849 Shares 3001 views

An-148-100: najlepsze miejsca w kabinie, zdjęcia

Ukraiński koncern produkcyjny samolotów – Antonov ASTC – razem z firmami z Rosji i innych krajów świata stworzyła rodzinę twin-jet samolotów regionalnych, które otrzymały oznaczone An-148-100 (zdjęcia przedstawione w artykule). Te samoloty są konkurencyjne high-tech samolot spełnia wszystkie nowoczesne wymagania międzynarodowych standardów, kwestie ochrony środowiska i bezpieczeństwa, a także życzenia spółek biorących udział w pasażerów. AN-148-100 jest przeznaczony dla ruchu pasażerskiego i towarowego na głównych i regionalnych linii.


Rodzina i modyfikacje

Rodzina samolotów An-148-100 ma trzy opcje do 68-85 pasażerów: A – jest to wersja na samolot pasażerski krótkiego zasięgu (3000 kilometrów); B – wersja bazowa różni się od poprzedniego tylko zakres lotu (do 3600 km); E – charakteryzuje się zwiększonym zasięgu (do 5000 kilometrów). Ponadto, istnieje sześć wersje samolotów na: zwiększenie zdolności przewozowych; z maksymalnym poziomem komfortu pasażerów; cargo; Ciężarówka z drzwi bocznych; ładunków z tyłu luku rampie; specjalnego przeznaczenia.

Historia stworzenia. Krok pierwszy

We wczesnych latach 90-tych w biurze projektowym nazwany Antonov O. K. rozpoczął pracę na projektowaniu nowych samolotów pasażerskich – AN-148-100 (zdjęcie w artykule wykazania samolotu). Nowe urządzenie jest zastąpienie przestarzałego an-24, 72-AN-74, Jak-40, jaka-42 i Tu-134. On zaangażowany w rozwój zespołu inżynierów pod kierunkiem Balueva. Poprzednik nowego modelu, An-74 został zaprojektowany jako ładunek statku transportowego i nie nadaje się do komfortowego przewożenia pasażerów. Nawet po usunięciu silników pod skrzydłami na pylon, co zwiększyło efektywność paliwową, nie może konkurować z szeregiem nowoczesnych samolotów regionalnych, takich jak pasażera.

W tej sytuacji kierownictwo firmy postanowiło stworzyć całkowicie nowy jumbo jet pasażer, który spełnia wszystkie nowoczesne wymagania.

Krok drugi

Początkowo projekt nazwano AN-74-68. Nowy samolot jest inna postać skrzydła, kadłub już silnik piątej serii z radykalnie nową odwróconej konstrukcji. Jednak kryzys gospodarczy opóźniły narodziny samolotu. Dopiero w 2001 weszła w fazę projektowania pracy liniowej. Projekt jest teraz na sobie nową nazwę – AN-148. Została oparta na koncepcji samolotu An-74 TK-300, jednak samolot AN-148-100 (fot) jest urządzeniem, całkowicie stworzony od podstaw, a nie jest to modyfikacja An-74. Zwiększyło to długość i średnica kadłuba, nowy schemat napędu konstrukcja skrzydło nowoczesnych napędowych ekonomicznych wyposażone w elektroniczny układ sterujący. Pierwsze testy linii An-148-100 rozpoczęła się pod koniec 2004 roku. 02 czerwca 2009, pierwszy lot wahadłowca nowego samolotu na trasie Charków – Kijów. Dwa miesiące później, niebo róża pierwszy AN-148-100 rosyjski zespół.

test

Trzy miesiące po pierwszym locie modelu testowym An-148-100, samolotu potwierdził wszystkie szacowane cechy lot pod dużymi kątami natarcia. Samolot został skompilowany w trybie stall na różnych wysokościach. Zrobiono to, aby przetestować elementy dodatkowe obciążenie mechanizacji podwozie i skrzydła, charakterystyczny różnych fazach lotu samolotu. Praktycznie dowolnej konfiguracji An-148-100 (specjaliści opinie potwierdzić) wykazały dość wyraźnie odróżnić pilotażowe naturalne cechy, co prowadzi do stajni. zachowanie liniowej w krytycznych systemach lotu okazała się bardzo korzystna, jest ona zgodna ze wszystkimi wymogami przepisów lotniczych.

certyfikacja

26 lutego 2007 nowy samolot, jego silnik i zasilanie pomocnicze jednostka otrzymała certyfikaty Aviation Administracji Państwowej Ukrainy i Lotnictwa Rejestru Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego. Certyfikacji samolotów prowadzone zgodnie z przepisami podstawą certyfikacji SB-148, opracowany na podstawie wymagań i przepisów w krajach WNP (AP-25) lotniczych, jak również europejskiego CS-25. Poziom hałasu na tej podstawie, że samolot spełnia wymogi sekcji 4 załącznika 16 do Konwencji o międzynarodowym lotnictwie cywilnym (Volume „hałasu lotniczego” 1 ze zm till 7-cia włącznie) oraz wymagania części 36 zasad lotnictwa AP-36. Na poziomie emisji – wymogi odpowiedniej sekcji załącznika 16 do Konwencji o międzynarodowym lotnictwie cywilnym (tom 2 „emisja Aircraft Engine”, dostosowując się do czwartego włącznie) oraz wymogami zasad lotnictwa AP-34.

rozwiązania konstrukcyjne

Zastanów się, co innowacyjne rozwiązania, zapewniając marce nowych samolotów szereg świadczeń realizowanych w samolotach tej rodziny inżynierowie KB „Antonow”. An-148-100 ma wysoki poziom ochrony skrzydła i układu napędowego przed uszkodzeniem przez ciała obce. Wynika to ze schematu urządzenia – vysokoplan z silnikami poniżej pylonów skrzydłami. Ponadto, ta seria samolotów może pracować bezpiecznie na różnych typach dróg startowych, w tym slabopodgotovlennyh, ziemi, żwiru, lodu i zaśnieżonych. Ponadto, obecność systemu pokładowego wykonywania rejestrację systemów i pomocniczy zespół napędowy, a także stosunkowo wysoki poziom niezawodności i operatability umożliwić korzystanie z tej rodziny samolotów na wszelkich lotnisk. Wygodna pozycja tajne przedziały ładunkowe umożliwia załadunek i rozładunek bagażu do zrobienia bez specjalnych urządzeń naziemnych cargo.

powertrains

Dla samolotów z tej rodziny w SE „Iwczenko-Progress” opracował nowy silnik piątej generacji D-436-148. Ta jednostka napędowa jest wyposażona w niektórych systemach do automatycznego sterowania i monitorowania. Zapewniają one optymalną pracę silnika we wszystkich dziedzinach lotu, dodatkowo zwiększają niezawodność oraz zmniejszyć koszty eksploatacji i zużycie paliwa. Powertrains An-148-100 spełniają współczesnych wymagań "Eurocontrol", ICAO. Ich podanymi zasób jest 20.000 cykli i 40.000 godzin pracy. Na życzenie klienta samoloty z rodziny może być również wyposażone w nowoczesne silniki o ciągu produkcji zagranicznej nie więcej niż 8000 kg.

sprzęt

Nowoczesne nawigacji, sterowania lotem i sprzęt łączności radiowej, jak również korzystanie z elektronicznego systemu zdalnego sterowania lotem wskaźników Airbus i wielofunkcyjnych pozwalają na skorzystanie z tych samolotów na każdej trasie powietrza, w tym na drogach o ruchu stosunkowo dużej gęstości, dzień i noc, jak w prosty sposób w niekorzystnych warunkach pogodowych. An-148-100 jest zarówno ręczne i automatyczne samoletovozhdenie. Tempomat pozwala zaprogramować niezbędne trasy, automatyczne podejście zgodne z kategorii I, II i III A ICAO, nawigacji poziomej i pionowej, startu i lądowania na schematach STAR i SID. Sprzęt umożliwia automatyczne monitorowanie wszystkich systemów w locie i na ziemi z kolejnej dostawy techników informacyjnych i członków załogi.

bezpieczeństwo

Rodzina samolotów danych zawiera zestaw środków bezpieczeństwa. Na przykład, kabina załogi wyposażone w drzwi kuloodporne, urządzeń komunikacyjnych oraz załogi personelu pokładowego, miejsce składowania amunicji i systemu nadzoru broń wideo, lokalizacji urządzeń wybuchowych w przypadku wykrycia ich na pokładzie podczas urządzeń lotniczych, Anti-Theft.

salon

wygodny przedział pasażerski samolot z tej rodziny odpowiada poziomowi nowoczesnego komfortu, wykładziny bagażnika. W szczególności, wynik ten został osiągnięty dzięki racjonalny układ, a także składu obiektów usługowych, z wykorzystaniem nowoczesnych krzeseł, materiałów i wystroju wnętrz, ergonomicznej optymalizacji indywidualnej i wspólnej przestrzeni i, oczywiście, o niskim poziomie hałasu. Dla rozrywki dla pasażerów w kabinie jest wyposażona w nowoczesny system infotainment. bagaż podręczny jest zamknięcie w specjalnych bagażników dachowych, charakteryzujących się imponującą ilość – w sumie 4,2 metrów sześciennych. Wielkość półki różni się w zależności od wersji samolotu. Największy – w krótko- i samolotów regionalnych. Całkowita ilość bagażu i przedziału towarowego An-148, znajduje się z tyłu i pod podłogą kabiny pasażerskiej samolotu – 14,6 metrów sześciennych.

AN-148-100 – wnętrze schemat

Układ kabiny pasażerskiej samolotu pasażerskiego przeznaczonego do przewozu 68 do 85 osób. Na płaszczyźnie bok od ośmiu do dziesięciu miejsc dla klasy biznesowej, reszta – dla gospodarki. Układ siedzenia (pokazano na zdjęciu powyżej) w klasie biznes dla dwóch osób w rzędzie po obu stronach samolotu. Wewnątrz, trzy klasy ekonomicznej fotele w rzędzie na jednym boku i dwa do drugiego jej boku. Umieszczone na każdej półce na bagaż podręczny. Odległość między rzędami w klasie ekonomicznej samolotu ma na celu zwiększenie przeciętnego człowieka (pasażerowi kolana spoczywała na odwrocie następnego siedzeniu. Ale ludzie z ponadprzeciętny wzrost będzie nieco niewygodne. Przede każde gniazdo ma przyciski sterowania oświetleniem i sterowanie klimatyzacji, wyświetlacze świetlne i nazywają stewardesę . Według opinii pasażerów w samolocie An-148-100 najlepsze miejsca w klasie ekonomicznej są oknem na lewą stronę (rzędu dwa miejsca).

opinie

Jak zawsze, w tym przypadku, ludzie mają różne reakcje, czasem nawet diametralnie. Ktoś twierdzi, że samolot był bardzo wygodny, lot odbywa się w ciszy, startu i lądowania są miękkie. Ale inni twierdzą, że hałas silników jest dość wysoki, co startu i lądowania samolotów znacznie trzęsie, i powiedzieć, że w starym An-24 latać znacznie lepiej. Ilu ludzi – tyle opinii. Dlatego, jeśli chcesz zrobić własną, korzystają z usług linii lotniczych i porównanie doświadczeń.

wniosek

Pomimo jego względnej młodości, samoloty te są mocno zajęte nisza w regionalnych tras lotniczych są nie tylko kraje WNP, ale także w Europie i Azji. An-148-100 „Aeroflot”, „Rosja”, „Angara” i innych firm transportu lotniczego pasażerskiego nabyte w celu zastąpienia przestarzałych Tu-134 i innych. AN-148 spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa, ekonomii i komfortu. Wszystkie te cechy i stały się podstawowymi czynnikami, które sprawiają, że firmy dają pierwszeństwo tym modelu.