287 Shares 3400 views

Kiwa do wędką zima. Homemade ukłon dla zimowych wędki

Wszelkie wędkarz powie, że dla udanego połowu trzeba tylko dwie rzeczy: sukces i właściwa biegów. Początkowo jesteśmy mało prawdopodobne, aby być w stanie wpływać, ale drugi to zależy od nas.


W tym artykule będziemy mówić o połowów zimowych na bespoplavochnuyu przynęty i zwrócić szczególną uwagę na takie dostosowanie się do niej jako ukłon.

Jakie są wędki zimowe

Zima pręt, w przeciwieństwie do zwykłej latem ma krótką długość i bardzo prostą konstrukcję. Wszystkie modele wędek zima, prezentowane na rynku, są podzielone na trzy kategorie w zależności od formy i urządzenia:

 • konwencjonalny pręta
 • "Mare";
 • "Balalaika".

Istnieje również wiele self-made wzory wędki zimie, wymyślone i zawartych w życiu naszych doświadczonych wędkarzy. Zima domowe pręty nie są gorsze niż przechowywania zakupionych, aw wielu przypadkach nawet je przewyższają.

Jakie są podstawowe modele zimowe wędki

Konwencjonalne pręt składa się z kory mózgowej lub penopropilenovoy uchwyt przymocowany do niej i ubijać długości cewki 15-40 cm. Ten wszechstronny rod, ponieważ można je stosować do połowu ryb, dowolnego rodzaju i rozmiaru, zmieniając bata.

„Mare” – najprostszy wędka zima. W swojej konstrukcji cewka nie jest przewidziane. żyłka nawinięta jest na samym uchwycie, w formie dostosowanej motoviltse. Zapewnia również możliwość zmiany bat. Rybacy często własne „mare” dostosowane do ich specyficznych warunków połowów. domowej roboty zimowe wędki tego typu są najczęściej używane do połowu mały okoń, płoć i pachniało.

„Balalaika” jest coraz częściej stosowane w wędkarstwa sportowego dla małych ryb, kiedy połowy są wykonywane na czas. W celu zmniejszenia wielkości pręta w tym modelu jest cewka umieszczona wewnątrz uchwytu. Bat tu można także szybko i łatwo zmienić, zbierając konieczną sztywność.

Ale kupić lub stworzyć własną każdy z modeli – to połowa sukcesu, ważne jest również, aby wiedzieć, jak zmontować przynęty zima prawidłowo. I tu należy skupić się na tym elemencie, jako ukłon. To zależy od niego, jak ryby reagują na przynęty i jak szybko wędkarz, aby cięcie.

Jaki jest nod

Nod (kogut) – element z wędki zima, zaprojektowanych w celu zapewnienia niezbędnych gier przynęty, jak również dla alarmu zgryzu. jest zamontowany bezpośrednio na biczów za pomocą opaski zaciskowej przewidziane przez lub złom (batystową, taśmy, pierścienie gumowe, przewodów, itp ..). Akcesoria z ukłonem zimowych wędki używanych do połowu ryb na spokojnym i polowanie na drapieżnika.

Ale właściwie dobrane i skonfigurowane poprawnie kurek uczyni grę doskonałą przynętą wędkarza i czas pokaże, o gryzienie. Jest bardzo ważne, aby wybrać prawo i długość i sztywność, i materiał. Po tym wszystkim, zbyt twardy kutas włączyć przynęty do zwykłego kija, a także tworzyw sztucznych staje się niepotrzebnych problemów, wiszące od wiatru lub prądu. Spróbujmy zrozumieć, jakie są przytakuje do wędek zimowych, a także gdzie, kiedy i które z nich są najlepsze do użycia.

Kiedy nod

wędka zimowy obejmuje dwa typy urządzeń: pływak i kivkovuyu. W pierwszym przypadku pręt jest wyposażony w cewkę i głównego żyłki z pływakiem działając jako sygnalizacja kęs. Zazwyczaj tego typu urządzeń służących do połowu ryb na haczyk z przynętą.

W przypadkach, w których niemożliwe jest użycie float (ciężko mróz, wiatr) lub kiedy jest stosowany jako przynęta jig-bezmotylki stosowanej skinieniem głowy.

Rybacy mają zwykle w swoim arsenale kilka typów loży, przeznaczone do połowów w różnych warunkach.

Co sprawia, że przytakuje

Kiwa do wędek zimowych wykonanych z takich materiałów:

 • z tworzywa sztucznego (Dacron);
 • blachy;
 • stalnry spiralnej sprężyny;
 • bambus;
 • wełna dzik i inne.

zawór może być również kompozytem, tj. np. z różnych materiałów.

Rodzaje kiwa sztywność

Wszelkie cock, w zależności od którego jest wykonany, a długość ma swoją sztywność. Przytakuje sklasyfikować na:

 • miękki;
 • Średnia;
 • trudne;
 • superrigid.

Miękkie i średnich przytakuje dla wędką zima może być używany do połowu ryb w każdej stojącej wodzie lub łagodnym prądem.

Twarde i superrigid Lodge wykorzystywane na głębokości większej niż 5 m ciężkich prądów i silnych wiatrów.

Jak wybrać ukłon w zależności od przynęty

Biorąc pod uwagę, że rybołówstwo zima może być przeprowadzone przy użyciu różnych przynęt, to jest bardzo ważne, aby wybrać zawór, który odpowiadałby ich wagi, rozmiarów i zachowania się w wodzie. Zgodnie z tymi kryteriami klasyfikacji następujących rodzajów kiwa głową:

 • nod na bezmotylki;
 • nod na uchwycie;
 • nod pionowej trolling;
 • równoważenia głową.

Najbardziej miękki domek używany do połowu bez jig przynęty płoć, okoń mały. Najczęściej są one wykonane z cienkiej blachy lub tworzywa sztucznego dacron. Mają wysoką elastyczność, która zapewnia „wiarygodna” grać różnorodne „piekła”, „kozy”, „nimfy” i inne bezmotylok.

Beckons dla wędką zima wyposażone w konwencjonalnym przyrządzie, powinny być bardziej rygorystyczne. Większe przynęty wagowych, szczególnie wolframu, przeznaczone do połowu na średnich głębokościach i wymaga hut nie ulegają małych drgań wytwarzanych przez przepływ wody. Tego samego poliestru o większej grubości lub cienkich arkuszy stalowych sprężystych mogą być stosowane do wytwarzania takich przytakuje.

Na pionowej trollingu duży okoń stosować krótkie portierni grubej żyłce. Faktem jest, że w tego rodzaju ukłonem rybackiego nie bierze udziału w grze, a jest jedynie sygnalizacja zgryz.

Do trollingu duży drapieżnik Balanser korzystać z głową. Równoważenie cock często produkowane z cienkiej sprężyn śrubowych o różnych długościach. Posiada ruchomy uchwyt, który jest przymocowany do batem, dzięki czemu można łatwo zmienić długość, a więc sztywność.

Są bardziej „zaawansowanych” opcji dla loży, przypominający całego mechanizmu. O najciekawsze z nich zostaną omówione bardziej szczegółowo.

Przełącznik (łożysko) nod Shcherbakova

Niektórzy wędkarze złapać skazanych ryb takich jak karp, często używają nod boczne. Ich cecha szczególna jest to, że zawór umieszczony w batem nie jest równoległa do i prostopadła. Takie rozwiązanie sprawia, że kogut nawet bardziej wrażliwe.

Oddzielny gatunek strona Storozhki nod Scherbakova. Cała struktura składająca się z małym łożyska jest noszony przez pręty bat oraz metalu „wahacz” (strzałki), lutowane do górnej powierzchni roboczej. Na jednym końcu wysięgnika jest balansowanie na ciężar, az drugiej – pętla, przez które przepuszcza się główną linię. Masa ładunku musi ściśle odpowiadać ciężar przynęty.

Takie przytakuje boczne rozjazdy dokładnie określić kęs, tak że każdy ruch wahacza może bezpiecznie podpinania. Ponadto, są one bardzo niezawodne i łatwe do zainstalowania.

Teraz, że jesteśmy zaznajomieni z podstawowymi typami Lodge, wykorzystywanych do połowów zimowych, nie mówiąc już zrobić kilka prostych modeli.

Self-made z cienkiej plastikowej nod

Do produkcji tworzyw sztucznych nod, musimy:

 • Cylindryczny kubek z jogurtu lub kwaśnej śmietany;
 • nożyczki;
 • szydło;
 • Segment batystową;
 • polski paznokci.

Aby rozpocząć, cięcie szkła, wyjąć i wyprostować dolny plastik. Wyciąć kilka pasków o długości 10 cm i szerokości 0,6-0,8 mm. Teraz przyjąć jedną z nich i przy użyciu nożyczek zgina jeden koniec w łuk. To jest w odległości 3-5 mm make ogrzewane szydło otworem na żyłce i jasne farby jego końcówka paznokcia lakierem. Na drugim końcu następnego kawałka wprowadzonego złożyć batystu 5-8 mm szerokości.

W ten sposób możemy uzyskać łatwy i niezawodny ukłon dla bezmotylki.

Cock sprężyny zegarowej

Potrzebne materiały:

 • Sprężyna z Ruchu lub mechaniczna zabawki dla niemowląt 3-5 mm szerokości;
 • nożyczki metalowe;
 • Przewód miedziany przekrój 0,5 mm;
 • papier ścierny;
 • linijka lub zacisk;
 • lutowania, lutowania i kwas lutu.

Korzystanie nożyczki mocowane w ręku odcięte i wyprostuj cm wstępnej sprężyna 15. Teraz odcięty od obydwu stron jednym końcu tak, że jej szerokość wynosiła 2 mm. Ścierny mielenia ostrza i wygładzenia wszystkich nieregularności.

Czynimy pętlę z drutu tak, że jego średnica nie przekracza szerokości wierzchołka schroniska. Traktuje się kwasem i koniec zawiasy i NOD. Przylutować je do siebie, a my oczyścić papierem ściernym lutowania, pozbycie się różnych nieprawidłowości i zadziorów.

Wędka z ukłonem sprężyny – to świetna broń dla łowiąc płocie, okonie jig przynętą.

Nod sprężyny śrubowej

Łapanie równoważenie wymaga użycia bardziej sztywnego złożyć. Nie ma już odpowiednie tworzywa sztucznego lub cienkiej blachy. Ale sprężyna cewka będzie w sam raz. Tak więc, musimy:

 • sprężyna stalowa długość warkocz motocykl kabel akcelerator 15 cm;
 • lutowania, lutowania twardego lutu kwas;
 • Segment batystową;
 • file;
 • papier ścierny;
 • miedzi odcinek drutu 0,5 mm;
 • polski paznokci;
 • nożyczki metalowe.

Przy użyciu nożyc cięcia metalowej sprężyny odpowiedniej długości i starannie zmielić pozycję tnącą z papieru ściernego. Drut dokonywania pętlę, tak samo jak w poprzednim przypadku. Przetwarzać i jedną krawędź przyszłego kwasu głową. Lutować go na wiosnę, tak aby lutować w miejscu ich połączenia tworzy małą kulkę. Wszystko starannie szlifować i malować końcówki paznokci. Z batystu odpowiedniej średnicy zrobić dwie długości 8-10 mm. Wszystko równoważenia skinienie gotowa.

Przed gromadzenie zimowych wędką ze sprężyną wigwamie, wystarczy podnieść jego sztywność, która powinna ściśle odpowiadać ciężar przynęty. Wymaganą elastyczność sprężyny nod osiągnąć zwiększając lub zmniejszając ich długość. Wystarczy, aby przenieść jego kogut w miejscu połączenia z batem w jednym lub drugim kierunku, a sztywność jest zwiększana lub zmniejszana.

Innym ciekawym nod

Jest to kolejny ukłon wiosna, używane przez rybaków przez długi czas, nie tylko dla połowów zimowych, ale również do wędkowania w lecie pion. jest wykonana z blachy stalowej nie, i ze spiralnej sprężyny, od konwencjonalnej żyłki 1 lub 2 mm. Ze względu na swoją wrażliwość i odporność ludzi jest często nazywany smark.

Wykonana jest dość prosta. Ponadto żyłka, zwykle w procesie produkcyjnym udział:

 • aluminium odcinek drutu 3-6 mm;
 • szczypce;
 • metalowym pojemniku z wodą i możliwość jego wrzenia.

Jeden koniec drutu aluminiowego zakręcie i przy pomocy szczypiec zaciśnięty w nim początek dużego segmentu linii. Następnie, wiatr linia na przełomie drutu obrócić, tak długo, jak nie mamy napięty spiralną długość 10-15 cm. Koniec żyłki ponownie stłumić drut i odcięty.

Teraz zagotować wodę i umieścić nasz produkt we wrzącej wodzie przez 15-20 minut. Następnie schłodzić zimną wodą, należy zwolnić końce żyłki i wyodrębnić przewód.

Otrzymujemy plastikowej spirali o doskonałej czułości. Ta domowej roboty ukłon dla wędką zimowy jest idealny do połowu pachniał, płoć i okoń na różne przynęty. Zwiększenie lub zmniejszenie sztywności domku osiąga się poprzez zmianę grubości linii i średnica drutu aluminiowego.

Jak wybrać nod sztywność pod pewnego rodzaju ryb

Połowy z ukłonem różnych gatunków ryb wymaga zrozumienia Fisher dostosowanie jej do różnych masach przeznaczonych połowu. Początkowe położenie ogruzhennogo loży odgrywa główną rolę. W celu przeprowadzenia jego regulacji musimy zimowego montaż wędka, przynęta i pojemnik z wodą, gdzie można zrobić test.

Pominąć rozwiązania do wody, tak, że przyrząd, przynęty lub rocker nie dotykać dna. Patrzymy na skinienie sytuacji. Ryb takich jak okoń walleya, duże lub umbra jej ugięcie ku dołowi w stosunku do poziomej osi bata 0 powinna wynosić 5-10. Na karpia, stynka, sieja – około 20-30.

Jednak dla karpia, lub promieniowego, które przy gryzieniu przynętę Zwykle uniesione od dna, przy czym kąt odkształcenia musi być w zakresie od około 30-40.