853 Shares 6428 views

Kiedy jest potrzeba badania ginekologa przez odbytnicę?

Jeśli dorastasz małą dziewczynkę, bądź przygotowany, że musisz ją poprowadzić Ginekolog. Nie myśl, że dzieci nie mają problemów z narządami rozrodczymi, mogą wystąpić nawet w okresie niemowlęctwa. Tak, pierwsze badanie jest nadal w szpitalu. I pierwsza wizyta u ginekologa zazwyczaj spada w wieku 1,5-3 lat, w czasie, gdy dziecko przechodzi medyczną prowizję przed przedszkolem. Lekarz przeprowadza tylko zewnętrzne badanie, sprawdza, czy sierść nie wzrosła razem, czy występuje podrażnienie lub zaczerwienienie. Odbywa się to również przed szkołą – w wieku 6-7 lat.


Jednak pełne badanie ginekologa powinno odbywać się w wieku, w którym rozpoczyna się poczucie dojrzałości seksualnej dziewczyny. Zwykle dzieje się to w ciągu 12-13 lat. Mama powinna odpowiednio przygotować córkę na tę wizytę, nie ukrywaj niczego, dziewczyna musi wiedzieć, co jej czeka. Jeśli matka nie może pokonać bariery psychologicznej i wyjaśnić córce, co stanie się w gabinecie lekarskim i na ile to konieczne, lepiej skontaktuj się z wykwalifikowanym psychologiem.

Niektóre kobiety boją się prowadzić ich córki do lekarza, martwiąc się, że w fotelu ginekologa mogą zostać złamane. Ale to jest błędne przekonanie, dziewczyny są badane przez ginekologa przez odbyt. Oczywiście czasami istnieją sytuacje, w których lekarz powinien wykonać badanie pochwy, ale w jego biurze są specjalne wąskie lustra, które będzie on używać. Sam lekarz nie jest zainteresowany powodowaniem urazu dziecka, więc zachowuje się bardzo ostrożnie.

Nie sądzę też, aby pełne badanie ginekologa odbytnicy było nieskuteczne, dlatego nie warto prowadzić dziecka do lekarza przed rozpoczęciem aktywności seksualnej. Jest to również powszechne nieporozumienie. Lekarz będzie w stanie odczuć wielkość i położenie jajników i macicy, jej gęstości i mobilności. Również pełne badanie ginekologa pomoże zauważyć w czasie różne torbiele, fibroidy lub choroby zapalne. W niektórych przypadkach tylko przy odpowiednim leczeniu może zapobiec różnym powikłaniom i uniknąć problemów ze zdrowiem reprodukcyjnym w przyszłości.

Jeśli twoja córka jest zaniepokojona swędzeniem, pieczeniem, bólem lub wyładowaniem, jest to wskazanie na nieplanowaną wizytę u lekarza. Aby przejść lub wykonać kontrolę ginekologa przez odbytnicę, jest to wymagane i jeśli dziecko zaczęło dojrzewanie płciowe. Co do zasady, jest to obarczone naruszeniem cyklu menstruacyjnego w dorosłym życiu. Lepiej jest zatrzymać ten proces w odpowiednim czasie, dla którego lekarz może przepisywać specjalne leki.

Od 14 roku życia wizyty u lekarza kobiet powinny być regularne, trzeba je raz w roku odwiedzić. Pomoże to wykryć różne choroby w odpowiednim czasie, poznać osobliwości struktury organów i zwracać uwagę na różne patologie ich rozwoju. Badanie ginekologa odbytnicy nie jest najbardziej przyjemną procedurą, ale nie można jej nazwać bolesną. Lekarz wchodzi do środkowego palca do odbytu i wykonuje palpację brzucha, określając lokalizację i rozmiar badanych narządów.