276 Shares 1048 views

kuchni gruzińskiej przy stole

kuchni gruzińskiej jest znana daleko poza granicami Gruzji. Powstał on przez wieki, a mimo to ma swoje dawne tradycje kulinarne, odnotowano silny wpływ irańską i turecką. Niektóre dania są od dawna międzynarodowy, na przykład, Khachapuri, tytoniu kurczaka i grub.


kuchni gruzińskiej jest niejednorodny, więc historycznie. Wschód kraju sto lat temu znalazł się pod wpływem Iranu i na Zachodzie – pod turecką. To nie mogło wpłynąć na gotowanie. Na przykład, w jednej części Gruzji wolą baraniny, z drugiej – drób. W zachodniej Gruzji, popularny pikantne bułeczki mchadi, aw Wschód – chleba pszennego. W skrócie, jedna kuchnia w tym kraju można mówić tylko z pewnym trudem. Jednak kuchni gruzińskiej ma jedną wspólną cechę: jest kontrast gorące i ostre. Jest również charakteryzuje się szerokim wykorzystaniem warzyw, serów, przypraw i wszelkiego rodzaju orzechy. W zachodniej Gruzji, popularne pikantne potrawy. Sosy, które są tam wykorzystywać różne od tych przyjętych na wschodzie. Mięsa obywatele Sakartvelo są najbardziej lubi drobiu i wołowiny. Rzadko bez Dodatkowo sosem posiłek.

Zwracając uwagę główne cechy, a teraz mówimy o żywności, która jest bogata w gruzińskiej kuchni – Khachapuri, grub, lobio i innych. Khinkali – to specjalny rodzaj ravioli, napełnianie – mielone jagnięciny (najlepiej jest wziąć tłuszcz mięso) i przyprawy. Ciasto jest bardzo proste, z wody, mąki i solą. Ponadto, jest gorąco, wyciąć z niego koła wielkości spodka. W środku każdego położyć łyżkę farszu, następnie opakowane. W jednym z surowego Khinkali zanurzenie we wrzącej soloną wodę. Gotować przez piętnaście minut.

Kuchnia gruziński jest bardzo bogata, Khinkali – to tylko jedna z wielu potraw. Zastanów się, jak gotować Khachapuri. Przesiać pół kilogram mąki, dodać mleko do temperatury pokojowej, 20 g masła (zmiękczeniu), trochę oleju. Dokładnie wymieszać ciasto i dzieli się na pięć równych części. Natychmiast je wykorzystać lub wysłać w lodówce. Pół kilo sera Ser Suluguni i 200 gramów imeretinskogo sera ruszt, wymieszać z jajkiem, i wynikającą z masy dodać 20 g oleju, jeśli ser o niskiej zawartości tłuszczu. Porcje ciasta toczyć się koła o grubości pięciu milimetrów. Aby wypuścić powietrze, na obwodzie uczynić je przebić. Drobno pokroić ziół (koper, szczypiorek, pietruszka – wszystkie 25-30 g). Na każdym z okręgów rozplanować 250 gramów nadzieniem serowym i posypać ziołami, połączyć je zaschipnuv średnicy, a Pinch krawędzie. Rolka walcowania pin o grubości 1 cm. Ponownie, aby nakłuć. Co masz, wyślij go do dziesięciu minut w piekarniku podgrzanym do granic możliwości.

kuchni gruzińskiej oferuje wspaniały widok zupy jako grub. Weź trzystu gramów jagnięciny boczku, posiekać i zagotować. Posiekać cebulę, dodać zmielony czarny pieprz. Podsmażyć na oleju i trzydzieści gramów pomidorowego. Posiekać i wymieszać zioła i czosnek. Moczyć płatki ryżowe, a następnie wysłać je do wrzącej wody razem z przecieru pomidorowego i mielonego cebuli. Pięć minut przed startu płyty w puli dodanie ziół, czosnku, 10 g adzhika, sos tkemali łyżka, 5 g pierścienie pociętych chili 1 gram goździki i 1 g Khmeli suneli. Wszystko wymieszać. Gotowa zupa może być wylewany na płyty.