystko przejście jaja z jajowodu kurczaka wynosi około 24 godzin, gołąb – 41 godzin.

szczególnie hodowli

Pomimo ogólnego programu hodowlanego, każdy rodzaj poszczególnych ptaków.

Badając kwestię jak kolega domu ptaków, takie jak kurczak, na przykład, warto pamiętać, że mogą składać jaja bez mężczyzny. Oznacza to, że ustępujący jajko jest zapłodnione.

męskie jądra zaczynają funkcjonować, rozwijać się w rozmiarze – to mężczyźni są gotowe do zapłodnienia. Jest przeniesienie materiału genetycznego do kobiet, które po pewnym czasie zaczynają składać jaja. Ich liczba nie jest taka sama w różnych gatunków ptaków.

Powielanie ptaków odbywa różnych porach roku. Biologia gatunków jest bardzo zróżnicowana. Jeśli jeden gatunek gotowy hodować wczesną wiosną, drugi – tylko w środku lata. Niektóre ptaki osiadłe i gniazdo w tym samym miejscu, ale inni przybywają z odległych krain tylko na okres gniazdowania i hodowli.

Aby lepiej zrozumieć, w jaki sposób ptaki kolega pewnego typu, konieczne jest zbadanie indywidualnych cech układu płciowego swoich przedstawicieli.