330 Shares 2452 views

Jak odciągać pokarm z piersi – malenkte sekrety i sztuczki

Karmienie piersią jest jednym z głównych priorytetów współczesnego mama, która ma być jak najbliżej z dzieckiem. Jest mleka kobiecego zawiera wszystkie witaminy i składniki odżywcze niezbędne dla małego organizmu, a także ochronne przeciwciała, które będą w ciągu pierwszego półrocza życia niezawodnie chronić okruchy przed negatywnym wpływem środowiska. Współczesna medycyna uważa, mleko z piersi unikalny i cenny produkt, więc konieczne jest, aby zachować naturalną laktację tak długo, jak to możliwe. Powstaje pytanie, jak wyrazić pokarmu, często dotyczy nie tylko „nowicjuszy”, ale także doświadczonych matek, którzy napotykają żadnych problemów i są w potrzebie ustanowienia normalnego karmienia piersią.


Dlaczego to zrobić

W ciągu pierwszych kilku dni po urodzeniu w piersi matki nie ma mleka, chodzi tylko o 3-4 dni po urodzeniu, aw przypadku cięcia cesarskiego – przez 4-5 dni. Czas ten może być wielki dyskomfort w czasach, jako młoda matka nie wie, co zrobić z piersi, które jest bolesne nalilas i zwiększenie rozmiarów. Wzrost ten może być bardzo znaczący (do 2 rozmiarach), więc kobieta nękany przez uczucie ciężkości w klatce piersiowej i bolesne, aby nadmuchać. To właśnie w tym czasie konieczne jest najpierw odwołać się do wyrażania pokarmu, w przeciwnym razie będzie to prowadzić do stagnacji rozwoju stanu zapalnego. Ale pomoc doświadczonego specjalisty i jego rad, a ostatnio – stosowanie pompy piersi pomaga złagodzić ten problem.

Jak nauczyć się zlać

W warunkach szpitalnych laktacji specjalista powinien wyjaśnić do młodej matki, jak i kiedy odciągać pokarm, uczyć procesu technologicznego i pomoc „rastsedit„pierś. Kobieta farmacja sama wybrać sposób wyrazić mleko z piersi, może być wykorzystane do tego celu mechaniczny lub elektryczny laktator. Urządzenia te mogą znacznie ułatwić życie kobiety, gdyż pozwalają zebrać zbiorników mleko matki, a proces jest szybsze i łatwiejsze.

Wyrażenie ręka wymaga dużo czasu i cierpliwości, wskazane jest, aby najpierw ekspert pokazał, jak wyrazić mleko z piersi, a potem kobieta powtórzył swoje działania. W tym celu należy go umieścić swój kciuk na jednej stronie sutek, a wskaźnik – z drugiej strony z brodawek (ale w każdym razie nie na sutek). Rytmiczny, ale nie zbyt silny nacisk ma rozpocząć masowanie gruczołu kanały, okresowo zmieniając położenie palca. Jeśli mleko jest bardzo źle, to może być pierwszy trochę masując klatkę piersiową, szczególnie w tych miejscach, gdzie występuje zastój mleka i czułości.

ustanowienie laktacja

W rzeczywistości, karmienie piersią, pompowanie, po którym jest opcjonalna, jest w stanie rozwiązać większość problemów młodych matek. Jeśli dość często i regularnie umieścić dziecko do piersi, nie ma żadnych problemów z karmieniem piersią nie będzie mleko przybędą dokładnie w kwocie że trzeba. Początkowo dziecko będzie trudno ssać „wstecz” mleko, jako przewody mleczne nie są jeszcze rozwinięte, ale ten został osiągnięty dzięki zastosowaniu częstotliwości.

Normalnie, karmienie piersią powinno być regulowane w ciągu miesiąca po urodzeniu, a jeśli to nie nastąpi, konieczne jest, aby zobaczyć się ze specjalistą, który pomoże rozwiązać problem i pokazuje, jak wyrazić mleko z piersi, jeśli jest to konieczne. Współczesne kobiety mają szeroki zakres problemów, które mogą natknąć się na drodze do karmienia piersią, z giperlaktatsii braku mleka kobiecego, jednak większość z tych problemów są rozwiązywane poprzez wspólne wysiłki matek i specjalistów w dość krótkim czasie.