141 Shares 8716 views

Spinning do łowienia pstrągów. Rozwiązania dla pstrąga

Rosjanie łowienia pstrągów w ostatnich latach coraz bardziej popularne. Jest to nie tylko ekscytujące, ale również skomplikowane. Złożoność połowy na pierwszym miejscu jest, aby znaleźć miejsce, w którym znajduje się ryba. Po tym wszystkim, to jest dość wybredna w wyborze siedliska. Staw powinny być określone warunki: temperatura nie jest wyższa niż dwadzieścia stopni, a sama woda – maksymalna netto. Brudne miejscach ryby ucieczek.


Dlatego połów pstrągów stał się klasykiem, który posiada ogromną ilość fanów na całym świecie. Mięso tej ryby ma doskonałe właściwości smakowe i odżywcze, a od pewnego czasu jest uważana za przysmak.

informacje ogólne

Wykwintny święto w Rosji zawsze był znany z luksusu. Ale to szczególne miejsce na stole zawsze było to ulubione danie szlachty – pstrąg. Ryba ta jest jedną z niewielu podwodnych stworzeń mogą żyć w słodkiej i słonej wodzie. Jest uważany za najbardziej smaczne pstrągi, który znajduje się w górskich jezior i strumieni. Ona jest najbardziej przyjaznym dla środowiska ze wszystkich znanych gatunków ryb.

Jak złapać

W wodach rosyjskich dwa gatunki pstrąga wspólne – jezioro i strumyk. Ostatnio mieszka głównie w rzekach górskich i w tych miejscach, gdzie wiele źródeł.

Pstrąg – bardzo nieśmiałe i ostrożne ryby. To może odstraszyć głosu lub sylwetka człowieka, żadnych odgłosów i dźwięków, nie wspominając o hałasu z połowu lub produkcji vyvazhivaniya. A jeśli wędkarz nie byłoby bardzo spokojny spacer na plaży, to przedstawiciel rodziny łososia z pewnością „uciekać” w spokojnym miejscu.

Kiedy pstrągowe trzeba nosić ubrania kamuflażu. Jest to konieczne, aby wtopić się w tło, na którym znajduje się rybakiem. Podkraść się na ryby musi być bardzo ostrożny. A jeśli myśliwy łapie na rzece, gdzie silny prąd, to lepiej zrobić to pod prąd. Pstrąg generalnie stoi głowa i ramiona z prądem, a więc nie będą mogli zobaczyć ten człowiek skradanie tyłu.

Podczas połowów odmian potoków należy wybrać miejsce, gdzie najsilniejszy przepływu, a woda jest najbardziej cool i dotleniona. Takie warunki preferuje pstrąga.

Miejsca do wędkowania

pstrąg lato przechowywane stad. Można go znaleźć za głazem ukryte w wodzie, która otacza skończona. To właśnie tam pstrąg wolą odpocząć po ciągłej walce z szybkim przepływem. Duże jednostki wybrane najgłębsze odcinków rzek z różnych schronisk, takich jak ściętych drzew w wodzie, i tak dalej. D. Miłości stoją i chłodny, stromych brzegach, a głębokość cięcia gradientów polowych. Najczęściej ryby są trzymane w pół wody i rzuca się na żeglowanie ryby czy owady opadłe na powierzchni rzeki.

rodzaje urządzeń

produkcja pstrąga jest uważany za uniwersalny pod względem doboru sprzętu. Dlatego też, najbardziej różnorodny sprzęt może być używany z połowów. Główne z nich to te Tackle: pływak wędkę, wędkarstwo muchowe i, oczywiście, spinning do łowienia pstrągów.

Wszystkie trzy gatunki są idealne do połowu tej ryby, są one równie dobrze radzić sobie ze swoim zadaniem. Każdy wędkarz powinien odebrać rozwiązania dla pstrąga. Choć niektórzy uważają, że prawidłowy wybór należy spróbować wszystkiego, a następnie zdecydować, który z nich jest lepszy.

Z tego, co ludzie chcą do połowu ryb: na pręt pływaka lub spinning do łowienia pstrągów – wszystko zależy od późniejszego procesu. Po tym wszystkim, dla każdego stroju ma swoje własne metody i przynęt.

Wędki i Tackle

To ciekawe i ekscytujące wędkarstwo wymaga pewnych umiejętności i wiedzy. Uważany biegu uważa się pojemność wzrok.

Należy pamiętać, że połów pręt pstrąg przędzenia powinien być tylko wysokiej jakości i sprawdzone. Najlepiej jest kupić sprzęt, który ma średni stopień sztywności, ważne jest, że wybrany wędkarz „narzędzie” nie jest zagięty.

Najbardziej odpowiedni z nich jest przędzenie korek posiadający włókna szklanego lub włókna węglowego prętów o długości sto dziewięćdziesiąt centymetrów. Szczególną uwagę należy zwrócić na rękojeść, która ma być wykonana z korka i nie być zbyt krótki. Doświadczeni rybacy wolą używać tylko takiego spinning na pstrąga.

Shimano Yasei Trout River

Marka ta w ostatnich latach stał się bardzo popularny wśród wędkarzy całej Europie. I został wydany niedawno dwa nowe modele takiego biegu, pozycjonowany jako przędzenia na pstrągi, do połowu tej ryby w rzekach lub jeziorach. Ciężar odlewu wykonane zgodnie z najbardziej popularnych przynęt dokładnie tej produkcji. Krótki przędzenie Shimano rzeka ma niewielkie działanie progresywne i ma doskonałą jezioro modelu „praca” vershinki podczas rzucania na długich dystansach. Pręty biegu zaprojektowane, aby spełnić wszystkie potrzeby podczas łowienia pstrągów. W sklepach Shimano przędzenie można kupić za pięć tysięcy osiemset rubli.

Który model wybrać

Z pewnością każdy wędkarz wielokrotnie do czynienia z takim problemem, jak wybór pręta. Zalecenia sklepach pracownicy nie zawsze odpowiadają rzeczywistości. I nie jest to, że – nie rybacy.

Fakt, że rozwiązania muszą być zawsze dobrej jakości, nie podlega negocjacji. W tym samym rankingu przędzenia w każdym przypadku ma swoje własne kryteria. Dla miłośnika takiej „cichej” polowania na pstrągi w pierwszej kolejności jest niezawodność, dla innego – łatwość do końca najważniejszego wszechstronność. Dopiero po kilku fishings człowiek może w pełni zrozumieć, co i przędzenie przekładnia będzie musiał złapać szczególne warunki.

Oczywiście, nie wszyscy rybacy, przed zakupem, mają możliwość w odpowiednim czasie, aby wypróbować kilka modeli. Dlatego konieczne jest, aby zbierać i analizować informacje zwrotne ocena dowiedzieć się kręci. Istnieją jednak pewne niuanse, które mogą pomóc człowiekowi w podjęciu właściwej decyzji.

niuanse

Warto wiedzieć, że do przędzenia pstrąg rybołówstwa nie mogą być cenione cechy, ponieważ warunki do wędkowania nawet na ściśle oddalone od siebie zbiorników mogą być bardzo różne. Jedyną rzeczą, która może być bardziej lub mniej to samo – to system, który powinien mieć laskę.

Ponadto, spinning do łowienia pstrągów w żadnym wypadku nie powinny należeć do kategorii „szybko”. Powodem tego kategorycznego wniosku jest jasna i prosta: nawet pyatisotgrammovaya ryba w vyvazhivaniya mogą zachowywać się bardzo niespokojny, więc utrzymanie jej niekończące tryska tylko jeden cierne cewki hamulcowe mogą być trudne.

Cechy wędkarskie

W procesie łapania często zdarzają się sytuacje, gdy połowów z dużych okazów należy dokręcić sprzęgło, najczęściej obserwuje się w zbiorniku, gdzie wiele zaczepów.

W rezultacie, ryba może czasami zginać przędzenia na pstrągi w łuku. Dlatego można powiedzieć, że w ograniczonej przestrzeni najważniejszą rolę w walce z wielkich dramatów, że zwalczanie przykład elastyczną formę, która nie może płacić tylko wszelkie szarpnięcia, ale stopniowo zużywają się ich ofiarą.

Co do reszty, podnosząc jego spinning do łowienia pstrągów, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę szerokość i zakoryazhennost staw, na którym zamierza ryb, a także charakter wybrzeża, przepływ energii i wielkości przynęty używane.

Długość pręta

Szybka las strumieni bardziej wygodny w użyciu krótką przędzenia. Do plaż z nieprzejezdnych garnitury zarośla tej opcji. Inną rzeczą, podczas połowów planowane jest na stosunkowo szerokim zbiorniku z otwartych przestrzeniach. Jest oczywiste, że w pierwszym przypadku jest ona lepiej dostosowana krótki pręt z których przedzierać się przez krzaki i znacznie wygodniejsze i rzucać w takich trudnych warunkach, to jest łatwiejsze. Można wybrać długość do dwustu dziesięciu centymetrów.

Efekt zauważalny funkcja ta ma na sztywność przędzenia. Jeśli porównamy z pręta o takich samych parametrach, ale różnych długościach, im krótszy jest zawsze znacznie trudniejsze.

przynęty

Jest najczęstszym działaniem, które implementuje wędkarz wirowania. A jeśli jest to nieistotne, albo nie działa w ogóle, to nie ma potrzeby czekać do normalnego wędkowania. I po odlewaniu musi być w stanie zapewnić odpowiedniego okablowania przynęty.

Oczywiście, z pstrąg odpowiednich umiejętności można wywnioskować z dowolnego pręta, jednak w jednym przypadku będzie to proces prosty i szybki, a drugi – wędkarz będzie musiał majstrować.

Podczas vyvazhivaniya myśliwy musi rozwiązać dwa problemy jednocześnie: aby bezpiecznie trzymać ryby na haku i, w rzeczywistości, przeprowadzone. I w tym przypadku pręt odgrywa główną rolę.

Spinning do łowienia pstrągów z systemami średnich i wolnych może uginać się pod obciążeniem do uchwytu. Gwarantuje to zachowanie ryb przy pomocy całej długości roboczej. Ale w tym przypadku trudno jest podsumować produkcję do żądanej lokalizacji i bez startu w podbieraka. Dlatego korzystanie z takich narzędzi jest uzasadnione nie tylko na zarośniętych i nie zakoryazhennyh stawy z otwartymi plaż.

cewki

Ten składnik pstrągów rozwiązania zbyt istnieją surowe wymagania, które naruszają doświadczeni wędkarze nie są zalecane. Spinning kołowrotek musi mieć wysokie przełożenie, co najmniej 5: 1. Często ryby są w takich okolicznościach, gdy przynęta pływa w dół rzeki. W tej sytuacji, rybak, na którego ręce – w imieniu walki z cewką małej prędkości, w celu uzyskania jednorodnej zawiesiny musi być w przyspieszonym tempie, aby obrócić uchwyt, co nie zawsze jest wygodne.

W związku z tym uważane za optymalne dla pstrąg przędzenia szpuli, przy czym przełożenie przekładni – 5,2: 1, a nawet 6: 1. Konieczne jest również, aby mieć wiarygodne przystanek instant rewersie miał możliwość łatwego gromadzenia linię i dobrze naprawić deponent jarzmo ją ten ostatni zatrzasnął się w najbardziej nieodpowiednim momencie. Musi być zwiększona, a czułość kolei cewki do momentu obrotowego wędkarza wyczuł na drugim końcu przynęty rozwiązania jest odtwarzany.

Spadek połowów pstrąga

Jest to pora wydajności rybackiej, od września na wodach pojawiają się dość duże okazy, które w lecie zaszył się w głębi. Pod koniec sierpnia, wyjdą, aby rozpocząć migrację do tarlisk. W tym czasie ryby stają się dość agresywne, co oznacza, rybołówstwo z przędzenia jesienią jest łatwiejsze niż w innych porach roku.

W tym sezonie deszcze – częstym zjawiskiem. Doświadczeni wędkarze wiedzą, że czynnik ten odgrywa ważną rolę podczas łowienia pstrągów na spinning jesieni. Tradycyjne łowiska jest uważany płytkiej wodzie. Jednakże, w strugach deszczu płochliwe przedstawiciela rodziny łososiowatych tam nie będzie się utrzymywał. W związku z tym, na mieliźnie gromadzą się wystarczającą liczbę ryb. Oznacza to, że z połowów przędzenia na jesieni może być bardzo udany.