461 Shares 9933 views

Jakie są warunki ząbkowania?

Z niecierpliwością czekamy na obniżki pierwszego zęba w naszym dzieckiem! Termin ząbkowanie obuslovoeny nie tylko dziedziczność. Ważnymi czynnikami są klimat, jakość żywności, warunki temperaturowe. Na przykład, gorętszy klimat, wcześniejsze terminy wyrzynania zębów u dzieci.


Człowiek przez całe życie raz mam dwadzieścia zębów (są one nazywane mleka) oraz ośmiu (lub dwanaście) są cięte i to na całe życie, nie zmieniając (root). Termin uzębienie (rodzime) znacznie się różnią. Zazwyczaj zaczynają wybuchać w szóstym roku życia, a nawet mogą wybuchnąć wykończenie w ciągu czterdziestu lat. Od około sześciu do piętnastu lat w zastępstwie zgryzu ludzi (zarówno dostępności mleka i zębów stałych). Okres ten trwa zwykle aż do trzynastu. Następnie w kształcie uzębienia stałego (zęba 28-32) po obu stronach od 14 do 16 zębów. Stałe zęby wyrzynają się w następującej kolejności: pierwsze zęby trzonowe, siekacze centralne, siekacze boczne, pierwsze zęby przedtrzonowe, kły, zęby przedtrzonowe drugie, drugie zęby trzonowe i zęby mądrości. Ząbkowania, najpierw na dolnej szczęce, a następnie – w górę. Wyjątkiem są pierwsze zęby przedtrzonowe.

Zapewniają specyficzny erupcja ramy czasowe podstawowej zębów jest niemożliwe, ponieważ dla każdego dziecka są indywidualne. I może znacznie się różnić. Jednak ogólny schemat, szacuje istnieć.

A noworodka ma zęby w ogóle. Chociaż istnieją rzadkie przypadki, w których zęby rosną nawet podczas rozwoju płodowego, ale jest to odchylenie od normy.

Pierwszy pojawiają się na żuchwie siekaczy centralnych, a wkrótce na szczycie. Dzieje się tak, gdy dziecko ma około sześciu miesięcy. Przez osiem miesięcy pojawiają siekacze boczne (pierwszy na dolnej szczęce, a następnie w górę). Przez szesnaście miesięcy wybuchają pierwsze zęby trzonowe, a za nimi, a kły. Około dwudziestego miesiąca życia, drugie zęby trzonowe. Oni i zakończy tworzenie mleka okluzji.

Przed późniejszym terminie Ząbkowanie wyjaśnił krzywicy. Jak również układ asymetryczny. Jednak w rzeczywistości nie jest to równoznaczne z naruszeniem rozwoju dziecka. Wiele obserwacje wykazały, że te „zaburzenia” charakteryzujące się niektóre dzieci w pozostałej części opracowania zupełnie normalne. Jednak rodzice mają prawo być ostrożny, gdy:

  • czas ząbkowania zaostrzone więcej niż dwa miesiące (zgodnie z normą);
  • zęby wyrzynają się ponad dwa miesiące wcześniej niż norma;
  • nieobecny niektóre zęby;
  • zniekształcone samego zęba;
  • ząb rośnie przed urodzeniem.

Opóźnienie ząbkowanie dentystów nazywa retencję. Zdarza się to najczęściej z kłami, czasami dochodzi do zębów trzonowych i siekaczy. Jeżeli opóźnienie jest odchylenie w ciągu miesiąca lub dwóch, nie należy się martwić. Dłuższy odroczenie może wskazywać jakiś rodzaj patologii. Zazwyczaj w wyniku chorób, które ucierpiały matkę w czasie ciąży lub choroby dziecka. Jednak terminowe erupcja może zapobiec niepotrzebnemu i zęby nadliczbowe (może to być również, choć rzadko). Wcześniej daty erupcji dowody nieprawidłowości w układzie endokrynologicznym. Kiedy czas ząbkowania znacząco odbiegała od normy, należy skonsultować się ze stomatologiem i pediatra.

Na zakończenie kilka słów o tym, jak łagodzić dyskomfort, że dziecko doświadcza w momencie, kiedy wyciąć zęby mleczne. W tym czasie dziecko nie jest tylko płacz, potrafi krzyczeć bardzo głośno, może mieć gorączkę i dłużej niż jeden dzień. Daj dziecku coś do gryzienia. Pomoże to złagodzić presję i częściowo usunąć ból. Można użyć specjalnego żelu do zębów dla dzieci (to jest sprzedawane w aptekach bez recepty). Bardzo dobre pomaga prorezyvatel (guma zabawka wody wewnątrz), który jest chłodzony i otrzymać dziecko złagodzenia stanu (na zimno również łagodzi ból). Jeśli dziecko ma gorączkę, należy skontaktować się z pediatrą, który pokaże dobrą przeciwgorączkowe, w zależności od wieku dziecka.