591 Shares 3974 views

Jakie są korzyści antybiotyków po aborcji? Wskazówki i opinie

Dziś nie będziemy omawiać moralności i moralności. Po raz pierwszy w życiu każdej kobiecie konieczne jest dokonanie tak trudnego wyboru. Nie chodzi o to, ale o to, jak odzyskać procedurę z minimalnymi stratami dla organizmu. Taka operacja jest wielkim stresem dla organizmu. W końcu aborcja jest bardzo skomplikowanym i bolesnym procesem. I nawet najlepszy lekarz nie może zapewnić 100% gwarancji, że operacja przechodzi bez konsekwencji. Dlatego w większości przypadków antybiotyki są przepisywane po aborcji.


Najbezpieczniejszy sposób

Jeśli mówimy o aborcji, słowo "bezpieczeństwo" nie będzie najbardziej poprawne. Ale jeśli zdecydujesz się przynajmniej na zło (oczywiście, po odpowiednim antykoncepcji), to będzie to nadal medyczna aborcja. Jest to wykonywane najwcześniej, gdy niektóre kobiety nie są jeszcze w pełni przekonane o swojej sytuacji. Maksymalne przerwanie ciąży z użyciem leków do 4-5 tygodni opóźnienia. Jeśli czas jest stracony, lekarze są wysyłani do aborcji próżniowej, podczas której płód jest ssany od macicy przy użyciu specjalnego urządzenia.

Są jednak dwie strony monety. W małym czasie istnieje możliwość, że nie można usunąć płodu, a za kilka tygodni będzie musiał wykonywać mechaniczne czyszczenie. A jeśli lekarze trochę się mylą, a termin już przekracza siedem tygodni, instalacja próżniowa tylko uszkadza owoce bez całkowitego usunięcia.

Leczenie rehabilitacyjne

Bardzo ważne jest, aby pomóc organizmowi wznowić swoją naturalną pracę tak szybko, jak to możliwe. Przerwanie ciąży jest szorstką interwencją w tle hormonalnym, co ma bardzo negatywny wpływ na stan fizyczny i umysłowy. Antybiotyki po aborcji powinny pomóc organizmie odzyskać i zapobiec możliwości wystąpienia zapalenia.

Nie ma najmniejszego znaczenia jest stan psychiczny kobiety. Dlatego też, jeśli decyzja o aborcji została wydana ciężko, musisz szukać pomocy od profesjonalnego psychologa. Bądź w miarę możliwości, istnieją okoliczności, w których jest znacznie bardziej humanitarne, aby przerywać życie na samym początku, niż pozostawić dziecko w sierocińcu.

Obowiązkowe traktowanie

Każdy lekarz niekoniecznie przepisuje antybiotyki po aborcji. Zakażenia powodujące stan zapalny mogą wnikać w ciało podczas przerwania ciąży, jak również po zabiegu. Ponadto, w ciele, kobiety mogą być zaszczepione przez infekcje, które, na tle stresu, uzyskać siłę. Dlatego antybiotyki po aborcji mogą ocalić twoje życie lub kobiece układy rozrodcze przed dalszymi powikłaniami, które mogą prowadzić do niepłodności.

Jak lekarze często podkreślają, sama aborcja nie jest straszna, ale jej konsekwencje. Ma to na celu zapobieganie ich, zaleca się leczenie profilaktyczne od pierwszego dnia po operacji. Nie zawsze nominacja odbywa się w szpitalu. Następnie, jak najszybciej, musisz odwiedzić ginekolog okręgowy i wyjaśnić, które antybiotyki po aborcji są optymalne.

Co zrobić

Nie bioraj żadnej kobiety na leki zakupione z własnej inicjatywy. Pomimo obfitości antybiotyków o szerokim zakresie efektów, nie można wziąć pod uwagę indywidualnych cech ciała i przeprowadzonej operacji. Jeśli twoja dziewczyna wypiła antybiotyki po aborcji, to nie znaczy, że będą Ci odpowiadać.

W celu optymalnego leczenia po aborcji medycznej, kobieta przepisuje wiele leków, które razem pomagają organizmowi radzić sobie ze stresem doświadczonym i ustalić prawidłowe funkcjonowanie układu rozrodczego. Są to:

  • Środki przeciwzakaźne;
  • Środki antykoncepcyjne, które mogą chronić przed kolejnymi niechcianymi ciążami. Ponadto nowoczesna OC pomaga ustalić tło hormonalne, które po aborcji może się nie powieść;
  • Witaminy, które generalnie wspierają odporność.

Zapobieganie zapaleniu

Najważniejszym pytaniem jest pytanie, co pić antybiotyki po aborcji. Podczas tej operacji jest inwazja jamy macicy, naruszenie integralności jej pokrywy. Otwiera drogę dla drobnoustrojów, a zatem niedaleko przed zapaleniem. W celu uniknięcia zapalenia błony śluzowej macicy i innych zaburzeń zaleca się włączenie preparatów przeciwgrzybiczych i sulfanilamidowych w trakcie leczenia . Doustne środki antykoncepcyjne umożliwiają normalizację tła hormonalnego. Ale w tym przypadku nie można schować mózgów i wziąć tych, których uprzednio przepisał ci ginekolog.

Pod nadzorem lekarza

Mówiąc o tym, jakie antybiotyki podjąć po aborcji, należy zauważyć, że zarówno czas trwania, jak i intensywność terapii powinny być określone przez specjalistę. Z każdym pogorszeniem stanu pilnie poszukaj korekty schematu leczenia. Zwykle czas spożycia nie przekracza 7 dni. W tym przypadku lekarze najchętniej preferują leki "gentamycynę" i "netromycynę". Są w stanie zapobiec i zatrzymać już początkowe zapalenie, a zatem w wielu przypadkach, aby uratować życie. W niektórych celach powołanie "Amoksycyliny", chociaż było stosunkowo niedawno stosowane. Ale dawka jest indywidualna, lekarz musi rozważyć wszystkie zalety i wady i podjąć decyzję.

Przykładowe schematy leczenia

Jakie inne antybiotyki po aborcji medycznej są najczęściej przepisywane przez ginekologów? Często zdarza się "Doxycycline". Jest to potężny lek, który powinien być podawany bezpośrednio po aborcji. Zabierz to dwa razy dziennie, 1 kapsułkę raz dziennie. Nie zaleca się tego przez ponad 7 dni, często wystarczy pięć.

W połączeniu z lekiem Doxycycline często są potrzebne środki przeciwdrobnoustrojowe. Może to być "Metronidazole" lub "Trichopol". Szerokie spektrum działania jest bardzo szerokie, leki pomagają uniknąć powikłań w jakichkolwiek interwencjach chirurgicznych. Standardowa dawka wynosi 2 tabletki trzy razy na dobę. Po zakończeniu kursu, w 5-7 dnia zalecana jest dawka pojedyncza "Fluconazole" lub "Flucostat". Leki te pomogą utrzymać normalną florę pochwy.

Konieczne jest jednokrotne podanie jednej kapsułki, a następnie przywrócenie jelitowej mikroflory. W tym celu najlepsze kapsułki typu "Bifi-form", 2 kapsułki dziennie. Teraz kurs jest już prawie skończony. I aby utrzymać ciało w diecie więcej świeżych warzyw i owoców, a także soków naturalnych.

Czy antybiotyki szkodzą ciału?

To pytanie jest usłyszane przez lekarzy kilka razy dziennie. Oczywiście, to nie witaminy, a one silnie wpływają na nasze ciało. Jeśli jednak mówimy o zapobieganiu procesom zapalnym, powikłaniom, powtórzonym działaniom, w najbardziej poważnych przypadkach prowadzących do ostatecznej bezpłodności, a następnie przyjmowanie antybiotyków jest najmniejsze zło. Dlatego Twoje zadanie polega na wybraniu odpowiedniego lekarza i powierzeniu mu kontroli nad terapią rehabilitacyjną. To on decyduje, czy pić antybiotyki po aborcji, które są idealne w danym przypadku. Będzie musiał także obliczyć prawidłową dawkę, czas trwania i intensywność leczenia. Większość nowoczesnych leków jest dobrze tolerowana i stosunkowo bezpieczna dla organizmu.

Zamiast podsumować

Każda kobieta może zmierzyć się z koniecznością dokonania tak fatalnej decyzji. Okoliczności finansowe, wiek, kariera, obecność małych dzieci – wszystko to może stać się dość ciężkimi okolicznościami, które powodują przerwanie ciąży. Ale najważniejszą sprawą jest próba jak najlepszej ochrony ciała, przeprowadzenie jakościowej terapii uzupełniającej. Szczególnie dotyczy młodych kobiet w wieku reprodukcyjnym.

Sądząc po odpowiedzi kobiet, prawie wszyscy, którzy podążali za radą lekarza i zakończyli pełne leczenie po aborcji, nie odczuwali żadnych konsekwencji operacji, a następnie mogły mieć zdrowe dzieci. Mimo to lekarze zalecają stosowanie nowoczesnych metod antykoncepcyjnych w celu uniknięcia takich radykalnych metod.