783 Shares 9618 views

Diamenty sztuczne: nazwa produkcji

Diamenty przyciąga ludzkość od czasów starożytnych. Niezwykłe piękno tych kamieni spowodował ich wykorzystania do tworzenia różnych dekoracji. Jednak później, ludzie znaleźć inne użyteczne właściwości diamentu – ich wyjątkową wytrzymałość i twardość. W celu zapewnienia potrzeb charakterze produkcyjnym nie stworzyć wiele z tych rzeczy, więc ludzie nie mają pojęcia – do produkcji diamentów sztucznie.

wartość diamentu

Diament jest uznawany za jedyne kamień ma rzadkie połączenie ważnych cech: silna dyspersja o wysokiej przewodności termicznej, twardość, klarowność optyczna, trwałość. Ze względu na swoje właściwości fizyczne i mechaniczne diamentu są wysoko cenione nie tylko ekspertów biżuterii, ale również szeroko stosowane w różnych gałęziach przemysłu. Tak, ten kamień szlachetny stosowany w medycynie, optyki i mikroelektroniki.

Jednak aby w pełni spełnić wymagania produkcyjne czyste naturalne diamenty są bardzo trudne i bardzo kosztowne. Z tego powodu, ludzkość zaczęła myśleć o tym, jak zrobić sztuczny diament. Syntetyczny kamień powinien nie tylko posiadać ważne właściwości diamentu, ale także bardziej doskonałe strukturę krystaliczną, co jest bardzo ważne dla dużych obszarach technologicznych.

Jak najmniejszych syntetycznych diamentów

Potrzeba stworzenia syntetycznego kamienia powstało bardzo dużo czasu. Ale w praktyce przeprowadzane tylko w XX wieku. Do tego czasu, naukowcy nie mogli wymyślić produkcji technologii diamentowej, natomiast w stanie ustalić, że są krewnymi ze zwykłym węglem. I w ciągu kilku lat pierwszy diament syntetyczny, który pochodzi od grafitu w warunkach wysokiej temperatury i ciśnienia przez fazę przejścia zostało ustalone. Od tego momentu rozpoczęła produkcję sztucznych diamentów, które są obecnie stosowane w wielu różnych elementów wyposażenia i instrumentów.

Technologia produkcji diament

W naszych czasach, w celu wytworzenia syntetycznego kamienia przy użyciu kilku technologii, z których każdy ma swoje własne cechy. Najbardziej wiarygodne, ale najdroższe technologia jest produkcja diament krystalicznego węgla, który jest umieszczony na przetwarzanie w specjalnej prasie. Po pierwsze, od materiału, który ma być leczony jest pompowana silny wody. Stwarza to wysokie ciśnienie. Następnie, woda zastyga pod wpływem czynnika, przy czym ciśnienie wzrasta do 10 razy. W ostatniej komory etap, w którym węgiel jest połączona z szynami i jest dostarczana przez parę ułamków sekund silnym prądem. Zgodnie z jednoczesnym działaniem temperatury i ciśnienia, konwersji grafitu w postaci stałej kamienia. Po tej fazie, prasa rozmraża, osuszone i płyn gotowy do wykupienia sztuczny diament.

Rosnące diament metan

Nadal korzystać z prostszej kamień syntetyczny technologie produkcyjne – metody wybuchu, który pozwala zbudować sztuczny kryształ pod wpływem metanu. Bardzo często, produkcja syntetycznych diamentów jest na dwóch technologiach. Faktem jest, że w pierwszym przypadku jest to możliwe, aby uzyskać najwyższy procent z diamentami, ale są one bardzo małe. Druga technologia pozwala na znaczne zwiększenie otrzymanego syntetycznego kamienia użyciu metanu porotwórczy pod działaniem temperatury od około 1100 ° C, Metoda podmuch pozwala produkować sztuczny diament o dowolnej wielkości.

Rodzaje syntetycznego diamentu

W naszych czasach, wytwarzają wiele rodzajów syntetycznego diamentu: cyrkonem kryształy moissanite, ferroelektryczną, rutyl, drukować cerusyt. Najdoskonalszym fałszywy diament uważany jest za cyrkonia lub cyrkon sześcian. Jest to tlenek cyrkonu. Dlatego wielu słyszało, jak nazywa się sztuczny diament cyrkon. Mimo że nie ma związku z naturalnego kamienia kosztownego.

Fianit charakteryzuje się wysoką twardością, wysokim stopniu dyspersji i współczynnik załamania. Ze względu na swoje właściwości ten kamień doskonale symuluje prawdziwy diament i jest szeroko stosowany w przemyśle jubilerskim. Nawet eksperci praktycznie gołym okiem nie można odróżnić podróbkę od oryginału, ponieważ odgrywają one w ten sam sposób.

Najwyższa jakość diament uważany jest za analog Moissanite. Posiada te same właściwości fizyczne jak te z kamienia naturalnego, oraz od parametrów optycznych nawet lepiej. Jego jedyną wadą – to drugi twardości.

Szczególnie godne kryształy ze szkła ołowiowego, zawierającej tlenek ołowiu. Ze względu na swój skład kamienie niesamowite grać na światło i blask są identyczne z blaskiem diamentów.

W przypadku stosowania syntetycznych diamentów

Sztuczna biżuteria diament fabryka jest szeroko stosowany do produkcji luksusowej biżuterii, która będzie wyglądać nie tylko piękne, ale również bardzo przystępne. Produkty z fałszywymi kamieniami nie wyglądają gorzej i dobrze znoszone.

Również rośnie syntetyczny diament jest integralną częścią nowoczesnego przemysłu. Opierając się na nich wykonane są ciężkie narzędzia: koła, tarcze diamentowe piły, polerowanie koła, dłuta, wiertła, skalpele, noże, różne frezy i pincety. Sprzęt wykonany z materiału diamentowej umożliwiają przetwarzanie najsilniejsze stopów i materiałów. Ponadto, diament zapewnia maksymalną dokładność maszyn i urządzeń.

Jak stworzyć sztuczny diament w domu

Niektórzy eksperci twierdzą, że rośnie syntetyczny diament jest to możliwe w domu. Ale niezależna produkcja sztucznych diamentów wymaga dużo czasu i wysiłku. Pokażemy Ci, jak uprawiać sól mineralną, która wygląda niewyraźnie przypominający diament.

Tak więc, aby stworzyć taki kamień będzie musiał przegotowanej wody, sól, naczynia chemiczny, czysty arkusz papieru i filtru laboratoryjnego. Najpierw trzeba przygotować mały kryształ. Aby to zrobić, należy wypełnić zlewkę 1/5 sól pół wlać gorącą wodą i wymieszać. Jeśli jest to rozwiązane, to trzeba wypełnić trochę więcej. Sól powinna być dodawane pod warunkiem, że nie jest już rozpuszczenia. Następnie roztwór przesącza się do innej miski, w której kamień będzie nadal rosnąć i pokrycie papieru. Cały czas trzeba kontrolować poziom roztworu. Kamień nie musi być w powietrzu. Jeśli roztwór odparowuje się, że jest to konieczne, aby przygotować nowy i napełniania.

Ludzie, którzy robią takie eksperymenty, twierdził, że przez tydzień w domu sztuczny diament powinien znacznie wzrosnąć.

Koszt syntetycznego diamentu

W dzisiejszym świecie kamieni syntetycznych zajęte odrębny segment rynku biżuterii. Uzyskanie sztucznych diamentów jest stale udoskonalane. Naukowcy wymyślają nowe perełki, które natychmiast uzyskać ogromną popularnością, a starsze tracą popytu i stopniowo znikają z rynku. Na przykład, w połowie XX wieku do naśladowania diamentową biżuterię włożona syntetycznego rutylu. Wtedy to został zastąpiony cyrkonia. A w latach 90-tych. wszystkie poprzednie imitacja diamentu moissanite wymienić.

Ceny dla syntetycznego diamentu zależy od wielkości, kroju i technologii produkcji. Wiele osób błędnie uważa, że kamienie syntetyczne – to normalne szkło, i nie widzę w nich żadnej wartości. Ale w rzeczywistości, te diamenty często kosztują dużo pieniędzy, a niektóre z nich są dość rzadkie. Na przykład, inne gatunki syntetycznego diamentu może być wart więcej niż naturalnych odpowiedników.

Wśród syntetycznych diamentów są uważane za najbardziej popularne piercingowy różnych kolorach. Ich średni koszt karatowego formie aspektach waha się od 1 do 5 $. Znany analogowy moissanite diament jest o wiele droższe – 70-150 dolarów za karat.

Ważne czynniki kształtowania się cen na kamienie jest kolor. Zatem, wartość żółtego diamentu jest 40-50 dolarów za 0,2 karata, ale skała łosoś różowy kolor, w zależności od wielkości trzeba zapłacić około $ +3.000.

przywódcy świata

W ostatnich latach, światowymi liderami w produkcji kamieni syntetycznych są uważane za Chiny, Japonia, USA i Rosja. Najbardziej aktywnie rozwija tę linię Chinach, stale wymyślając nową technologię syntezy.