256 Shares 8613 views

Jednotorowe w Moskwie, zdjęcia, układ i opis

Jednotorowe w Moskwie zdjęcie z okna swojego pociągu – tej wieży Ostankino i centrum telewizyjnym, VVC, pobrane autostrad i ulic miejskich krajobrazów. Przez długi czas nie było używane jako transportu, jak i rozrywki. Czy jednotorowe w Moskwie poważnych perspektyw?

historia

Moskwa Monorail (MMTS) pojawił się na północy miasta w 2004 roku. Przez jakiś czas pracowała w trybie trasy, a później jego głównym zadaniem było przewozić pasażerów. Niemniej jednak, że nie jest bardzo popularny, choć turyści chętnie jeździć w pociągach obok centrum wieży Ostankino i telewizji, docierając do sowieckiej epoki. Jednak trasa obejmuje niektóre obszary strefy przemysłowej i po prostu nie bardzo znaczące.

Początkowo pomysł MMTS pojawił, gdy kapitał został walcząc o prawo do organizacji wystawy „Expo-2010” – jego główną platformą będzie VVC, więc potrzebny transport, wygodne wejście do środka. Im i stał się jednotorowe w Moskwie. Koszt tego projektu było ogromne, i chociaż nadal wystawa odbyła się w innym mieście, linia transportowa pozostał, jego budowa nie została przerwana lub zamrożone. Natychmiast po rozpoczęciu eksploatacji kierunkiem jednotorowe czynienia z wieloma zarzutami. Mówi się, że jest zbyt drogie, aby zbudować i wykorzystywać. I mimo, że system został zaprojektowany od podstaw, nie było jasne, dlaczego nie doświadczenie, na przykład, Japonia została wykorzystana, w których ważną rolę w komunikacji transportu odgrywa jednotorowe. W Moskwie, po wszystkich innych warunkach klimatycznych i pogodowych, dzięki czemu specjalnymi potrzebami. Tak, teraz to jest tylko jedna linia.

trasa

Jednotorowe w Moskwie łączy stację metra „Timiryazevskaya” i „ENEA”, przechodząc nad torami października Altufevskim i Dmitrow autostrady, Prospekt Mira. Wszystko na linii 6 stacji, a odległość między nimi wynosi około 700-800 metrów. Lista jest z zachodu na wschód: Timiryazevskaya Ulica Milashenkova, Telecentrum, ulicy akademik Korolev, Rosja Exhibition Center i ulicy Sergeya Eyzenshteyna.

Stworzenie tej linii pozwoliło uniknąć podróży do metra przez centrum, zmniejszając całkowity czas podróży o 2-3 razy. Tak więc, po 10 latach, jakie są rezultaty i perspektywy? Czy jednotorowe w Moskwie, obwód , który zawiera tylko jedną krótką linię, opracowane w przyszłości?

Cechy i opinie

Obecnie jednotorowe w Moskwie – jest to maksymalna liczba pasażerów z 7000 osób na godzinę, sześć wagonów i 44 mandatów. Preparat może osiągnąć prędkości 60 km / h, chociaż zwykle porusza się wolniej. Ścieżka między dwoma stacjami końcowymi trwa około 16 minut, a to prawdziwa oszczędność czasu, ponieważ linia metra Kaluga-Ryga i Serpukhovsko-Timiryazevskaya pomiędzy mają bezpośredni przeszczep. Poziom hałasu przy standardowej prędkości – 40 km / h – w odległości 25 metrów to 40-65 dB, więc nie koliduje z mieszkańcami okolicznych domów, nawet jeśli kompozycja odbywa się bardzo blisko nich.

Główną zaletą stacji kolejki jest to, że off-road system transportu, to znaczy, że nie ma wpływu na korkach, wypadkach i trudności na zwykłych ulicach. Z drugiej strony, sytuacja szczególna utrudniać ewakuację pasażerów, jeśli zajdzie taka potrzeba. Przewaga nad liniami tramwajowymi jest to, że jednotorowe jest bardziej przyjazny dla środowiska, ale również droższe w budowie i obsłudze.

obecnie

Pomimo faktu, że jakiś czas temu projekt został uznany awaria, jednotorowe w Moskwie „Timiryazevskaya-ENEA” istnieje do dziś. Kilka lat temu mówiło się o tym, jak je zamknąć, ale rząd kapitał odroczył sprawę do roku 2015, kiedy ta droga jest powielany oddział pod ziemią. Jeśli spowoduje to odpływ pasażerów z jednotorowe, droga zostanie zdemontowana. Obecna sytuacja jest całkowicie zadowolony z wydziału transportu. Oczywiście, rentowność mowy nie wychodzi, ale dane są stale rośnie, gdyż od początku 2014 roku, ten rodzaj transportu skorzystało prawie 2 miliony ludzi, staje się coraz bardziej i płacenia pasażerów. Jeszcze rok po roku, z budżetu stolicy jest dotowany.

Problemy i rozwiązania

Choć wydaje się to jednotorowe w Moskwie – idealne rozwiązanie, a jego przeciwnicy mają konsekwentnie krytyczny tej formy transportu. Wiele osób uważa, że to po prostu nie pasuje wygląd architektoniczny miasta. Ponadto wpływa na niedostateczne wzajemne połączenia z innymi rodzajami transportu, mimo że władze ciągle starają się rozwiązać ten problem. Początkowo zakładano, że jednotorowe zostaną włączone do systemu metra, ale w rzeczywistości stacja obie linie są w znacznej odległości od siebie. Dość długi czas dla tego rodzaju transportu obsługiwane pojedyncze bilety, ale w 2013 roku wszystkie dokumenty podróży dla podziemia mogą być wykorzystywane do podróży na MMTS. Ponadto, w przypadku przeszczepu w ciągu 90 minut dodatkowego podróż nie jest odejmowana od biletu.

Krytycy często zwracają uwagę na bezsens tej trasy, jak to nazwać naprawdę nie może być popularne. Jednak zastąpić jednotorowe drogą nie jest również możliwe, przynajmniej ta sama droga na autobus zajmie dłużej niż 16 minut. Tym bardziej, że tryb pracy oraz stosunkowo mała szczelina pomiędzy pociągami zrobić MMTS dużo bardziej atrakcyjne.

perspektywy

Jednotorowe w Moskwie, oczywiście, ma zarówno zalety, jak i wady. Nie jest jasne, jakie perspektywy czekają na tego rodzaju transportu w przyszłości. Być może władze miasta za bardziej udany metro lekki projekt działający w południowej części miasta. Trasa położył również głównie na budownictwie, tak że pod wieloma względami jest podobna do stacji kolejki. W międzyczasie MMTS pozostaje zbyt drogie i tryb całkowicie nieopłacalne transportu, choć możliwe jest, że w przyszłości sytuacja ta ulegnie zmianie. Budowa nowych linii może pomóc połączyć swoje przedmieścia stolicy, powielanie najbardziej ruchliwych tras pociągów podmiejskich. Najważniejsze – nie darować ile integracja z istniejącą siecią transportową.