539 Shares 8411 views

Karp faszerowany po hebrajsku: Żytomierz przepis z krok po kroku kierunkach

Wszystkie kuchnie świata mają jakiś podpis danie. Jaki jest kulinarną wizytówką kraju. Wśród Żydów to – nadziewany karp. I to danie – tyle, że smaczne, uroczysty, piękny, więc nadal i rytuał. „Gefilte fisz” gefilte fisz, zwykle podawany na żydowski Nowy Rok. Dlaczego mamy nie poddać się tej potrawy. Składniki na niego nie wymaga tak dużo. Proces gotowania może wydawać się uciążliwe na początku. Ale z czasem, gdy do rozwijania pewnych umiejętności, będzie radzić sobie z nimi szybciej. I niekoniecznie karp faszerowany w języku hebrajskim, które mają być dostarczone w całości. Pokroić w podłużne plastry, jest również bardzo smaczne. Wariacje tego dania nie jest tak dużo jak barszcz ukraiński, ale są one nadal. W tym artykule przyjrzymy się Żytomierzu receptury.


Krok pierwszy. przygotowanie ryb

„Gefilte fisz” Karp faszerowany po hebrajsku – danie nie sefardyjskich, a ich bardziej północne kuzynami. Zwłaszcza, że tkwi w tak zwanej „strefy osiedlenia” Imperium Rosyjskiego. Żytomierz – tylko miasto, w którym Żydzi nie byli mniejszością narodową. Tam dla jedzenia wymagane dwie ryby – karpie i szczupaki. Słodkie Mięso będzie ono napełnione. Każda szanująca się gospodyni zajmuje Żytomierz „pończocha” skórę karpia. Aby to zrobić, trzeba najpierw oczyścić rybę na wadze, a następnie od wewnątrz, dzięki czemu schludny nacięcie w brzuchu. Owinąć karpia w plastikowym worku i Otobaya niej po obu stronach drewniane młotka. Umieścić w lodówce przez noc. Ta technika pozwoli nam łatwo usunąć skórę ryby.

Krok drugi. Zdejmowanie pończochę skóry

Będziemy mieć najtrudniejszy etap w przygotowaniu. Po świątecznym stole powinny być podawane faszerowany karp po hebrajsku w całości. Ryba ta charakteryzuje się silnym skórze, ale musimy być ostrożni. Na wewnętrznej stronie brzucha koło nacięcie, przez które wypatroszone karpie przed wykonujemy dwa nowe. Oczywiście, pozostawiają skórę nienaruszone. Możemy odebrać ciało palcami i zaczynają się przesunąć do tyłu. Kiedy dotarł na grzbiet, nożyczki przeciąć kręgosłup z głową i ogonem. Gut-bolesnym skórę jak pończochę. Otrzymany mięso jest odłączany od kości. To samo można zrobić z szczupaki. Aby ułatwić zadanie, można gotować rybę i usunąć jej skórę, jak to jest konieczne. Kości nie wyrzucać – wszystko idzie w sektorze żydowskim.

Krok trzeci. nadzienie

Karp faszerowany po hebrajsku, będzie smakować lepiej, jeśli nie wypełnić go z musem rybnym, mianowicie mięsa. Dlatego, karp i szczupak filet mielone. Skrupulatna gospodyni Żytomierz drobno bitą go nożem. Następnie położyć farsz we wszystkim, co wrzucić do mięsa mielonego na klopsiki: smażone w oleju, drobno pokrojoną cebulą, kok namoczoną w mleku, trzy jajka. Tylko trzeba użyć przyprawy do ryb. Ten farsz musi być dobrze do odparcia. Wziąć za rękę iz rzucać siły z powrotem do miski. Tak ryba uzyskać więcej ofert i struktura farsz nie rozerwać skórę karpia. Jeśli nadal jest zbyt napięty, wlać mleko. Farshiruem karpia bez fanatyzmu. Po tym wszystkim, kiedy gotowanie puchnąć napełniania i nieuchronnie złamie skórę. Pozostałego nadzienia może być inny czas, aby ciastka rybne. Zashem brzuch ryby.

Krok czwarty. karp gotowanie

Pokroić na cienkie płytki kilogram cebuli, czterech lub pięciu marchwi materiał, pietruszki, ćwierć dużego selera. W krajowym Żytomierzu danie „gefilte fisz” nazywany jest „Karp faszerowany po hebrajsku z buraków”. To warzywa korzeniowe galaretka daje niesamowite rubinowy kolor. Czyste i pocięte na małe płytki czterech średnich buraków, i jeden do trzech w osobnym naczyniu. Weź dużą pulę i wykładziną jej dno myte żarówki łuski (kochankę żydowską, jak wiemy, nic po prostu nie rzucać). Kości i żebra są umieszczone w torebce wykonanej z wielu warstw gazy, bandaże jego długie gwint, koniec które zwisają z miski (dla wygody, może być związany z uchwytem). pokrywa łuska połowa warzyw. Umieścić kolejno marchew, cebula, korzenie, buraki. Kładziemy tego karpia. Wygaszania pozostałej połowie warzyw. Wlej wodę na górnej granicy. Podpalono. Po zagotowaniu zdjąć rzut pianki pieprz, liść laurowy, sól. Bates ciepła do niskiej i gotować przez dwie godziny.

Ostatnim etapem w przygotowaniu potraw „Karp faszerowany po hebrajsku”

Przepis z Żytomierza wskazują, że żel powinien być rubinowy kolor. Aby to zrobić, tarte buraki dodać trochę octu i rozmnażają się niewielką ilość (pół kadzi wystarczy) bulion. Potem starannie spuścić płyn przez gazę. ciasto buraki i wycisnąć do ostatniej kropli. Płyn ten nazywa się w ukraińskiej kuchni „kvasok” i jest powszechnie stosowany w przygotowaniu barszczu. Tutaj widzimy ciekawe zjawisko, jak w „strefy osiedlenia” dwa narodowe tradycje kulinarne wzbogacone siebie. Ukraińska kvasok Spill bulionu, w którym gotowane karp nadziewany po hebrajsku. Dajemy mu dosłownie gotować przez minutę i wyłączyć ogień. Jeśli gotować dłużej, piękne kolory nie działają.

Karmienie karpia na stole

Dajemy bulion do ostygnięcia. Wątek ciągnie gazy worek kości. Warzywa ułożone na półmisku. Umieszczony na górze karpia. Ostrożnie zdjąć skórę. Opierając łba tuszy i ogona. Napełnić bulionu ryb przesączono. I umieścić w lodówce. A kilka godzin później służyć. Karp faszerowany w języku hebrajskim, który wygląda bardzo oryginalne zdjęcie będzie podpis danie i zadziwić odwiedzających. Dla wygody, można wyciąć porcje ryb. Ale to powinno być zrobione już przed zdumionych gości.