533 Shares 9320 views

Priozersk Twierdza „Korela”: opis i zdjęcia

Priozersk – jest to jeden z najstarszych rosyjskich miast, z których wzmianka w kronikach datowane 1143 rok. Miasto było ważnym ośrodkiem w kraju, począwszy od kultury i handlu z dziedzictwem wojskowo-strategiczną. Nazwa miasta bierze korzenie z Korela plemienia, który mieszkał w tym samym przesmyku, w pięknym miejscu, gdzie łączy jezioro Ładoga i rzekę Vuoksi. Na jednym z brzegów tej rzeki jest legendarna twierdza, który kilkadziesiąt lat później został geograficznie położony na cyplu w związku z wysychaniem koryta. Twierdza Korela (Priozersk) dziś jest wyjątkowa atrakcja.

informacje historyczne

Według kronik, przedstawione w negatywnym świetle szwedzkiego. Ten naród został poinformowany, że Priozersk został schwytany przez chrześcijan i było bezpieczne i dźwięku. W rzeczywistości, Szwedzi wykonywane w swoich brudnych czynów. Została ona zniszczona przez ogromną liczbę pogan, a resztę wywieziono do Wyborga. Zgodnie z faktami historycznymi, miasto z pięknym fortyfikacji istniały przed nadejściem Szwedów. Zdarzenia są datowane 1295 rok. W tym czasie, legendarny miasto Korela schwytany tubylców Nowogrodu.

Wojna i twierdza

Dwa wieki w rzędzie, ten obszar jest terenem granicznym, który wybitnie wzmocniona Nowogród od najazdów szwedzkich. Późniejsza historia miasta jest dość interesujący, ponieważ w 1610 roku został schwytany przez Landskron, po czym został przemianowany Kexholm. W ciągu wieku miasto wygrał sił wewnętrznych.

Dalsze wydarzenia historyczne sięgają 1295 roku. W tym czasie wojska szwedzkie z Viborg kieruje ku Korely, które było ważnym ośrodkiem wojskowym przesmyku. mieszkańcy miast dość mocno i dzielnie bronili ojczyzny, w związku z ogromna liczba z nich zginęło w bezlitosnej walce. Legendarna twierdza, niestety, nie mógł się oprzeć, a Korelskogo żołnierze zostali schwytani. Obrońcy domowe bardzo szybko łączą się i poszedł wybawić Korela. Walka trwała przez prawie tydzień i zakończyła się sukcesem. Po wybudowaniu zamku w tego wspaniałego miasta najbardziej niezawodny wał wzniesiony. Ściana ta stanowi doskonałą ochronę dla miasta.

Uaktualniona wersja twierdzy wielokrotnie utrzymuje swoją moc w czasach najazdów szwedzkich. Wkrótce miasto otrzymało erekcję na jej sklepieniu kamiennej wieży, która została już zwróconej wzmacniające piękne budynki. Wiele trudności doświadczony Korieła (priozersk). Zdjęcia mogą przedstawiać wygląd twierdzy, ale jej duch może być odczuwalne, będąc w nim.

site strategiczny

Korela dawna ważnym strategicznym ośrodkiem samym przesmyku. Podczas tego piękne miejsce nieprzerwanie toczy walkę, jego właściciele zmieniło. W celu wzmocnienia fortyfikacji, budowę specjalistycznego wieży. Jego możliwości obejmują zwiększenie obrony ze wszystkich stron. Do tej pory, w dość zniekształcony i okaleczoną postać zachowała te wieże. Bardziej precyzyjne ich rozmieszczenie jest uważany zachód od Priozersk, w miejscu mostu połączeń Spasski wyspiarskich.

U zarania historii wieży miał tylko jedno wejście. Ale po szwedzkich rearanżacji główne wejście zmieniła swoją lokalizację. Po takim wydarzeniu historycznym jak Nystadt rozejmu, zmieniły się nie tylko cechy obszarów przygranicznych. Korela był komponent geograficzny województwa Wyborg.

Począwszy od odległego 1762 roku, tzw Kexholmsky twierdza stała się więzieniem dla więźniów politycznych. Wśród najbardziej znanych więźniów mury więzienne widzieli następujące osobistości: żony i dzieci Pugaczowa i Messenius Kiichelbecker. W naszych czasach na terenie legendarnej Korely można podziwiać jeden z najstarszych wież, który został przywrócony. Ma nazwę wieży starej twierdzy. W sąsiednim budynku znajduje się muzeum kulturowe i regionalne o znaczeniu regionalnym, gdzie można zapoznać się z historycznego dziedzictwa miasta.

architektura

Zanurzyć się w przeszłości odwiedzając miasto Priozersk. Korieła nawet ich wygląd przypomnieć wydarzenia z ostatnich lat. Kexholmsky twierdza starych odbitek i rysunki przedstawiono mono wieży. Według kroniki wspominają, że był dość mały, jego wysokość wynosi zaledwie 8 metrów. Wieża miała okrągły kształt, konstrukcja sprawia, że piętrowe niewiarygodnie piękne. Konstrukcja wieży obejmował wystrzał Pechura. Grubość ścianek była dość duże i wynosi do czterech metrów. Mówi, że w czasie budowy budynków budowy umocnień umiejętności były dość dobrze rozwinięte. Ta sama zasada budowy i trzymał Szwedów podczas budowy tych fortec.

muzeum

Dziś w miejscu dawnej chwały muzeum. Korela (Priozersk) – jest jeden kawałka. Struktura składa się z 2 forteca bastion Pugaczowa wieży, starych i nowych arsenałów. Wcześniej ten czas starannie przechowywana broń dla ochrony. Wśród czas pozostały do bieżącego amunicji i amunicji w muzeum ma około 17 tysięcy sztuk. Dziedzictwo kulturowe i archeologiczne wiele historycznych wypraw.

Opis miejsca

wesoły duch nieustannie otacza miasto Priozersk. Korela – miejsce różnych festiwali, rozrywki i festiwali. Wśród najbardziej popularnych rozrywek w tej dzielnicy są legendarne potyczki na koniach. Wśród amunicji powodzeniem używać kusz i łuków, przypominające starożytnych turniejów rycerskich. Piękna przyroda mogą być zadowoleni z twierdzy. Piękny spektakl jest źródłem wody, która wygląda dość nowoczesny i ekstrawagancki. Należy zauważyć, że jest modna konstrukcja, która sprawia, że ogólny obraz bardziej nowoczesne. W związku z tym, fontanna prawdopodobnie zostanie usunięty z powierzchni, tak aby nie zepsuć historycznego zespołu. Na początku twierdzy afiszować dwa pomniki wzniesione na cześć zwycięstwa w Wielkiej Wojny Ojczyźnianej.

Wycieczka dla całej rodziny

Dzieci mogą również odwiedzić priozersk. Korela i dla młodszych gości jest gościnnym miejscem. Dzieci mogą wspinać się na strukturze zainteresowania i zrobić zdjęcie. W pobliżu twierdzy znajduje się pensjonat dla wojska. Ma piękny park, który obejmuje nieuprawnionego wkroczenia. Jej piękno można podziwiać tylko z daleka. Należy zauważyć, że w stoczni w pensjonacie jest również najbardziej zabytkowych fortyfikacji, który niejasno przypominają oryginalnych zabytków. W dzielnicy legendarnych zamków i okolic piękne światła zainstalowane tak, że turyści mogą w pełni cieszyć się pięknem tego miejsca i wieczorem.

Na terenie fortyfikacji działa ładny sklep z pamiątkami. Wybór produktów do stosowania miejscowego jest dość obszerna. Można je nabyć jako zwykłą łyżką jako pamiątkę i elitarnej biżuterii, ręcznie przez wykwalifikowanych rzemieślników. Cieszy się dużą popularnością haftowane i malowane obrazy, wszelkiego rodzaju amulety i rzemiosła. Wszystkie produkty wykonane są z miłością.

Zwiedzający mogą nie tylko zobaczyć zamek, ale również spacer po malowniczej miejscowości. Dla miłośników pieszych wycieczek teplokhodnye woda działać w lecie. Naprawdę wyjątkowe miejsce, które słynie z miasta Priozersk – Korela.

Jak dotrzeć Bastion Korela z Petersburga

1. Autobus trasa numer 859, który zatrzymuje się w pobliżu dworca kolejowego w Finlandii.

2. Podróż koleją z dworca Finlandii.

3. W samochodzie na autostradzie serpentyn Petersburg – Priozersk. Korieła będą widoczne po zaledwie pół godziny.