760 Shares 7560 views

Cecha: co to jest? Wycieczka do świata IT slang

Wiele osób przemierzać przestrzenie World Wide Web, natknąć się na dziwny wyraz „funkcji”. Co to jest i dlaczego można je znaleźć nawet w najbardziej odległych zakątków Internetu?


Cechy i bugs – wiecznymi gośćmi w świecie IT

Słowo zostało zapożyczone z języka angielskiego. W tłumaczeniu „cecha” oznacza „charakterystyczny”, „wyróżnikiem”. Zatem cechą – jest to slangowe określenie tych cech, które odróżniają obiekt od reszty.

Historycznie rzecz biorąc, że często słowo to jest używane w get-razem z IT-specjalistów – programistów, projektantów stron internetowych, projektantów stron internetowych. Można powiedzieć, że koncepcja ta idzie w parze z błędem.

Co to jest błąd?

Określenie „bug” przyszedł też do nas z języka angielskiego, w którym „błąd” jest tłumaczone jako owada, bug. Historia jego pochodzenia jest interesująca sama w sobie: wiele lat temu, podczas testowania innego komputera, naukowcy z Uniwersytetu Harvarda odkryli w nim ćma tkwi między stykami przekaźników elektromechanicznych. Głupi owad, oczywiście, były zajęte, a następnie umieszczony w specjalnym blogu technicznego z adnotacją „First konkretnym przypadku, gdy chrząszcz został znaleziony.”

Nawet do tej pory określenie „bug” został użyty w odniesieniu do rozmaitych usterek elektrycznych. A potem wszyscy programiści planety stał się znany jako błędy, które przejawiają się w programie. Zazwyczaj przyczyną błędu nie jest jakiś poważny błąd logiczny, a małe wady, takie jak losowej literówka w kodzie.

Więc nadal cechą lub błąd?

Teraz, że wiesz co to cecha a bug, będzie można narysować linię pomiędzy tymi pojęciami. To jest to, że występują błędy, czyli nieoczekiwane błędy są wydawane dla funkcji zawartych w oprogramowaniu lub pracach specjalnej stronie internetowej. Stąd humorystyczny zwrot na orbitę cały Internet, „To nie jest błąd, to funkcja!”.

Oczywiście, nie należy zapominać (bez względu na „cool” cecha może wydawać), to przede wszystkim pomyłkę. A ponieważ bug lepiej naprawić – przynajmniej w celu zapobiegania powstawaniu luk w oprogramowaniu zabezpieczającym.