683 Shares 8460 views

Rekomendacje, jak przyspieszyć torrent


Teraz nie słyszałem o torrentach, chyba że jest bardzo daleko od komputerów. Nawet ten, kto zazwyczaj zarządza banalnym oglądaniem filmów online, kiedy odkrywa arcydzieło (oczywiście z jego punktu widzenia) zaczyna wyszukiwać Internet, gdzie można pobrać żądany plik wideo. A tu zaczyna się zabawa – istnieje mnóstwo linków do pobrania, jednak zawsze są nieprzyjemne cechy. Na przykład w jednym miejscu wymagane jest podanie numeru telefonu komórkowego, w innym pliku jest podzielone na kilkanaście części umieszczonych na kaucji (ograniczenie prędkości), a trzeci oferuje złośliwy ekran. Dobry? Jednocześnie, kto wie, jak nagrać torenta, jest w pozycji zwycięskiej, ponieważ w taki sposób, aby uzyskać pożądany film w wysokiej jakości jest możliwe w 90% przypadków.

System torrentów składa się z treści dystrybucyjnej specjalnego miejsca mediatora (torrent-trekker) i przesyłania. Innymi słowy, jeśli ktoś prawidłowo zaprojektował dystrybucję filmu na torze, każdy może go pobrać. Główne pytania w tym przypadku to jak przyspieszyć torrent i jaki program do pobrania.

Ochrona praw autorskich i legitymizacja pracy z takimi systemami nie rozważymy, ale skupimy się na kwestiach nękanych. Wszyscy, którzy przesyłają pliki w ten sposób, są zazwyczaj zainteresowani tym, jak przyspieszyć torrent. Od dawna zauważono, że nawet jeśli prędkość kanału internetowego na komputerze użytkownika wynosi na przykład 100 MB, plik ten nigdy nie zostanie pobrany tak szybko. W związku z tym, w przypadku dużych tomów, trzeba długo czekać, aż pobieranie zostanie zakończone. Ogólnie rzecz biorąc, sieć zawiera wiele zaleceń, jak przyspieszyć torrent, postaramy się wskazać najważniejsze czynniki wpływające na szybkość.

Aby pracować z Trekkerem, musisz pobrać specjalny program o nazwie torrent client. Jest ich wiele, ale najbardziej znanymi jest muentent (uTorrent) i Vuze (dawniej Azureus). UTorrent ma prostsze ustawienia. Ale na Vuze warto zwrócić uwagę trochę później, gdy będzie trochę doświadczenia i chęć dowiedzieć się, jak przyspieszyć torrent (istnieją dowody na to, że program ten jest wahadłowy szybciej). Po zarejestrowaniu się w trekkerze możesz pobierać pliki.

Jednym z najczęstszych błędów, z których często pytano "jak przyspieszyć torrent", jest często użycie automatycznej konfiguracji programu klienckiego. Na przykład uTorrent można go dostosować do prędkości kanału. W tym celu naciśnij kombinację Ctrl + G i "Uruchom test". Na podstawie wyników program zostanie dostosowany w taki sposób, aby pozostawić część pasma dla użytkownika . Z jednej strony pozwala to na korzystanie z Internetu równolegle z dołączonym plikiem do pobrania, ale spowolnieniem. Dlatego w oknie asystenta konfiguracji ustaw opcję "Bez ograniczeń".

Następnie przejdź do ustawień ogólnych (Ctrl + P) i postępuj zgodnie z "Speed". Tutaj wszystkie ograniczenia zostaną usunięte, a prędkość ustawiona jest w "Bez ograniczeń". Liczba połączeń jest nie większa niż 256. Nie było praktycznej różnicy pomiędzy, na przykład 800 i 250, ale guru nalegają na "nie więcej niż 256".

W sekcji "BitTorrent" usuń zaznaczenie kontroli prędkości i ograniczyć lokalnych rówieśników. Możesz wyłączyć żądania Skrobania, ponieważ większość Trekkerów nie współpracuje z nimi, a dodatkowe informacje o usługach są wysyłane. Szyfrowanie strumienia jest konieczne w przypadku, gdy dostawca blokuje działanie programu klienta. W przeciwnym razie to dodatkowe przetwarzanie tylko pogarsza prędkość.

Te ustawienia pozwalają zwiększyć szybkość pobierania odsetek o 10, ale nie należy się spodziewać cudów z nich. To samo, programiści nie będą kładli "kijów na kółkach" własnego programu. Rzeczywista prędkość pobierania zależy od szerokości pasma kanału internetowego użytkownika, liczby dystrybucji komputerów i ich całkowitej prędkości.