458 Shares 7504 views

Jak pisać skrypty dla Windows?

Jak pisać skrypty dla systemu operacyjnego, strony internetowe, czy tylko gra? Odpowiedź na to pytanie, proszę mi wierzyć, to proste pytanie i zostaną omówione w tym artykule.


informacje ogólne

Jest bardzo pożądane, aby mieć przynajmniej minimalną wiedzę z zakresu programowania. Ale jeśli coś wydaje się niejasne, artykuł lub dwa pomogą wypełnić lukę. Początkowo, niech określić, co jest skrypt. Tak zwany algorytm napisany niektórych języków programowania, które są przechowywane na komputerze, a człowiek może wchodzić w interakcje z niektórymi plików, programów, takich jak przeglądarek i ustawień systemowych. To może znacząco uzupełniają wszystkie standardowe funkcje, tworzyć zautomatyzowane asystenta, który odbędzie się na pracy.

Rozpoczęcie pracy z przeglądarkami

Jest to chyba jeden z najprostszych zajęć. Jeśli piszemy skrypty JavaScript, wystarczy do konwencjonalnego notebooka i znajomości tego języka programowania. To prawda, że istnieją tu i wady. Tak więc, każda osoba, która posiada wszystkie te same „Notepad” będą mogli zobaczyć, co jest skrypt. A jeśli będzie miał złych zamiarów, a luka kodu – mogą pojawić się problemy. Odpowiadając na pytanie o tym, jak nauczyć się pisać skrypty w JavaScript, należy zauważyć, że to wystarczy, aby uczyć się języka. W celu stworzenia lepszych i bardziej złożonych programów, można korzystać z różnych bibliotek. Ale wymagają one odpowiednich rozszerzeń przeglądarek internetowych. I dodatkowe ustawienia muszą być przeprowadzone na zmianę sprzętu komputerowego. I przy użyciu rozwój innych firm jest konieczne, aby upewnić się, że skrypt nie będzie w stanie przesłać dane użytkownika do usług osób trzecich. Należy zauważyć, że każda przeglądarka posiada swoje specyficzne ograniczenia. Ale w ogóle, mogą być używane do zrobić prawie wszystko. Dlaczego mówią w takich przypadkach? Są one potrzebne, kiedy należy zautomatyzować działalność człowieka.

Współpracujemy z systemem operacyjnym Windows

Powiedzmy, że musimy zmienić konfigurację. Aby to zrobić, istnieje szeroka gama narzędzi graficznych, ale wszystkie one są, niestety, nie obejmuje. Więc często jest to konieczne do tworzenia skryptów systemowych. Mają rozszerzeniem .bat. Każda osoba, która jest mniej lub bardziej długi czas pracy na komputerze, już spotkał się z takimi plikami. Ale tu, jak pisać skrypty dla Windows? Aby to zrobić, musimy wszystkie te same „Notatnik”. Najpierw utwórz nowy plik tekstowy. W nim trzeba napisać poleceń systemowych. Potem trzeba zmienić rozszerzenie pliku .bat. I możemy działać tylko ten rozwój. Jeśli wszystko jest poprawne, zostanie wykonana pomyślnie polecenia, które mogą być brane pod uwagę. Ale w przypadku błędu lub analfabeta kodowania w najlepszym razie, nic się nie stanie. Dlatego lepiej jest, aby zrozumieć, co jest nagrywana. Wystarczy wziąć gdzieś w kodzie, i wklej go na ślepo nie jest zalecane! Może to prowadzić do znacznych problemów w systemie operacyjnym. I jeszcze masz szczęście, jeśli takie niebezpieczne czyny zostały wykonane z konta gościa. Po zespół Administrator może włączyć komputer w „cegły”.

A co z „Linux”?

Należy pamiętać, że „windose” – nie jest jedynym systemem operacyjnym. Jest też „Linux”, i dość popularne. Jak pisać skrypty w systemie operacyjnym? Są one tworzone za pomocą Shell – specjalnej powłoce, która stanowi interfejs pomiędzy człowiekiem a jądrem systemu operacyjnego. Skrypty „Linux”, w rzeczywistości jest to tylko plik, który zawiera listę poleceń systemowych. Jest to łatwe i wygodne w tym samym czasie. Ale powłoka musi wiedzieć, w jaki sposób powinien obsługiwać ten plik. Domyślnie, po prostu czyta. A jeśli chcesz wykonać, należy użyć konstrukcji „#!”, Który należy umieścić w przedniej części zespołu. Wszystkie skrypty mają .Sh rozszerzenie. Należy zauważyć, że mogą być używane do zrobić wiele skomplikowanych rzeczy. Na przykład, wykonać kopię zapasową plików. Ogólnie rzecz biorąc, korzystanie z opcji bardzo dużo.

Nauka pisania skryptów

Tak, trzeba najpierw zdecydować na środowisko, w którym będziemy Wprowadź kod. Prawie zawsze, wystarczy do „Notepad”. Ale nie jest to bardzo wygodne, aby wyświetlić strukturę konstrukcji, oprócz nie oświetlonych operatorów i innych elementów. Dlatego jako alternatywę może zaoferować Notepad ++ programu. Dla tych, którzy znają angielski, nie tak trudne do przetłumaczenia, to także „Notatnik”. Ale z zaawansowanych funkcji. Ten mały, ale bardzo przyjemny rozwój koncentruje się przede wszystkim na programistów. Można go włączyć ustawienie wyświetlacza prawie wszystko po prostu jest. Jest to poręczne narzędzie do wyświetlania kodu, i wiele innych, choć niewielki, ale ładne gadżety, które sprawią, że proces pisania bardziej komfortowe. Ogólnie rzecz biorąc, na pytanie „gdzie pisać skrypty” biorąc pod uwagę wiele różnych odpowiedzi, z których każdy oferuje własny smak. Istnieje bardzo czubate środowisko z emulatory i wiele narzędzi debugowania. Wybierz serca życzenia. Po tym trzeba dbać o dostępności wiedzy. W oparciu o informacje na temat poleceń języka programowania lub systemu operacyjnego odpowiedni. Dla bardziej zaawansowanych badań można przeczytać kilka książek, które wyjaśniają cechy logiki kodu maszynowego i przetwórczego.

Usługi szkolenia w czasie rzeczywistym

Jeśli jesteś zainteresowany dowiedzieć się, jak pisać skrypty, nie należy przeoczyć możliwość studiowania za pomocą edukacji informatycznej. Jak o tym wyglądzie „programiści źródło?” W ramach programu, sporządzone zgodnie z opinią doświadczonych programistów, początkujących ołowiu z łatwego w trudnych chwilach. Więc początkowo mogą być badane dynamicznie aktualizować dane później przejść stworzyć serwer gniazda. A osoba jest przeszkolony powoli, stopniowo, uczenie się maksymalną ilość danych. Dlatego, jeśli masz jakiekolwiek trudności, można uzyskać pomoc dla nich. Nie fakt, że pierwszy dostępny, aby zaspokoić wszystkie potrzeby, ale wtedy trzeba będzie po prostu spróbować czegoś innego.

Dlaczego warto się uczyć?

Wiele osób zastanawia się, jak pisać scenariusze do gier. Cóż, to nie jest bardzo trudne, ale nie tylko korzystanie z takich możliwości. Ale weźmy pod uwagę przykład z gry. Powiedzmy, że ktoś lubi grać na pewnym miejscu w jakiejś rozrywki. Ale to, niestety, zapewnia, że jest to konieczne lub zainwestować swoje pieniądze, albo jak długie i monotonne wykonywanie pewnych czynności. A jeśli druga ścieżka jest wybrana, wtedy skrypt – to jest dokładnie to, co jest tu potrzebne. Takie mogą być wykorzystywane w stacjonarnych i gier na komputerze. Nie ma znaków działa sztuczna inteligencja, i walczyć z nim, można utworzyć własną wersję AI, komputer jest skonfigurowany tak, walkę z siebie (i dla łatwiejszego przejścia). Ale skrypty mogą być z powodzeniem stosowane nie tylko w grach. Załóżmy, że istnieje poważna strona firmowa. Ważnym aspektem jest maksymalne wsparcie komunikacji z klientami. I to w skrypcie, aby dodać niewielką formularz za pomocą którego można uzyskać fachową poradę w trybie online. Możliwości zastosowania są dużo!

wniosek

Niestety, w ramach artykułu jest to bardzo trudne do przekazania, jak pisać skrypty. Można, oczywiście, używać zwrotów, że kod powinien zajmują mniej miejsca, aby być najlepszym i wiele innych rzeczy, ale żeby naprawdę zrozumieć to będzie możliwe tylko w praktyce. Po tym wszystkim, tylko doświadczenie i poszukiwanie optymalnych rozwiązań może pomóc w realizacji programów, dzięki czemu są one przy minimum wysiłku, aby spełnić swój „obowiązek”. Programowanie w ogóle, a nie tylko w pisaniu scenariusza, dużo zależy od praktyki! Dlatego musimy nieustannie uczyć, doskonalić i pomyśleć, jak realizować zadanie dobrze.