257 Shares 3336 views

"ER-6 Pro (echosonda) Practitioner": opinie rybaków, przegląd i specyfikacje

Gama akcesoriów rybaka powoli uzupełnia urządzeń elektronicznych – pierwszy pojawiła współpracującej urządzenia haczyki, następnie pagery i alarmy. Teraz była kolej echosondy. Każdy szanujący się rybak, który preferuje wędkowania z łodzi lub w zimie, z własnym sonaru.

W tym artykule czytelnik bliżej zapoznać się z niezwykłym urządzeniem „ER-6 Pro (echosonda) Practitioner”. Recenzje rybaków, przeglądu i charakterystyki urządzeń elektronicznych pozwoli klientom poruszać się na rynku akcesoriów do wędkowania.

Charakterystyczną cechą

Zwięzłość, do ekstremalnych warunków stabilności i łatwości obsługi są ważnymi kryteriami przy wyborze sygnalizator dla kupujących. Jednak pod takie wymagania spaść i drogich urządzeń. Dlatego użytkownicy mają tendencję do zaufania opinie właścicieli. Po tym wszystkim, na rynku krajowym nie są chwalić produkty: brak negatywnych – oznacza urządzenie godne zakupu.

Dla wielu odbiorców, to nie jest ważne, co jest sounder „Practitioner ER-6 Pro” opinii. Cena urządzenia elektronicznego staje się głównym kryterium przy wyborze urządzenia na rynku (6000 rubli). Prostota konstrukcji i łatwości obsługi jest również związane z cechami, dla których użytkownicy są prowadzone przy zakupie.

parametry techniczne

Dla wielu rybaków, przyzwyczajeni przez kilka dni nie iść do łodzi do brzegu, autonomia urządzenia elektronicznego jest priorytetem. Urządzenie zasilane jest przez jedną, 1,5 V, a akumulator umożliwia podobnej wielkości (1,2 V). W odniesieniu do pracy na jednym elemencie władzy, wszystko zależy od temperatury otoczenia. W zasadzie pozytywny echosonda „Practitioner ER-6 Pro” opinii. W lecie, na jednej baterii będzie trwać 200 godzin w urządzeniu i w zimie, podczas ciężkich mrozów, można wyciągnąć i 120 godzin.

Głębokość skanowania wynosi od 1 do 25 metrów. Sonar ma tylko jedną belkę, która biegnie w ciągu 0-40 stopni. Sygnalizator wyposażony w system określania ilości ryb i głębokości, na której się znajduje. Ponadto, belka może określić skład dolnej i zawiera wszystkie artefakty, które mogą zakłócać rybaka wyjąć zapadkę (Driftwood, kamienie, metal).

dodatkowa funkcjonalność

Obecność zoom na małym urządzeniu wyświetlającym jest uważany za cud dla wszystkich rybaków, którzy nabyli siebie „ER-6 Pro (echosonda) praktyka.” Opinie na temat tej funkcjonalności opisać wiele zalet. Po pierwsze, na zwiększenie obszaru skanowania wybranego urządzenia. Bardzo blisko do rozważenia nierówne dno w poszukiwaniu dołów, gdzie może ukryć drapieżnika. Ponadto, funkcja ta pozwala na zbadanie przyczyn reakcji czujnika – często ze wzrostem obrazie widać ławice małych rybek, które pierwotnie były wyświetlanego jako bezkształtną bryłę.

tryb „Depth”, który jest często pomijany przez rybaków na uwadze, pomaga określić dokładną odległość do dna. Ta funkcjonalność wymagane przez ludzi, którzy świadczą pilotażu dołu karty stawie. Po tym wszystkim, łatwiej wykonywać pomiary tylko raz, a następnie, rok po roku, szukać miejsc połowowych na mapie, aby ponownie nie sondować dno.

unikalny ekran

Ciekły urządzenie wyświetlacza ciekłokrystalicznego – jest to jedną z zalet posiadanych przez sygnalizator „użytkownik 6 ER-pro”. Przegląd cech, opinie właścicieli i obejrzeć film na urządzeniu nigdy nie pozwoli, że czuje, że doświadczenie użytkownika poprzez badania sonarem domu. Czarno-biały ekran 30×50 mm nie tylko pouczające, ale również wszechstronny, pracuje z nim – to przyjemność.

Jeśli chodzi o brak koloru, to też jest zaletą, ponieważ jest to parametr i zapewnia większą żywotność baterii. Ekran jest chronione przed kurzem i wilgoci i jest niezawodnie chroniony przed uderzeniami przy upadku. Ale to wciąż kropla nie warto, ponieważ elektronika – wewnętrzne elementy mogą być uszkodzone przez uderzenia.

centrala

Ale echosondy zarządzanie nie odwołać się do wielu użytkowników, ponieważ ich konfiguracja z dwoma przyciskami jest bardzo niewygodne. Z zewnątrz przypomina stary zegar cyfrowy zarządzania „Elektronika” – przełącza jeden przycisk, a drugi przycisk, aby wybrać. Co więcej, ta kwestia jest istotna dla wszystkich modeli linii producent sonar.

Niezależnie od modyfikacji, czy sygnalizatory „Praktykujący ER-6” i „ER-6 Pro”, instrukcja, ustawienia funkcjonalne i kontroli są identyczne. Jest to bardzo wygodne dla wielu rybaków, którzy mają kilka lub sonar sonar przeniesiony ze starego do ulepszonej modyfikacji. Aby zarządzać użytkownikami przyzwyczajeni do szybkiego, ale instrukcje operacyjne nadal niosą ze sobą, jak niewiele jest trudność w regulacji.

praca czujnika

Tak, echosonda „Praktykujący ER-6 Pro” rybacy zwrotne na czujniku nie jest najlepsza. Tylko jedna wiązka i słaby kąt nie pozwala skanować dno łodzi przechodzącej strugania na powierzchni rzeki. Szukaj doły i dogodne miejsca do wędkowania, nie wspominając o obecność ryb opuści więcej niż jedną godzinę. Ale to lepsze niż gra na loterii, rzuca przynętę i walki z nieznanym.

Czujnik jest zabezpieczony przed wstrząsami, ale wciąż ma margines bezpieczeństwa. Jest to łatwe do zerwania pływającego metalowej obudowie oznacza failed odlewu w wodzie. Instrukcje nie ma ostrzeżenia o tym, ale „Praktykujący ER-6 Pro» właściciele sonar zaleca się być bardzo ostrożnym z czujnikiem.

Marzenia nie zawsze się spełniają

Jeśli chodzi o funkcjonalność, zdolne do wykrywania ławic ryb, kopać do głębokości dużego drapieżnika i punktu w kierunku jego ruchu, to istnieje potencjalny nabywca jest często budzi wątpliwości. I są one dość zrozumiałe, bo niedrogie urządzenie nie może mieć takiej możliwości. Prawie echosonda „Praktykujący ER-6 Pro” opinii o tym funkcjonalną jest pozytywne: sonar emituje dźwięk powiadomienia Podczas przenoszenia ryb pod pokazuje właściciela fragmentów dużych obiektów ruchomych, które mieszczą się w zakresie jego „wizji” i jest w stanie określić fizyczną wielkość ryb.

Jednak są artefakty, które postrzega sygnalizator dla ryb i daje sygnał dźwiękowy, malowanie ogromnych właściciel urządzenia predator sylwetki. A potem mózg ludzki przynosi zarys ideału, a rybak w przeddzień transakcji górniczych łapie mistycznych stworzeń zamiast ponownego skanowania dna stawu.

Cechy rybołóstwa zimnego

Wielu nabywców, którzy chcą korzystać z sonaru w zimnych porach roku, zastanawiając się, co ma sygnalizator „Practitioner ER-6 PRO” opinie. W zimie, nie każde urządzenie jest zdolny i zaangażowany, nie mówiąc już o pracy w dwudziestu poniżej. Tak, ze względu na zimną Żywotność baterii zmniejsza się o połowę, a ekran LCD może samoistnie zamknąć, ale nie aż tak przerażające. Po tym wszystkim, te same instrukcje są napisane rekomendację dla właściciela, które mają na celu utrzymanie wydajności sonaru w ekstremalnych warunkach.

Sygnalizator jest lepiej zachować ciepłe rękawiczki lub umieszczone w kieszeni (jeśli skupić się na brzęczyk). Co do drutu, nie peremerzaet, więc możliwe jest, żeby się nie martwił. To samo odnosi się do czujnika – nie wytrzymuje i zimna woda i lód. Jednakże, ogrzać go przez ogień nie jest konieczne. Posiada plastikową osłonę i może spalić.

Rekomendacje rybacy

Wielu właścicieli uwierzyć, że zima echosonda „Praktykujący ER-6 Pro”, komentarze, które mają więcej zalet niż negatywne, to jest w stanie działać bez zanurzenie w zbiorniku. Że jest pod nim nie jest konieczne, aby wywiercić otwór, i wyświetlić go za burtę łodzi. W mediach, szereg zaleceń mających na celu usprawnienie procesu łapania za pomocą tego wspaniałego urządzenia. Jeśli zwracamy się do instrukcji, to jest w czerni i bieli, że czujnik działa tylko po zanurzeniu w wodzie, ale nie słowa o tym, co powinno być w stawie.

Oczywiście, rzemieślników poprzez badania stwierdziła, że sonar może skanować bezpośrednio na dnie łodzi lub będąc na powierzchni lodu. Aby to zrobić, należy wlać wodę do plastikowej torby, umieścić go w czujniku i dokręcić zbiornik z wodą nie wycieka. Pakiet jest umieszczany w łodzi lub na krze. W tym ostatnim przypadku konieczne jest kontrolowanie procesu zamrażania ogrzania, ponieważ wtedy sonar nie będzie łatwe.

Ustawianie dźwięku

Niech do ustawień urządzenia „ER-6 Pro (echosonda) Practitioner” opinie są pozytywne, ale przybysz z pewnością w obliczu słabe zarządzanie, które można zlikwidować tylko za pomocą specjalnych eksperymentów. Mówimy o powiadomieniu dźwięku. Jeśli nie wytwarzają cienką hartowania sygnalizator zasygnalizuje wszelkie zakłócenia, które mogą być obecne w wodzie (na trudności, butelki z tworzywa sztucznego).

Rybacy zalecamy użycie trollingu niewielkie rozmiary, co jest konieczne, aby rozwiązać żyłki i opada na dno stawu. Następnie włącza sygnalizator łyżka łagodnie rośnie od dołu. Gdy alarm dźwiękowy powinien zatrzymać podnoszenia, mocowania łyżkę na tej samej głębokości. Dostosować czułość czujnika, tak, że nie reagują z elementem nieruchomym. Rosnąć i upewnij się, że alarm jest uruchamiany tylko w ruchu.

wady sonaru

Warto zauważyć, że wartość 6000 rubli, urządzenie jest mało prawdopodobne, aby mieć poważne braki, które warto zwrócić uwagę klientów, którzy decydują się na zakup sygnalizator „Praktykujący ER-6 Pro”. Recenzje właścicieli, przegląd i specyfikacji sonaru opisać tylko zalety tego wyjątkowego akcesoriów do wędkowania. Ale istnieje wiele małych wad, które razem mogą być przeszkodą dla wielu użytkowników, którzy chcą korzystać z sonaru na ryby.

Problemy z ustawieniami doprowadzić do tego, że przed użyciem właściciel musi stale manipulowania instalację czułości czujnika. Albo gęstość wody jest inny, czy temperatura nie zmieniło – brak ustawień sonaru produkuje dziwne odczyty. Wielu użytkowników i negatywy do akumulatora – sprężyna, która posiada akumulator jest trwale osłabiony, co skutkuje otwarciem obwodu i wyłączyć sonar. Oczywiście, konieczne jest natychmiast rozwiązać ten problem po jej zakupu.

Konkludując

Członkowie już uwagę, że sonar rynek kompromis nie istnieje. Lub kupujący wybiera jednostkowy koszt 10 000 rubli ze słabą funkcjonalnością, czy preferuje elita 30 $ 000 i powyżej. Dlatego sędzia „ER-6 Pro (sygnalizatora) Practitioner”, którego opinie mają niewielkie lub żadne negatywne, nikt nie ma prawa. Tak, ekran jest mały, a nie kolor, bez nawigacji GPS oraz mapy, ale to przedstawiciel klasy budżetowej, której zadaniem jest detekcja ruchu pod wodą do głębokości 25 metrów. Jest już nabywca decyduje, które urządzenie jest niezbędne do wędkowania.