394 Shares 8841 views

Położenie geograficzne Ural bazie hutniczego. Ural podstawy hutniczy: charakterystyczne

Ural baza hutniczy jest największym w kraju. Większość rosyjskich hut żelaza i stali wytapiano go w regionie. Zbudowany w okolicy i wiele firm, które specjalizują się w produkcji niklu, cynku, miedzi, itd. D. położenie geograficzne Ural bazie hutniczego jest uważany za dość wygodne i opłacalne. Głównie ze względu na ten czynnik, produkty wytwarzane tutaj ma stosunkowo niski koszt.

rosyjski Metalurgia

Przed włączeniem do cech rozwoju tej branży na Uralu, możemy dowiedzieć się, co to jest w całym kraju. Producenci stali w Rosji zajmują się:

 • Materiały rudy wydobycie (żelazo, mangan, chrom i);
 • jednoczesne wydobywanie materiałów (węgiel, wapno, glinek);
 • Uwalnianie metali żelaznych (żelazo, stal walcowana);
 • Wytwarzanie rur z żelaza lub stali;
 • Uwalnianie koksu i gazu koksowniczego;
 • wtórnej obróbki metalu.

Metale żelazne są zaangażowane uwalnianie miedzi, niklu, cynku i tym podobne. D. Wartość tego podsektory kraju jest wystarczająco duże w gospodarce.

Ogólna charakterystyka rosyjskich baz metalurgicznych

Większość roślin z tej branży znajduje się na Syberii, Uralu i centralnych regionach kraju. Od lokalizacji przemysłu stalowego wpływa głównie przez takie czynniki jak dostępność paliw i surowców. Niestety, geograficznie złoża węgla i rud rzadko pokrywają się. Dlatego rośliny są zwykle budowane z dala od surowca lub bazy paliwowej, jak i pomiędzy nimi.

Poniższa tabela zawiera krótki opis porównywalnych podstawach stalowych Rosja.

centralny

syberyjski

Ural

ruda

Istnieje duże złoża (Kursk Magnetic Anomaly)

Stosunkowo duże rezerwy

Przedsiębiorstwa występują pewne braki surowców i są zmuszeni do poszukiwania możliwości rozwoju nowych pól

węgla koksowego

Importowane (Donieck, Kuznetsk)

Mają własne (Kuznetsk zagłębie węglowe)

Importowane (Kazach)

firmy

Zasadniczo pełny cykl (produkowane ze stali, walcowane stal i żeliwo)

Jest wiele firm, zbudowany w pełnym cyklu i ograniczenia metalurgii (produkują tylko stali i walcowanie)

W zasadzie pełny cykl

Są to główne wskaźniki charakteryzujące stalową podstawę Rosji. Ural baza hutniczy jest największym ze wszystkich. Syberyjski – jest w fazie rozwoju.

Największych przedsiębiorstw hutnictwa żelaza na Uralu

Większość roślin z tego regionu odnosi się do produkcji pełnego cyklu. Wyższych można zidentyfikować Magnitogorsk, Novotroitsk, Czelabińsk i Niżny Tagil. Te cztery firmy stanowią 80% udziału w dzielnicy żelaza i 70% stali. Istnieją w tym regionie i innych roślin, są mniejsze: w Sierowa, Czusowoj, Beloretsk Alapaevke itp Największe złoża rudy żelaza w Uralu jest Kachkanarskoye … Drugim najważniejszym jest uważany za Orsk-Khalilov. Nie wydobywa się prawie wszystkich rosyjskich chromity.

Położenie geograficzne Ural bazie hutniczego: Charakterystyka

Jest to region, w bliskiej odległości od bogatego paliwa Syberię i do Kazachstanu, a także mające znaczny potencjał naukowy i techniczny w europejskiej części Rosji. Oczywiście, taka bliskość nie mogą wpływać na końcowy koszt produktu.

Tam w pozycji terytorialnej podstawy i kolejny plus. Uralu – bardzo stary. wydawały miliony lat temu, a teraz praktycznie upadł. Dlatego minerały osadzają się tutaj niemal na powierzchni iw większości przypadków może być wydobywany metodą otwartą.

obejmują brak regionalnych rezerw węgla koksującego na niekorzystne czynniki. Jednak położenie geograficzne Ural bazy metalurgicznego jest taki, że po prostu przynieść iz sąsiednich regionów. W większości przypadków, węgiel koksowy zakupiony w Kazachstanie. rudy żelaza częściowo importowane z obszarów kurskiej anomalii magnetycznego.

Magnitogorsk roślin

Ural baza metalurgiczny reprezentowany dość dużą liczbę przedsiębiorstw. Magnitogorsk Works jest nie tylko największym w Rosji, ale także w Europie. Został zbudowany w latach 30-tych ubiegłego wieku. Obiekty produkcyjne Magnitogorsk połączyć zajmują w sumie około 7000 hektarów. Firma produkuje 20% ogółu sprzedanych na rynku rosyjskim produktów i ma pełny cykl. W pierwszym etapie produkcji w zakładzie jest wydobycia rud, a ostatni – głębokie obróbki metali nieżelaznych. Około 40% wszystkich produktów wytwarzanych przez tę spółkę, są eksportowane.

Novotroitskaya "Ural stali"

Roślina ta jest częścią „Metalloinvest” gospodarstwa i jest jednym z największych producentów narodu z wlewków okrągłych, taśm i mostu. Znajduje się w regionie Orenburg i jest głównym przedsiębiorstwem z Novotroitsk. Jego stara nazwa – Orsk-Khalilov Zakłady Metalurgiczne. To nie był zbudowany tak dawno temu – w połowie ubiegłego wieku.

Sytuacja szczególnie ekonomiczny i geograficzny Ural bazie hutniczego taki, że część paliwa jest korzystne kupić w Kazachstanie. W szczególności dotyczy to „Ural Steel”. Novotroitsk Zakład położony jest tuż przy granicy z tym krajem. Podczas upadku Związku Radzieckiego, kiedy stosunki gospodarcze z byłych republik zostały złamane, firma odnotowała znaczne trudności. Teraz sytuacja poprawiła się nieco w młynie.

Między innymi ta firma produkuje:

 • żeliwa i świń;
 • Arkusz i walcowany;
 • wytłoczki;
 • koks;
 • Bloki Cinder;
 • siarczan amonu.

Część produkcji jest eksportowana.

Niżny Tagil roślin

Jest to jeden z najstarszych zakładów metalurgicznych w kraju. Jego budowa rozpoczęła się w 1720 roku. Ural baza hutniczy, położenie geograficzne, które w tamtych czasach nie było tak korzystne, jak są teraz, a potem po prostu zaczynają się pojawiać.

Pierwszy ciepła odbywa się w fabryce Niżny Tagil 1725. Główne rodzaje produktów wytwarzanych przez nich dzisiaj, obejmują:

 • felgi dla pociągów;
 • szyn;
 • Kanały, kątowniki, belki dwuteowe i tak dalej. d.

hutnictwa metali nieżelaznych

Przedsiębiorstwa włączone do tej grupy, mają również istotny wpływ na gospodarkę regionu i kraju jako całości. Ural baza hutniczy – największy dostawca metali nieżelaznych. Region działa roślin produkujących cynku, miedzi, aluminium, niklu.

Największe przedsiębiorstwa są:

 • OK "Rusal";
 • UMMC;
 • Górna Stowarzyszenie Salda;
 • JSC "Ufaleynickel";
 • Kamieńsk Uralski roślin;
 • Revdinsky roślin OCM i in.

Problemy i perspektywy

Położenie geograficzne Ural bazie hutniczego wystarczająco opłacalna. Ale, niestety, chociaż szereg niedawnych reform pozostaje Uralu, eksport tylko produkty głównie nieprzetworzone. Najbardziej obiecujący kierunek rozwoju analityków Region zobaczyć dalszą współpracę kompleksu hutniczego Uralu i bazy paliwowej-energetyczny Syberii. Szczególnie skuteczna byłaby współpraca z fabryk w regionie z zakładów w Republice Komi.

Głównym kierunkiem rozwoju, w rzeczywistości, roślina powinna być intensyfikacja produkcji. Ural obszar gospodarczy i geograficzny ma jedną cechę – niemal wszystkie przedsiębiorstwa przemysłu hutniczego istnieją gigantów i bardzo trudno poddają się przebudowy i modernizacji. Innym problemem dużych fabryk w regionie jest uważana za fakt, że są one powolne reagowanie na zmiany rynkowe.

W niedalekiej przyszłości Ural baza hutniczy, którego położenie geograficzne jest bardzo korzystne pod względem struktury terytorialnej pozostanie taka sama. Obecnie, głównym celem państwa, uważa jednak, że jest to modernizacja zakładów produkcyjnych na terenie.