416 Shares 4461 views

Python – środowisko programistyczne. Python 3 dla początkujących

Python – jeden z najbardziej obiecujących współczesnych języków programowania. Jest elastyczny i prosty, kod jest przejrzysty i bardzo jasne: to co większość programistów wybrać ten język. Edukacja będzie stosunkowo łatwe nawet dla tych, którzy nie mają doświadczenia w programowaniu, ale wszystko trzeba zacząć od podstaw – od prostych do złożonych.


środowisko programistyczne

ISR (IDE) – zintegrowane środowisko programistyczne. Tak nazywamy szereg programów, które są używane w koniunkcji programistów. Mówiąc najprościej – program do pisania programów. Co do zasady, IDE zawiera edytor tekstu (chociaż programista może zrobić to w aplikacji firm trzecich, a nawet „na kolanie”), tłumacza i kompilatora (można stosować coś jeden lub dwa składniki), debugger, zbudować narzędzie do automatyzacji.

Środa może czasami zawierać środki do integracji z systemami kontroli wersji, a także szereg narzędzi, które sprawiają, że łatwiej budować GUI.

Przypisywanie WBS

Więc dlaczego potrzebujemy środowisko programistyczne, czy są dyskretne programu? W rzeczywistości, to optymalizacja wydajności programista, jak przy użyciu IDE skraca czas potrzebny do przełączania trybów. Jednakże, nie jest minusem: ze względu na fakt, że środowisko programistyczne – kompleksowy system oprogramowania, nie przyspieszyć, spowolnić, a nawet to, jeśli programista nie została wcześniej przeszkoleni.

instalacja

Wszystkie potrzebne pliki znajdują się na oficjalnej stronie Pythona, więc najpierw musisz udać się do portalu i pobrać je – program jest całkowicie bezpłatny. Pobierz menu, wybierz na stronie głównej. Tutaj można wybrać dowolną wersję Pythona, do oryginału. Jeśli wiesz dokładnie, co jest konieczne wersja, a następnie znajdź go na liście, jeśli to nie jest ważne, a następnie pobrać najnowszy: w tej chwili jest 3.6.1. Możliwe jest również, aby wybrać wersję, która skupia się na konkretnym systemie operacyjnym.

Jest to trudne do wyświetlania statystyk, co OS są programiści pracujący w Pythonie. Środowisko programistyczne dla systemów Linux, Mac OS, Ubuntu i Windows – wszystko na stronie "Downloads". Ponadto, istnieje Python i specjalistycznych lub starszych platform, takich jak BeOS, MS-DOS i innych.

Po zainstalowaniu można zainstalować Python 3 pożywki. IDLE, otwórz plik, to „jest” dołączony do dystrybucji, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami.

inne opcje

Podczas instalowania środowiska programowania Python jest dostarczany, ale programista może użyć i innych, w zależności od preferencji w interfejsie lub dla niektórych innych celów. Plus wiele innych środowisk programistycznych jest to, że są one cross-platform – to znaczy można uruchomić na praktycznie dowolny system operacyjny, a nie trzeba „przeskoczyć” od jednego do drugiego, kiedy przeniósł się do innego urządzenia.

Dość popularne jest Eclipce (oprócz PyDev plugin), który jest często używany nie tylko dla Pythona. popularne środowisko programistyczne dla Javy i innych języków, a po rozwinięciu programista otrzymuje niemal uniwersalne zastosowanie. Istnieje jednak druga strona medalu: dostosować środowisko do każdego zadania, aby pomóc wtyczek i ich niezliczone. Najczęściej, fakt ten staje się przedmiotem krytyki mediów, oprócz problemu stosowania Eclipce na wolnych komputerach. Aby pracować w Pythonie 3, należy wybrać wtyczkę PyDev, który jest dystrybuowany z Eclipce przez licencji publicznej.

dwa ulubionych

Ponadto, wielu programistów wybrać dla Erica. Ten IDE składa się z szeregu programów, które są względnie niezależne, to znaczy, że użytkownik może wybrać, które elementy do zainstalowania, a które nie. Jest wsparcie dla wtyczek, które można zainstalować z poziomu środowiska pracy.

Ponieważ Eric jest funkcją podglądu formularza Qt, to jest to medium jest przydatna w rozwoju aplikacji Qt membran. Minusem jest to dokumentacja objętość dostarczane w formacie PDF wraz z dystrybucją. Aby zapoznać się z pracą rządzi użytkownik zajmie trochę czasu.

Jeśli IDE omówione powyżej były wolne, a następnie pycharm – produkt komercyjny, ale ma i tak zwany Community Edition, które mogą być używane za darmo. To nie jest w żaden sposób gorsze od ich odpowiedników, i oferuje użytkownikowi analizator kodu i doskonałym narzędziem do różnorodnych testów i narzędzi debugowania. Darmowa wersja aplikacji nie ma żadnych cech, które sprawia, że mniej niż jego zakres, ale wielu użytkowników tych zaawansowanych funkcji i nie są wymagane, tak że pycharm całkiem nadaje się do wielu zadań.

Kolejny projekt

Jest jeszcze inny dość popularny wśród programistów dla aplikacji w Pythonie. Środowisko programistyczne nazywa Ninja IDE, na licencji GPL – to znaczy, że jest wolny. Jego funkcjonalność jest dość potężny edytor kodu i jego lokalizator, dzięki czemu można szybko nawigować pliki projektu i przejść z jednego do drugiego. Dystrybucja jest kompaktowy, ze aplikacja nie zainstalować coś extra, interfejs graficzny jest również wykonana w stylu minimalistycznym, rozszerza w Pythonie. IDE, jednak nie wyczerpuje wszystkich, jak funkcjonalność nie jest tak rozbudowana jak w płatnej IDE.

Niemniej Ninja IDE wysokie potencjalne programistów polecam go tym, którzy jeszcze nie zdecydowali się na narzędziach. Nawet jeśli funkcjonalności aplikacji nie jest wystarczająca, użytkownik na swoim przykładzie, być w stanie zrozumieć, co jest potrzebne do pracy, wtedy łatwiej będzie wybrać inną IDE. To środowisko jest rozwój Python pod Windows, lunix i innego systemu operacyjnego.

Elastyczne i zapłacił

Wingware firma wydała wniosek o Pythonie. Środowisko programistyczne nazwano Wing IDE. Pobierz rozkład może być na oficjalnej stronie Wingware, ale tam jest dużo informacji oprócz niego w portalu nie tylko sam produkt, ale również od języka programowania. Jednym z najważniejszych narzędzi w każdym środowisku jest edytor kodu, ale jest Wing IDE potężny. Oprócz takich prostych rzeczy jak podświetlanie składni, kod składany jest funkcją, która pozwala włączyć pewne części, które nie są wymagane w tym czasie. Automatycznie podświetlony parę wsporników.

Aplikacja zawiera wiele układów klawisze, które powtarzają się w podobnych warunkach, na przykład Emacsa. Zapewnia to szybką adaptację. Gorące klawisze można wprowadzić ręcznie.

Wybór środowiska programistycznego – ważnym zadaniem. Przy odpowiednim doborze pracy z Pythonem będzie komfortowy i wygodny.