620 Shares 8186 views

Połowy z sonaru z łodzi. Echosondy do wędkowania z łodzi: Opinie

Nic dziwnego, że wielu wędkarzy zakupić sonar zwane spontaniczne. Można prowadzić połowów przez dziesięciolecia, ale warto raz, aby zobaczyć na własne oczy, co łodzie rybackie z sonaru jak tylko jest chęć kupić sobie tego cudownego urządzenia. Pozostaje tylko zdecydować się na model i dokonać zakupu. Ale nie wszystko jest takie proste! Przed zakupem sonaru potrzebę zrozumienia w jakim celu będzie on używany przez to urządzenie bezpośrednio zależy od ceny.

Szeroki wachlarz możliwości

Rybak jest mało prawdopodobne, aby być interesujące urządzenia i działania sonaru. Ale funkcjonalność powinna być zainteresowany.

  1. Badanie reliefu dna zbiornika. Znalezienie doły i rowków daje większą szansę na złapanie drapieżnika, który woli żyć na maksymalnej głębokości. Większość urządzeń pozwala nam zobaczyć gęstość gleby. Z tych opcji można dostosować do przystawki, można mieć pewność, że przynęta nie ukrywa się w głębokim błocie.
  2. Odkrycie dużych ławic ryb, lub siedzibę w stawie. Są echosondy do łowienia z łodzi jest szczególnie popularne, ponieważ prawdopodobieństwo połowu wzrosła wielokrotnie.
  3. Możliwość zapisania mapy ulgi w odniesieniu do lokalizacji. Niech koszt takich urządzeń i bije rekordy, ale tylko jeden skanowania eliminuje uzupełniających badania dna zbiornika.

Prawidłowe podejście do zakupu

Przed rozważeniem urządzenie funkcjonalne, specjalistów zaleca, aby zwrócić uwagę na trzech ważnych elementów.

  1. Wielkość ekranu i rozdzielczości. Im więcej z tych parametrów, tym lepsza informacja. Na małym ekranie, gdzie nic nie jest niemożliwe, aby zrozumieć, łodzie rybackie z sonaru być nieciekawe. Wszystkie wnioski będą budowane tylko przez wyobraźnię.
  2. Utrwalanie i ochrony przed wilgocią. Prawie sto procent przypadków, jak pokazuje praktyka, powodem niepowodzenia nowego sonaru jest czynnik ludzki. Naprawa przynieść albo łamane lub opróżnić urządzenie. W związku z tym, przed wylotem wody do decydowania za siebie jak echosonda jest przymocowana do łodzi, tak, że nie bał się upadku i wilgocią.
  3. Moc sygnału i kąt. Im silniejszy sygnał, tym bardziej dokładne dane z dolnej części zbiornika, tym większy jest kąt skanowania, tym większy obszar widoczności. Te dwa wskaźniki są silnie uzależnione od ceny urządzenia.

o producentów

Na rynku wiele producentów specjalistycznych urządzeń do wędkowania. Byłego Związku Radzieckiego najlepsze sygnalizatory do łowienia z łodzi – Humminbird, Garmin i Lowrance. Tych producentów na rynku od kilku lat, wiedzą dużo o tym wąskim i konkretnym kierunku. Żaden wędkarz będzie pozostawiony bez kupowania, bo lista jest bardzo dużych modeli w swoim przedziale cenowym, można zawsze podnieść sonar według jego potrzeb.

Osobno należy powiedzieć o tanich urządzeń z nieznanych producentów i podróbek. Wszyscy łapówka przede wszystkim niska cena. Jednakże częściowe niedostępność i dostarczanie fałszywych informacji może zepsuć nastrój wędkowania.

Siła prostoty

Pozwól nam doradzić bulić i kupować najdroższe instrumencie, ale konieczne jest, aby myśleć o całej funkcjonalności urządzenia, czy używany. Sądząc po opiniach wielu zapalonych wędkarzy, dla których sonar wędkarstwo z łodzi nie jest nowością, pierwsza jednostka jest wybierać najłatwiejsze. Dużym ekranie, obecność silnego zamocowania do pasa lub łódź, osłonę z wilgocią i silny sygnał o wąskim kącie widzenia – wszystkie niezbędne funkcje do podstawowego. Więcej niż rok zostanie przeznaczone na badania urządzenia. Ktoś pierwsze urządzenie będzie trwać przez dziesięciolecia. Niektórzy użytkownicy twierdzą, że mając sporządził listę wymagań do sonaru funkcjonalnej, kilka lat później zdecydował się na drugim urządzeń nabywać z dużym potencjałem, ale są one bardzo zadowolony, że nie kupować najdroższe urządzenie na rynku, gdyż istnieje wiele cech, które nigdy nie użyteczne.

Tani sonar i odwzorowanie

Jest oczywiste, że z drogim urządzeniem, po zeskanowaniu dolny obrys zbiornika jest wystarczająca do ustanowienia znaku geograficznego w odniesieniu do GPS, i nie można tracić czasu na poszukiwanie dużych głębokościach w przyszłości przez wiele lat na łowienie ogromnych drapieżników. To było tak drogie sygnalizatory dla właścicieli łodzi rybackiej tout nowoprzybyłym tanich urządzeń. Jest tylko jedno pytanie: co szkoła lekcje geografii uczył kartografii i orientacji terenu? I to właśnie dzięki kursu szkolnego, można zaoszczędzić znaczną ilość przy zakupie urządzenia. Wystarczy pobrać i wydrukować ze zbiornika internetowej widoku mapy z satelity w odpowiedniej skali, aby znaleźć punkty odniesienia i przypisać tagi. Dla jasności, ideałem jest raschertit na mapie siatki. A jednak! Kompas w dłoni, i można bezpiecznie przystąpić do skanowania i stosowanie głębokości zbiornika z własnej karty.

szybkiego skanowania

Z częstymi zmianami znowu i znowu rybaków zbiornikowych spędzać dużo czasu w poszukiwaniu lepszego miejsca do oddawania bieg. W takich przypadkach, na dole nie boli dobrą szybkość skanowania. Ta cecha, sądząc po opiniach właścicieli, kilka zwrócić uwagę, i nie bez powodu. Rzeczywiście, im wyższa jest prędkość skanowania i przetwarzania sygnałów, tym szybciej dane mogą zostać pobrane z dolnej części zbiornika, przechodząc z dużą szybkością wzdłuż powierzchni wody i zaczynają wędkowania. To nie jest temat do przodu sonaru skanowania, które są zainstalowane na statkach rybackich i jachtów. Są zbyt drogie i mało prawdopodobne, aby być zainteresowane amatorów. Wystarczy zwrócić uwagę na echosondy do łowienia z łodzi Humminbird Piranha Max, które mają kilka skanujesz promienie i doskonałą moc. Ponadto nabywca dostaje obudowy odpornej wodzie i odporne na wstrząsy.

Wędkowanie z brzegu

Niektóre sygnalizatory echo do wędkowania z łodzi, recenzje z których dość rzadko zdarza się znaleźć na łamach publikacji drukowanych oraz w Internecie, ma jedną ciekawą funkcję, która pozwala na korzystanie z urządzenia do skanowania dna zbiornika od brzegu. Wszelkie rybak nie będzie trudne do przestrzegania bezprzewodowym czujnikiem pływakowym i wykonać kilka rzutów na żądaną odległość. Ciągnąc pacę do brzegu wędkarz może uzyskać pełną informację o topografii zbiornika w biegu miejsce odlewniczej. Taka funkcjonalność może pochwalić sond do łowienia z łodzi „Garmin”, z serii „Echo”. Ta decyzja pozwoli, nawet przy złej pogodzie być jakiś haczyk.

Miłośnicy wędkowania zimowego

Naturalnie, sonar wędkarstwo z łodzi różni się od znalezienia i połowu ryb w okresie zimowym. Przy zakupie w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na zakres temperatur, w których urządzenie może pracować. Istotne znaczenie ma również stabilność i wydajność czujnika w zamrożonej wody. Naturalnie, w zimnie pojemność baterii jest również ograniczona, więc należy myśleć o zapasowym akumulatorem. Lepsze urządzenie zakup prowadzony na mocy sygnału, a nie od kąta skanowania. Po tym wszystkim, to jest prostsze, aby znaleźć odpowiednie miejsce, aby złapać i rozpocząć wiercenie niż wyszukiwania, dzięki czemu otwór jeden po drugim.

Cud produkcji krajowej

W CIS można znaleźć sygnalizatora „lekarza” w Rosji. Wielu właścicieli tego urządzenia, sądząc po licznych opinii, pierwsze znajomości z problemami nazwy urządzenia i wyglądu. Ale to wystarczyło tylko do zapoznania się z taktycznych i technicznych cech echosondą, a odsetki gwałtownie wzrosła. Wśród jego zalet – dużą moc i dokładność, pełna ochrona przed wilgocią i wpływem, dobra odporność na mróz, zdolność do pracy na bateriach. Lekka, mała wielkość i ekran informacyjny przyczyną wielu nabywców, aby dać pierwszeństwo do rosyjskiego producenta.