611 Shares 7178 views

IL-114 – wieczne wandererobraz dróg oddechowych

We wczesnych latach osiemdziesiątych, An-24, który był uważany za główny pasażer samolotu ZSRR i był powszechnie stosowany na trasach krajowych, jest przestarzały. Ponadto, te flota zaczęła gwałtownie spadać, aby ze względu na produkcję zasobu. Dodaje takie czynniki, jak zwiększonego natężenia ruchu lotniczego – zarówno pasażerów i ładunku. AN-24 nie spełnia wymagań i potrzeb naszych czasów. Był pilna potrzeba i wysokiej jakości zamiennik.

W 1982 Jakowlew Biuro projektowe. Iljuszyn, na czele w czasie Chief Designer G. V. Novozhilovym, podjął inicjatywę budowy nowego samolotu pasażerskiego typu IL-114, do wykorzystania na lokalnych linii lotniczych. Podstawą dla tej maszyny miał być trzydzieści lat doświadczenia operacyjnego różnorodne modyfikacje IL-14.

Inicjatywa ta została poparta przez Ministra Lotnictwa Cywilnego, a to był początek projektu miejscowego IL-114. Prace projektowe kontynuował długie pięć lat, ponieważ były one prowadzone równolegle z samym rozwój pracochłonnych głównego szeroko ciała samolotów pasażerskich dalekiego zasięgu Ił-96-300.

Dopiero w lipcu 1987 roku, został zbudowany na pełną skalę modeli samochodów, które zostały odtworzone niemal wszystkie systemy przyszłego IL-114. Najbardziej w pełni odzwierciedlone w układzie znalezionego na wewnętrznych sześćdziesięciu siedzeń, było również modelować w kabinie załogi detal. Po szczegółowe i staranne rozważenie prototypów Komisja IL-114 przedłożony projekt został zatwierdzony decyzją, aby rozpocząć jego masową produkcję.

Spółka jest liderem w produkcji tego samochodu został mianowany Aviation Association produkcja w Taszkiencie, zanim emitenta bezpośrednio wiele modeli „Ilyushin”. Druga partia przedsiębiorstwo wybrało Moskwa fabryki samolotów „Sztandar Pracy”, prowadząc swoją historię od 1909 roku.

Samolot był wykonany z aluminium o dużej wytrzymałości i stopów tytanu, jak również z różnych materiałów kompozytowych i niemetalicznych. Układ paliwowy samolotu zawiera dwa keson-zbiornik znajdujący się w skrzydle. Ich całkowita pojemność wynosi 8360 litrów.

Główną cechą strukturalną tego urządzenia jest to, że jest zaprojektowany jako schematycznie wspornikowej skrzydło jednopłatowiec z niskim miejscu. W samolocie parę silników turbośmigłowych TV7-117S. średnicę 3,6 m śrubowe i odbioru mocy silnika jest równa 2,5 tysięcy litrów. a.

Pierwszy lot tego modelu z pasażerami na pokładzie odbywały się tylko 1999 rok (w innym kraju), gdzie po wielokrotnych prób, wreszcie został oddany do eksploatacji. Doskonałe właściwości aerodynamiczne nowego statku powietrznego, a także jego wydajność, niezawodność i niskie koszty utrzymania były aby Ił-114 jest bardzo popularna maszyna w systemie transportu lotniczego cywilnego. Został on jednak zwolniony tylko 17 samolotów. Począwszy od 2012 roku ich produkcja przestała w Taszkiencie.

Obecnie utrzymuje się dość aktywny modyfikację IL-114-100, który różni się od „stu” montaż mocniejszych silników PW-127H kanadyjski produkcyjnej, która radykalnie zmniejsza właściwości lotne modelu. Jest to szczególnie zauważalne w wysokich górach i gorący klimat południowych szerokościach geograficznych, dla których IL-114-110, w zasadzie, jest przeznaczona.