644 Shares 8415 views

Najbardziej popularne języki programowania. Języki programowania dla początkujących

Każdy, kto zdecyduje się na opanowaniu podstaw procesu tworzenia programów komputerowych, zadawać pytania, które zdecydowanie najbardziej popularnych języków programowania, a które są najlepiej zbadane. A jeśli na pierwsze pytanie odpowiedzieć jest bardzo łatwy, drugi będzie szukał odpowiedzi na studenta na podstawie jego planów i wymagań.


Weźmy krótkie spojrzenie na najbardziej popularnych języków programowania, aby umożliwić Ci wybrać najbardziej atrakcyjne i ustawić go o nauce.

Co to jest język programowania?

Przed czynienia z głównych języków programowania i je opisać, trzeba zdemontować samą koncepcję.

Język programowania – system formalny znak, który jest używany do pisania programów komputerowych. Jak w każdym innym języku, to ma swoje leksykalne, semantyczne i składniowe zasad.

Przeznaczyć języków wysokiego i niskiego poziomu programowania. Na dzień dzisiejszy, są przeważnie sekund.

Języki programowania wysokiego i niskiego poziomu

język niskiego poziomu ma strukturę podobną do struktury kodu maszynowego. W tym przypadku zespół nie wyznaczony przez zer i jedynek, a wraz z mnemoników. Najsłynniejszy język programowania niskiego – w asemblerze.

Praca z każdym z języków wymaga wysokich umiejętności, zrozumienie struktury mikroprocesora oprócz pisania programów zajmuje sporo czasu. W tym przypadku za pomocą niska, można stworzyć mały, ale w tym samym czasie, skuteczne programy. początkujący programiści nie są zalecane, aby rozpocząć swoją znajomość z nimi.

Języki programowania wysokiego poziomu charakteryzują semantycznych konstruktów do opisania operacji. Ich badanie wymaga czasu, a stosowanie w praktyce wymaga opieki i zrozumienia podstawowych struktur i reguł składni i słownictwa. Ale w tym samym czasie posiadania języku wysokiego poziomu umożliwia tworzenie dużych, kolorowych, mieszane projektów wykorzystuje w rekordowym czasie.

Za wysoki poziom obaw Pascal, Java, C, C ++, C #, Delphi i wiele innych. są one używane do pisania oprogramowania i aplikacji.

Najbardziej popularne języki programowania

Jakie są najbardziej popularne języki programowania dzisiaj?

W ostatnich latach, najbardziej popularne i popytu są uważane Java, C, C ++, Python, C #, które są zawarte w szczytach języków programowania. Tworzą one podstawę nowoczesnych programów i są używane podczas pisania żadnego dużego projektu. Więcej niż 70% programistów pracujących z tych języków. Przewiduje się, że w ciągu najbliższych 10 lat są nadal popytu, jak są dzisiaj.

Nie mniej popularne są i Ruby, PHP, JavaScript. Większość ekspertów i skupia się na nich.

W ogóle, niezależnie od popularności, mniej lub bardziej szanujący się ekspert musi znać przynajmniej kilka języków różnych poziomach. Wynika to z faktu, że większość dużych projektów opracowanych w różnych językach. Na przykład, niektóre moduły są napisane przy użyciu C, inne są opracowane w języku Java, a inni w Delphi.

C, C ++ i C #

Aby rozpocząć, należy rozważyć rodzinę Xi.

Język C jest kompilowany i statycznie wpisane. Został on opracowany w latach 70-tych. U jego podstawy zostały stworzone później języków takich jak C ++ i C #, Java.

C ++ – potężny język przeznaczony do tworzenia zarówno narzędzia niskiego poziomu i kierowców, a także bardzo imponujące aplikacji i oprogramowania systemów.

C # – nowoczesny obiektowy język programowania oparty na języku C i C ++. Rodzaje systemów bezpieczeństwa. Jedną z wyróżniających cech jego jest to, że on jest bardzo podobny z innym popularnym języku programowania – Java.

Jednym z mankamentów języka jest to, że pozwala na tworzenie aplikacji dla systemu operacyjnego Windows, a ponadto jest bardzo ciężki, co oznacza, że programy napisane w nim, zajmują dużo miejsca.

Można zauważyć, że wiele z C, C ++ i C # – języki programowania dla początkujących. Po ich opanowaniu, można mieć pewność, że uczenie się nowego języka zajmuje najmniej czasu.

Poznać je i pisać swoje pierwsze aplikacje mogą być w specjalnym środowisku Borland lub Visual Studio.

JavaScript

JavaScript – język możliwości obiektowych. Opracowany w 1996 roku i dziś jest jednym z najbardziej popularnych. Język jest używany głównie przy tworzeniu skryptów w internecie i działa w najpopularniejszych przeglądarkach takich jak Internet Explorer, Firefox, Opera. On jest również ściśle związana z HTML i CSS, więc zanim go uczyć, trzeba nauczyć się podstaw tych języków.

Warto zauważyć, że pomimo podobieństwa nazwy, JavaScript i Java – to dwie zupełnie różne języki.

Język ten jest dla tych, którzy skupiają się na tworzeniu przeglądarek i skryptów, aplikacji i poprawek do niej. Jeśli planujesz tworzyć swoje własne strony, należy również poznać go lepiej.

Jawa

Biorąc pod uwagę najbardziej popularnych języków programowania, nie wspominając o Java. Ten język programowania zorientowany na cel, który wszedł do użytku w 1995 roku. Jest to bardzo proste i działa na każdej maszynie Java-dowolnej architekturze. Jest on używany do tworzenia aplikacji dla Androida i iOS.

pyton

Python – język programowania wysokiego poziomu, którego głównym zadaniem – aby zwiększyć produktywność programistów, aby kod był bardziej czytelny. Ma małą listę składni i bardzo imponujące funkcje biblioteki standardowej. Rozwój języka rozpoczął się w latach 90. i wciąż trwa. Jest on używany do rozwijania różnorodnych projektów, rozszerzenia i integracji z wcześniej opracowanych aplikacji.

Podstawy języka Python mogą być badane zarówno jako początek do programowania, a drugim językiem obcym.

rubin

Ruby – język wysokiego poziomu, który może pomieścić część Perl, Smalltalk, Eiffel, Ada i Lisp. Stosowany od 1995 roku. Główne zalety języka – jego prostota i elastyczność. Nadaje się do pisania aplikacji dla małych i dla rozwoju głównych programów.

język PHP

PHP – dość popularny język do pisania skryptów, przeznaczone do tworzenia aplikacji sieciowych. Dość często, ale również wymienia „języków programowania dla początkujących” i zaleca się badania.

Dzięki niemu można tworzyć wysokiej jakości web-aplikacji w bardzo krótkim czasie. Język jest prosty i przejrzysta struktura, która pozwala nam uczyć się go w ciągu kilku dni.

wniosek

Przetestowaliśmy najpopularniejsze języki programowania, których badania pomogą Ci w przyszłości z powodzeniem budować swoje projekty i zarabiać jako programista. Nie ma zgody co do których język, aby dowiedzieć się, nie, ale w tym samym czasie, eksperci pamiętać, że pożądane jest, aby znać kilka języków programowania, jak to będzie w przyszłości rozszerzyć pole działania i sprawiają, że łatwiej jest pracować na różnych projektów zespołu.