305 Shares 8480 views

Dlaczego warto się zarejestrować witrynę w Google Analytics?


Obecnie własną stronę internetową – to nie jest luksusem, ale podstawowym narzędziem wsparcia biznesu. Jednak właściciele często tylko monitorować statystyki odwiedzin zasobu, nonszalancko ignorując resztę informacji. Dla skutecznego działania serwisu musi być jasne, które strony przyciąga największe zainteresowanie, a gdzie goście nie są nawet spadać, skąd najwięcej konwersji, etc.

W tym celu opracowany został bardzo użyteczne narzędzie – Google Analytics. Ta bezpłatna usługa pozwala na przeprowadzenie systematycznych statystyk frekwencji zasobu, uzyskanie najbardziej szczegółowych informacji.

Funkcja ta jest przydatna do korzystania z Google Analytics

Kierownicy: dowiedzieć się, jakie zdarzenia, aby promować produkty i usługi na miejscu dały maksymalny efekt, w celu określenia wspólnych trendów i wzorców ruchu, zidentyfikować najcenniejsze segmenty klientów.

marketingu internetowego: uzyskanie informacji od użytkowników i ile czasu spędzają w Internecie, jakie słowa kluczowe przyciągnąć najwięcej potencjalnych klientów, jakie rodzaje reklamy generują maksymalny efekt.

Programiści WWW: zrozumieć, dlaczego ludzie opuszczają zasobu na które strony są one najdłuższe zatrzymanie warunki jakie stosowane wyszukiwania, aby znaleźć miejsce.

Raporty Google Analytics może być ustawiona jako częstotliwość odbioru (raz na dobę, tydzień, miesiąc, etc.) i analityków parametrów. Główne sekcje, które są zawarte w raporcie przedstawiają się następująco:

– źródła ruchu;

– gości;

– cel;

– zawartość.

Spójrzmy bardziej szczegółowo, jakiego rodzaju informacje oferuje nam licznik Google Analytics.

1. Goście: liczba zwiedzających, kraj i miasto, w którym żyją, ilu nowych i ile powtarzać wizyty, średnia liczba unikalnych odsłon i miejscu w ogóle czas trwania pobytu w tym miejscu, intensywność pracy z poszczególnych stron, współczynnik odrzuceń, operacyjny brazuer System i język domyślny zestaw gościem. Ostatni punkt jest bardzo ważne, aby wybrać odpowiedni język reklamy.

Możemy porównać te dane z podobnego informacji na temat stron konkurencji, jeżeli jest to pożądane.

2. Traffic Źródła: Objętość bezpośredni ruchu (gości, którzy udali się do miejsca bezpośrednio wpisując adres lub zakładek) do miejsc, z których, aby przejście do tej witryny, wyszukiwarki (ilu ludzi poszły do wyników witryny wyszukiwania). Wiele informacji analitycznej zapewnia statystyki i właściwości słów kluczowych, które odwiedzający znajdując ten zasób. Można znaleźć informacje na temat każdego słowa osobno – jak wielu ludzi, od których miasto udał się do serwisu i wiele innych przydatnych informacji.

3. Treść: czas przeglądania, liczba odmów, liczba stron wydruku. Te informacje pomogą zoptymalizować treść strony, dowiedzieć się, jakie informacje wydaje się najbardziej interesujące dla odwiedzających i stron, które chcesz zmienić lub nawet usunąć.

4. bramek. W tym kontekście – są strony, które otwarte dla zwiedzających po spełnieniu pewnych działań – rejestracja, zakup towarów, usług, itp zamów Dlatego liczba wyzwalanych „celów” bezpośrednio przedstawia skuteczność w miejscu, jak to spełnia celów biznesowych. Google Analytics w tej sprawie odbędzie liczbę konwersji dla każdego banner lub link, który daje pełną informację o które z nich są najbardziej skuteczne, a które mogą być całkowicie usunięte z serwisu.

Porównanie celów licznika i ogólnej liczbie odwiedzających pozwoli obliczyć przekształcenie zasobu, który jest jednym z najważniejszych informacji na temat jego pracy.

Aby połączyć tę wspaniałą Licznik odwiedzin na witrynie, należy umieścić na stronach, które chcesz śledzić specjalny kod HTML. zostanie on przypisany do serwisu po zalogowaniu się w Google Analytics. Aby to zrobić, trzeba utworzyć konto w Google – skrzynki odbiorczej Gmaila nadal działać zgodnie z instrukcją.