289 Shares 7844 views

Metody zwalczania plagiatu w promocji stron internetowych

Często trzeba zajmować się witrynami, których zawartość w dwóch kroplach wody jest jak inna? Tak, tak się często zdarza. Choć wyszukiwarki długo znajdowały sposoby walki z plagiatem. Pomimo tych wszystkich starań, nadal przypisują teksty innych witryn, jak również prawa autorskie do tych tekstów. Oczywiście, nie jest możliwe wysyłanie takich witryn do banku, ponieważ nadal musi być udowodnione, ale pesymizacja witryny jest prawdopodobna.


Każdy specjalista w dziedzinie promocji stron z wyszukiwarkami wyraźnie rozumie znaczenie unikalnych treści promujących witrynę, a tylko dla takich artykułów i tekstów musi płacić copywriterów i rewriterów. A ich praca kosztuje dużo pieniędzy, zwłaszcza jeśli praca jest obszerna, a każdy chce zaoszczędzić pieniądze. Okazuje się, że najlepiej ukraść treść z innego zasobu i umieścić ją w witrynie. Chociaż z drugiej strony, jeśli chcesz cieszyć się poczuciem własnej wartości, pamiętaj, że jeśli Twój materiał zostanie skopiowany, skorumpowany lub skradziony, cokolwiek chcesz, nazywasz to wskazuje popularność i profesjonalizm autora.

Do tej pory nie zidentyfikowano skutecznych metod zwalczania plagiatu. Oczywiście możesz spróbować skontaktować się z nimi osobiście, odwołując się do poczucia sumienia, pisząc listy o tym, jak ich działania wpływają na Twój e-biznes. Albo złożyć skargę przeciwko nim za naruszenie praw autorskich. Spędzisz dużo czasu, a wynik będzie minimalny.

Istnieją jednak sposoby pomagania wyciągnąć rekwizyty z działaniami na korzyść użytkownika. Jak mówią, nie byłoby szczęścia, ale nieszczęście pomogło! Oto sposoby:

1. Nie zapominaj o stale aktualizować zawartość zasobu. Jeśli Twój copywriter wyczerpuje inspirację i nie może już tworzyć oryginalnych artykułów dla Ciebie, możesz kupić artykuły na wymianę tekstową (gdzie możesz także sprzedawać artykuł). Albo można bezpiecznie przejść do przepisywania. To znacznie prostsze niż prawa autorskie. Po tym wszystkim, po prostu ujednolicisz gotowy materiał pod własnym tematem. Dokładniej to nie robisz, ale profesjonalny freelancer lub rewriter, który w zasadzie to samo. Ponadto wygrywasz pod tym względem, po pierwsze, po cenie, a po drugie, wynik nie będzie gorszy, niż gdyby wypełniłeś zawartość witryny przygotowaną przez copywritera (jak zostać copywriterem).

2. W artykułach zamieszczanych w witrynie umieść przeważnie wewnętrzne linki prowadzące do innych stron w witrynie. I tylko wtedy, gdy wszystkie Twoje artykuły zostaną skopiowane przez plagiat, linki będą działały dla Ciebie i nadal zwiększać ocenę witryny, zawieszając TIC i PR. Ale być może tylko wtedy, gdy PR konkurenta plagiatowego jest również wysoki.

3. Umieszczanie zdjęć w tekstach i dodawanie znaczników podpisów linków, przenoszenie użytkowników na strony serwisu. Chodzi o to, że plagiatzy mogą usuwać linki tekstowe jako niepotrzebne, ale zdjęcia niezbędne do uzyskania przejrzystości materiału pozostaną niewątpliwie. Również tutaj taka operacja jest możliwa tylko w przypadku dużej liczby PR.