655 Shares 4918 views

Jak poprawnie opisać ten opis?

Często można zauważyć, że początkujący optymalizatorzy instalują i uruchamiają wtyczki SEO, ale prawie nigdy ich nie używają. Jak mówią eksperci, większość użytkowników po prostu nie umie poprawnie opisać. Chodzi o meta-dane w SEO, czyli o nazwę i opis meta.


Dzięki SEO, używanym na każdej stronie poprawnie, można znacznie poprawić ranking wyszukiwania. Istnieje wiele metod, które można wykorzystać do zoptymalizowania postów bloga i mogą skuteczniej działać w wynikach wyszukiwania. W tym artykule poniżej wyjaśniono szczegółowo, jak najlepiej opisać ten opis.

Wybieranie głównego słowa kluczowego

Głównym słowem kluczowym jest podstawowe określenie, na które musisz liczyć. Dokładnie to, czego użytkownicy będą szukać, iw rezultacie znajdą Twoją stronę. Jeśli witryna znajduje się w konkurencyjnej niszy, istnieje możliwość, że będziesz konkurował z wieloma innymi właściwymi i autorytatywnymi zasobami przy użyciu tych samych popularnych słów kluczowych.

W takiej sytuacji można uzyskać większy napływ użytkowników, jeśli używasz długich fraz kluczowych. Pamiętaj, że Twoja publiczność to ludzie, a nie zestaw wyszukiwarek. Osoba nie potrzebuje tylko jednego słowa kluczowego w wyszukiwaniu, zazwyczaj używają zwrotów tematycznych. Tak więc głównym słowem kluczowym powinno być wyrażenie.

Specjalistyczne wtyczki umożliwiają wybór takiego wyrażenia dla poszczególnych stron. Pomoże to znaleźć podobne słowa kluczowe po odebraniu głównego.

Odpowiedni nagłówek SEO

Dobry zbiór nagłówków zoptymalizowany pod kątem SEO, łatwy do odczytania przez osobę, powinien zawierać słowo kluczowe, a jednocześnie ograniczony do 70 znaków. Jednocześnie powinno być raczej chwytliwe. Kiedy Twoja strona zostanie wyświetlona w wynikach wyszukiwania, użytkownik ustali, czy chce przejść przez stronę, na podstawie tytułu i opisu SEO w fragmencie wyszukiwania. Dlatego bardzo ważna jest kwestia opisu poszczególnych części. Opis można zmieniać w wyszukiwarkach i wyświetlać na różne sposoby, pokazując najbardziej istotną część swojego artykułu. Ale imię pozostanie takie samo. Sprawdź, czy nazwa SEO została zoptymalizowana w sposób pełny i opisuje, co ludzie chętnie widzą, czy kliknęli na link.

I wreszcie, warto uprościć nazwę, a nie malować ją długą frazą. Na przykład "punkt widzenia o różnicach między A i B jest inny" nie jest dobrym tytułem. Lepiej jest mieszkać na wariancie "I przeciw: opinii". Ta nazwa jest nie tylko widoczna, ale także zawiera optymalnie dopasowane słowa kluczowe, zgodnie z którymi użytkownicy szukają artykułów.

Jak opisać w znacznikach META

Niektórzy eksperci uważają, że opis SEO znaczników meta na stronie staje się nieważny. Niemniej jednak większość z nich się z nimi nie zgadza. Zalecane jest użycie meta-opisów dla każdego artykułu i notatek w witrynie. Właściwy meta-opis może powiedzieć wiele o artykule. Kwestia, jak na przykład tworzyć słowa kluczowe i opisy w modcach, dziś pozostaje bardzo ważna. Ponadto Meta Description jest również aktywnie wykorzystywana w takich portalach społecznościowych, jak Facebook, Google+ i Twitter.

Musisz pamiętać, że użytkownicy oglądają opis meta, więc ich wartość jest bardzo wysoka. Dlatego musisz upewnić się, że zawsze opisujesz główne słowo kluczowe w opisie. To jest konieczne, aby znaleźć swoje strony przez wielu użytkowników. Ograniczenie liczby znaków dla opisu Meta wynosi 155 znaków. Postaraj się trzymać się tego limitu lub po przekroczeniu tego rozmiaru opisy meta zostaną przycięte. Spróbuj użyć głównego słowa kluczowego na początku wyrażenia opisowego, a nie na końcu.

Jak już wspomniano, opis meta lub opis jest jednym z najważniejszych narzędzi indeksowanych na stronach wyników wyszukiwarki (SERP) i przyciągających użytkowników do Twojej witryny. Niestety, jest to coś, co przybyszów do SEO są stale zaniedbywane lub nie chcą skupiać się na tym prawidłowo. Jeśli jednak nie podejmujesz starań w tworzeniu meta-opisów, możesz stracić dobry ruch, który może przynieść wielu nowych klientów i klientów.

Co to jest opis meta?

Meta-opisy odgrywają dużą rolę w wynikach wyszukiwania. W swej istocie jest fragmentem informacji pod linkiem w wynikach wyszukiwania. Jej celem jest opisanie zawartości strony w wyszukiwarce. Ostatecznym celem jest przekonanie użytkownika do odwiedzenia witryny. Wszystkie słowa pasujące do wyszukiwanego hasła są wyróżnione pogrubioną czcionką w opisie. Z tego powodu ważne jest, aby wiedzieć jak prawidłowo utworzyć opis.

Jak wynika z licznych recenzji, tylko niewielka liczba użytkowników regularnie sprawdza wyniki wyszukiwania, dochodzą do dołu strony i klikają tam wynik. Procent kliknięć stale spada, gdy tylko znajdziesz się na tej stronie, ponieważ bardziej trafny wynik, logicznie, powinien być u góry SERP. Na przykład, jeśli istnieje pytanie, jak zrobić opis gry, musisz wymyślić frazę, która najlepiej odpowiada tematowi serwisu.

Z tego powodu, jeśli strona jest wyświetlana w wyszukiwarce na dole (a nawet nie na pierwszej stronie wyników wyszukiwania), tracisz już wielu gości. To właśnie ta okoliczność zmusza do opracowania szczegółowych, istotnych i znakomitych meta-opisów, co jest znacznie ważniejsze. Jeśli Twój zasob wychodzi na szczycie SERP, logika jest odwrotna, ale istnieją też pewne niuanse. Meta-opisy powinny być jasne i przekonujące, tzn. Niezwłocznie przyciągnąć uwagę użytkownika. W przeciwnym razie ludzie zaczną zwracać uwagę na inne wyniki. Krótko mówiąc, im lepszy opis meta, tym większe prawdopodobieństwo, że będziesz miał dobry ruch.

Jak opisać

Meta-opisy powinny przekonać użytkownika do kliknięcia linku. Jest to dla nich podstawowy wymóg.

Użyj języka zorientowanego na działanie

Język zorientowany na działanie jest idealny do wezwania do działania – mówi czytelnikom dokładnie to, co mogą zrobić, jeśli idą za linkiem. Takie meta-opisy lepiej zacząć od czasowników, na przykład "open" lub "look". Mówiąc o tym, jak zrobić opis na Ucoz, warto zapamiętać funkcjonalność silnika – oddzielne pozycje menu są wyróżnione metadanymi.

Zapewnienie rozwiązań lub korzyści

Powiedz użytkownikom, czego można oczekiwać, klikając link. Jeśli większość użytkowników wciśnij przycisk "Wstecz", ponieważ przełączyli się nie na to, czego się spodziewali, nie będziesz mieć dobrego ruchu. Opis powinien odpowiadać temu, co jest dostępne na stronie.

Napisz krótkie zdanie w stylu podglądu zawartości lub notatki na temat tego, dlaczego musisz przeczytać ten artykuł. Daj użytkownikowi jasny obraz tego, co widzi na Twojej stronie. Twoim zadaniem jest nie tylko przyciągnięcie uwagi odwiedzających, ale także zachowanie jej.

Nie przekraczaj 155 znaków

Zazwyczaj opis meta powinien wynosić maksymalnie 155 znaków. Jednak Google rzeczywiście nie mierzy znaków – rozmiar opisu zależy od liczby pikseli. Oznacza to, że meta opis zostanie obcięty po pewnej szerokości. Powód mówienia o 155 postaciach to tylko ogólne wytyczne. Zawsze możesz sprawdzić długość opisu meta i znaczników tytułów za pomocą wyspecjalizowanych narzędzi SEO, które pomagają zarówno w opisie (np. WordPress), jak i przycinaniu go poprawnie lub wycinaniu.

Nie daj się zwieść odwiedzającym

Jeśli Twoje meta-opisy przyciągają użytkowników do treści, które nie są istotne z ich oczekiwań, przygotuj się na małą ilość ruchu. Niektóre opisy są bardzo spamowe i nie dotyczą słów kluczowych. Jest to bardzo niepożądany wzór zachowań, prawdopodobnie wywodzący się ze starej szkoły rozumienia SEO. Kiedy wyszukiwarki i wyszukiwarki widzą fałszywe słowa kluczowe, wystawiają znaki ostrzegawcze, a strona otrzymuje bardzo niski poziom zaufania.

Bądź konkretny i istotny

Średni użytkownicy mogą rozpoznawać wspólne opisy meta, gdy widzą je na stronach wyszukiwania (pomimo tego, że wiele osób nie wie dokładnie, co to jest opis). Dlatego ważne jest, aby używać słów opisowych i robić wszystko, co możliwe, aby połączyć się z odbiorcami docelowymi.

Co nie można zrobić w opisie meta

Jeśli nie możesz dostarczyć opisu meta dla stron, które mają być indeksowane, Google wyświetli fragment tekstu z pierwszego akapitu strony. Jeśli w tym tekście znajduje się zestaw słów kluczowych, pogrubienie. Dlaczego tak źle? Oznacza to, że nie będziesz miał okazji przyciągnąć większości użytkowników.

Mówiąc o tym, jak zrobić opis, pamiętaj, że proste wyszukanie słów kluczowych w opisie meta nie przyniesie żadnych korzyści. Opisy te powinny skupiać się na jasnym i zwięzłym opisie strony internetowej, aby uniknąć nadmiernego używania terminów i kluczy. Nawet jeśli użytkownik szuka informacji na jednym zdaniu, prosty zestaw takich zwrotów raczej nie przyciągnie go.

Kategorie i znaczniki

Kategorie i znaczniki również odgrywają znaczącą rolę. Pomogą Ci sortować zawartość zasobu nie tylko dla użytkowników, ale także dla siebie, a także dla wyszukiwarek. Prześlij swoją witrynę jako książkę o czymś. Kategorie to spis treści, a tagi to rodzaj zakładek.

Po regularnym wypełnianiu witryny przez pewien czas będziesz mieć wystarczająco dużo treści na swoich stronach, które większość czytelników chciałaby przyciągnąć jak najwięcej.

Poprzez wewnętrzne linki możesz wysyłać nowych gości do przeczytania poprzednich artykułów i notatek. Wiązanie wewnętrzne to świetny sposób na rozwinięcie kontekstu między nowymi i starymi nutami. W języku SEO nazywa się to łączeniem wewnętrznym.

Niektóre silniki, w szczególności WordPress, pozwalają wyszukiwać stare notatki bezpośrednio w edytorze wiadomości. Kliknij link w edytorze poczty interfejsu i wybierz "lub link do istniejącej zawartości". W takim przypadku zostanie wyświetlone okno wyszukiwania. Znajdź stare wiadomości, z którymi chcesz się połączyć, i po ich wyświetleniu będą wyświetlane wyniki. Wybierz publikację, z którą chcesz się połączyć, i kliknij Dodaj link. W tym przypadku rola opisu jest również świetna – musisz połączyć strony, które mają podobne opisy meta.

Link wewnętrzny i wyszukiwanie

Każdy tekst, który zamieszczasz w witrynie, może zwiększyć przepływ użytkowników z wyszukiwarki. W tym celu ważne jest, aby zrozumieć, jak zrobić opis. Wszystko to można osiągnąć przez dodanie meta-danych do każdego artykułu, pisanie dobrych tekstów i relacje między starymi artykułami. Gdy to zrobisz, wkrótce zaczniesz dostrzegać wzrost ruchu w wyszukiwarce.