283 Shares 1860 views

Jaki język programowania wybrać początkujący uczyć


Przed każdą osobę, która zdecydowała się uczyć zawodu programista, dylemat: Jaki język programowania wybrać studiować? Obecnie istnieje spora liczba tych języków, niektóre z nich są bardziej popytu w pracy niż inni. Web Development – kompleks nauka, badanie jest niemożliwe bez znajomości niektóre z podstaw. Z ich rozwoju i powinien zacząć. Jednoznaczne odpowiedź na pytanie, w jakim języku programowania jest lepszy, nie istnieje. Wybór języka do badania – to sprawa indywidualna. Na początek zaleca się przeczytać kilka artykułów, które generalnie jest programowanie stron internetowych i oprogramowania, a następnie przejść bezpośrednio do języka.

Web Development – specjalny, bardzo szybkim tempie sekcja programowania, którego celem jest stworzenie dynamicznych aplikacji internetowych. Znajomość programowania WWW pewnością powinny rozpocząć się badaniem HTML, CSS, JavaScript (+ jQuery), a następnie PHP. O których mowa w tym przypadku, HTML i CSS nie można nazwać pełnoprawnym językiem programowania, jednak, aby nauczyć je jeszcze trzeba, bo to przez nich, podstawowym elementem strony.

Obecnie napisano wiele książek na temat „Programowanie dla początkujących”. Ponadto, istnieje wiele specjalistycznych szkoleń zostały rozplanowane w domenie publicznej w sieci. Ponieważ, jeśli chcesz coś, aby dowiedzieć się, problemu ze znalezieniem materiał powinien powstać.

Więc co wybrać język programowania zacząć?

HTML – Hypertext Markup Language sieć informacyjna. Prawie wszystkich stronach internetowych, które można znaleźć w Internecie, stworzony przy użyciu języka HTML. Ten język jest podstawą nałożenia, interpretowany przez wszystkie przeglądarki i wyświetla je w formie odrębnego dokumentu. HTML jest dość prosta. Jego opanowanie potęgi studenta gimnazjum. Podstawowa struktura języka jest zbiorem konkretnych elementów zamknięty przez: div, stopki, itp Każdy z nich jest nieodłączny zestaw atrybutów: klasa, styl, tytuł, itd. Obecnie istnieje również przy użyciu najnowszej wersji języka – HTML5, który różni się od poprzedniego wyglądu dodatkowych tagów (asid, menu, itp).

(Kaskadowe arkusze stylów CSS) – język opisujący wygląd strony. Dzięki niemu strona tło jest zdefiniowane, określone czcionki są umieszczone obrazy, itp Strona stworzona przy użyciu języka znaczników, wygląda martwy i bezbarwny, CSS pozwala uczynić go bardziej podobny do układu strony Strona zrealizowana przez projektanta. Doskonała znajomość stylu kaskadowym, style pozwala tłumaczyć w rzeczywistości najbardziej zawiłe fantazje projektowych. CSS oparte konto dla selektorów (klas, komponentów, identyfikatorów, atrybuty itp). W praktyce, plik z arkuszami stylów wypędzonych z dokumentu HTML i połączyć się z nim podając odniesienie do jego lokalizacji.

Jaki język programowania do wyboru: JavaScript lub PHP?

Kapitalne znaczenie w tym przypadku jest JavaScript, a nie dlatego, że ważniejsze jest, ale dlatego, że muszą uczyć się programowania, stopniowo przechodząc od prostych do bardziej bardziej skomplikowane.

JavaScript (JS) – język programowania używany do tworzenia stron w witrynie, aby zwiększyć funkcjonalność tych samych stron i możliwość bezpośredniej interakcji z użytkownikiem. Na przykład, wszystkie wyskakujące okienka są pisane w JS. Bardziej prostym językiem, JavaScript jest zbiorem konkretnych poleceń, który reaguje na przeglądarce. Elementarne: alert () [usunięte] (), etc. JS nie należy mylić z Java.

PHP – język skryptowy, który jest zdecydowanie liderem wśród języków programowania stosowanych do tworzenia zasobów Internetu, zapewnia miejsca oddziaływania większość użytkowników. PHP Podstawą tzw skryptów – małych programów, które są uruchamiane na żądanie użytkownika.

Niezależny rozwój podstaw programowania – nie jest łatwym zadaniem, wymaga wytrwałości, cierpliwości, determinacji, dogłębne zrozumienie tematu, w tym samym czasie, to jest bardzo ekscytujące i satysfakcjonujące. Nauczyć się podstaw, ocenić swoje mocne strony i umiejętności, każdy może zdecydować, który język programowania wybrać do dalszych badań, tam zatrzymać lub kontynuować naukę.

Dziś programista zawód popytu niż kiedykolwiek. Nie jest to zaskakujące. Być może pewnego dnia hobby skryptów staną się główną działalnością, generując bardzo dobre dochody i otwiera możliwość dalszych perspektyw.