295 Shares 8312 views

Jak zrobić spoiler. Opcje


Chcąc tworzyć miejsca są teraz bardzo dużo. Większość użytkowników będzie się o tym na własną rękę, korzystając z różnych źródeł. I, oczywiście, nie są pojęciami, które przyszli właściciele nawet nie słyszały. Ale jeśli to ma do rzeczy, konieczne jest, aby ją zbadać dokładnie. Dlatego kwestia zostanie omówiona szczegółowo w artykule na temat, jak zrobić spoiler na zasobu.

Zaczynamy, oczywiście, z samego pojęcia co to jest i co jest wymagane przedmiot. Tak, dość często na stronach prezentujemy inny rodzaj informacji, które (z różnych powodów) należy początkowo ukrytej dla użytkowników. To nie jest to, że nie widać, ale wystarczy, aby zapewnić jedynie opcjonalne. Oto spoiler w html właśnie do tego celu wykorzystywane. Zachowuje oryginalne ukrytą treść witryny. Ale to nie wpływa na ranking zasobu przez wyszukiwarki, więc dla nich ten projekt jest otwarty, a negatywny wpływ nie jest przestrzegana. Wszelkie ukryte informacje objawia się po kliknięciu na link powyżej.

Ponadto, jak zrobić spoiler, tyle interesujący, iw jakim celu to się robi? Częściej niż zewnętrznym zasobem piękności. Weźmy, na przykład, witryna, której projekt strony głównej nie nadaje się do dużego tekstu. I właściciel powinien być do wyszukiwarek promujących zasób, więc zawartość musi być obszerny (rozmiar Artykuł może odgrywać znaczącą rolę). Nadchodzi w tworzeniu spoiler. Jednak jego stosowanie jest korzystne dla ukrywanie informacji pomocniczych, albo że nie zawsze chcą czytać.

Nie każdy chce je czytać, ale nie mogą uciec. Jest na to sposób, aby chronić użytkowników przed tym fikcji. To tworzy przycisk, który ukrywa wszelkiego rodzaju spojlera na forum, artykuł itp Create może być inna. Najprostszym sposobem, aby użyć klasy wejściowego html-code = „przycisk”. Początkowo trzeba tylko upewnić, że podczas dodawania informacji można wkleić kod, a jeśli tak, to przycisk zacznie działać natychmiast po wstawieniu tekstu na właściwym miejscu.

Ta wersja jest przeznaczona dla witryny stworzonej na uCoz. Ale nawet po naciśnięciu przycisku może nie działać, ponieważ wymaga dodatkowej konfiguracji. Przede wszystkim – to jest jej wygląd. Potem – identyfikator, który musi być unikalny. I wreszcie, w kodzie strony, na której chcesz materiał przed znacznik jest dodawany do skryptu, który jest odpowiedzialny za prawidłowe działanie przycisku. Ważne jest, aby go umieścić, a nie tylko wiedzieć, jak zrobić spoiler.

Teraz analizować tę samą funkcję, ale tylko na miejscu dokonał dla WordPressa. Najprostszym sposobem jest użycie wtyczki zaawansowane spoiler, który jest łatwy do pobrania z wielu źródeł. Jego instalacja jest standardem:

– rozpakować archiwum na komputerze;

– Połączenie z witryną przy użyciu klienta FTP (najbardziej popularny – Total Commander);

– przesłać pliki na hosting;

– w miejscu administratora, szukając sekcji „Wtyczki – nieaktywny” i włączyć nowo zainstalowane. Po wykonaniu zacznie działać. Teraz, poprzez dodanie materiału w dowolnym edytorze, zarówno wizualny i html, będzie widoczny przycisk «Spoiler». Dodatek niezbędnych informacji pomiędzy znacznikami [spoiler] [/ spoiler] i tworzy spoiler. Jeśli właściciel jest dobrze zorientowani, wtyczka może być nieznacznie zmieniana.

A jednym ze sposobów, aby zrobić spoiler na miejscu. Przede wszystkim konieczne jest, aby połączyć bibliotekę jQuery oraz tzw „Pribluda» JS, który jest wymagany w celu spoiler fałdy i rozwija się mniej lub bardziej sprawnie. Po prawej stronie w miejscu, w panelu administracyjnego wymagany jest kod umieszczony pomiędzy znacznikami. Obok funkcji domyślnej został zamknięty w CSS-file, aby dodać linię .splCont {display: none; Wypełnienie: 3px 5PX;}. Jeśli istnieje taki dokument, to nie jest tak przerażające. Napis może być umieszczony w dowolnym miejscu na prawo w tekście, najważniejsze – do umieszczenia spoiler. I wreszcie … położyć się między informacjami kod ukrywa.