771 Shares 4668 views

Przygotowanie "Proginova", instrukcja użycia

Lek "Proginova" jest uwalniany w postaci dragée, którego aktywną substancją jest walerianian estradiolu (każda po 2 mg). Lek należy do grupy kliniczno-farmakologicznej leków przeciwpasożytniczych typu estrogenowego.


Walerianianą estradiolu jest estrogen z grupy estradioli. Lek "Proginova" wskazuje, że nie hamuje procesów, które zapewniają owulację, nie wpływa na syntezę hormonów. Estradiol uzupełnia naturalny niedobór estrogenów po menopauzie, przywraca zaburzone emocjonalne stan psychiczny kobiety powstającej na tle zmian związanych z wiekiem w ciele. Eliminuje wegetatywne objawy klimakteryczne, objawiające się gorącymi błyskami, zwiększonym poceniem, bezsennością, nerwową pobudliwością, drażliwością, kołatania serca, nieregularnymi rytmami serca. Zawroty głowy, bóle głowy, zmniejszenie libido, dyskomfort mięśni i stawów eliminują również osad "Proginova".

Instrukcja zawiera informacje, że po zażywaniu tego leku znikają funkcje błon śluzowych układu moczowo-płciowego, suchość, podrażnienie w pochwie i bolesne odczucia podczas stosunku płciowego.

Optymalna ilość estrogenu w leku pomaga opóźnić lub zatrzymać utratę kości podczas okresu menopauzy.

Zalecana jest drażetka "Proginova", która jest wskazana jako hormonalna terapia zastępcza u kobiet, u których wystąpiły zaburzenia ciała, które powstały w wyniku zmian klimakterycznych; Zapobieganie osteoporozie.

Zaleca się przełknięcie drażetki, bez żucia i zmycie wodą.

Jeśli miesiączka pacjenta nie kończy się w momencie przepisywania, to w ciągu 5 pierwszych dni cyklu miesięcznego lek Proginova należy przyjmować, zgodnie z instrukcją, w połączeniu z jednym z progestagenów.

W każdym opakowaniu są zapieczętowane 21 pigułek, które są obliczane 21-stawki. Dzień otwarcia następnego opakowania określa specjalista ginekolog. Jeśli lekarz przepisze cykliczną terapię zastępczą hormonami, ustala przerwę w przyjmowaniu leku Proginova przez około tydzień. Jeśli zaleca się ciągłą terapię hormonalną, nie przerywa się drażetki, nowy dzień rozpoczyna się dzień po zakończeniu poprzedniego.

W niektórych przypadkach kobiety menstruacyjne są przypisywane cyklicznie połączonej terapii zastępczej produktem Proginova. Instrukcja ostrzega, że gestagen w skojarzeniu z estradiolem należy przyjmować od 10 dni do 14 dni; Ważne jest, aby pamiętać, że przerwy pomiędzy spożyciem gestaginy wynosi 4 tygodnie.

Jeśli lekarz przepisze ciągłą kombinację terapii dla miesiączkowych kobiet z lekiem Proginova,   Następnie gestagen w skojarzeniu z estradiolem należy przyjmować codziennie.

W trakcie badań klinicznych zidentyfikowano niektóre działania niepożądane, które pojawiły się po przyjęciu pelety Proginova.

Skutki uboczne:

  • Zmiana masy ciała u pacjentów;
  • Zmniejszenie nastroju, lęku, zwiększonego lub obniżonego libido;
  • Bóle głowy, zawroty głowy, migreny;
  • Zaburzenia widzenia, nietolerancja obiektywu;
  • Palpitacja;
  • Ból brzucha, nudności, niestrawność, wzdęcia i wymioty.

Inne zaburzenia w ciele mogą objawiać się wysypką, swędzeniem, pokrzywką, trądzikiem, skurczami mięśni, krwawieniem z moczem, bólem piersi, obrzękiem i ogólną osłabieniem, zakrzepicą, chorobą zakrzepowo-zatorową.

W obliczu długotrwałego stosowania leków hormonalnych z estrogenami wzrasta ryzyko rozwoju chorób onkologicznych lub hiperplazji śluzówki macicy.

Przy wyznaczaniu leku przeciwpasożytniczego "Proginova" lekarz musi wziąć pod uwagę przeciwwskazania do stosowania.