86 Shares 5116 views

ekstrakcji próżniowej płodu: Wskazania, konsekwencje

Naturalny poród dla kobiety – proces, który zajmuje dużo wysiłku, ale w wyniku, światło pojawia się dziecko. W tym celu można znosić ból i cierpienie. Nie zawsze pójdzie gładko dostawę, istnieją sytuacje, kiedy nie robisz bez zabiegów chirurgicznych. Wśród nich, ekstrakcja próżniowa płodu. Proces ten jest dość skomplikowana. Lekarz musi mieć wielki profesjonalizm do przeprowadzenia manipulacji bez konsekwencji dla mamy i dziecka. próżnia może być stosowana w niektórych przypadkach? Jakie są konsekwencje tego sposobu dostawy? Te pytania są odpowiedzi w artykule.

Aby zrozumieć terminologię

Więc, co jest ekstrakcja próżniowa płodu? Ta dostawa jest specjalnym urządzeniem, które rejestruje głowy dziecka, a tym samym pomaga mu przejść przez kanał rodny. Istnieje kilka rodzajów nich:

 • Urządzenie wir. Składa się on z płyt metalowych, o średnicy od 15 do 80 milimetrów. Rzadko stosowane, instrument jest niebezpieczne dla dziecka. Często występują zmiany chorobowe skóry głowy kości czaszki.

 • Bardziej nowoczesne urządzenie – Chachaeva i Vashakidze. W tym przypadku, próżnia jest przedstawiony w formie gumowym korkiem, który przechwytuje głowę dziecka.

Każdy oddział położniczy ma podobnych urządzeń. są one rzadko stosowane, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo szkodliwego działania na dziecko. może objawiać problemy neurologiczne, zniszczenie integralności skóry i innych.

Nowoczesne Urządzenie próżniowe zawiera gruszki, która jest wykonana z silikonu, to jest wielkości nie większej niż jaja kurze. Przez pochwę lekarz umieszcza go na głowie dziecka po specjalnym wężem podłączonym, podłączony do pompy. Przeprowadzenie operacji potrzebujemy doświadczonego lekarza tylko w celu ograniczenia ryzyka dla dziecka do minimum. Urządzenie należy używać tylko podczas porodu, a podczas przerwy najlepiej jest usunąć urządzenie, z dzieckiem na głowie nie ma żadnych ran. W tym celu, jest on zintegrowany z zaworu, który odłącza się podciśnienie swobodnie.

Jeśli są jakieś komplikacje podczas porodu, lekarz musi działać natychmiast, aby uratować matkę i dziecko. Jeśli dziecko nie porusza się przez kanał rodny, korzystanie z aparatu próżniowego jest uzasadnione.

Przygotowanie do zabiegu

Wiele matek martwi się, czy byłoby to komplikacje i katastrofy. Nawet najlepsze i wykwalifikowani położnicy nie mogę obiecać, że proces pójdzie gładko. Czasami zdarzają się sytuacje, które nie są uzależnione od kobiety lub lekarzy. W przypadku nagłego przerwania walki i próby, a dziecko jest już w kanale rodnym, specjaliści muszą korzystać próżni. Taka operacja rodorazreshayuschaya prawie nie wymaga specjalnego szkolenia dla kobiet. Dla uczyni wszystkie lekarzy i pielęgniarek.

Najpierw cewnik, a następnie przekazać znieczulenie (Novocaine lub wpis zostanie umieszczony zewnątrzoponowe). Po drugie, lekarz musi znać dokładne położenie płodu. To może być określona za pomocą ultrasonografu lub ręcznie. Po tych wszystkich manipulacji, gdy urządzenie zostanie dołączony do głowy dziecka, porodem jest konieczne do wykonania wszystkich zaleceń lekarza.

wskazania

Każdy oddział położniczy jest wyposażona we wszystko co potrzebne, aby pomóc kobietom w trudnym procesie. Wyjątkiem, i urządzenia próżniowego. W ostatnich latach, są one wykorzystywane bardzo rzadko, ale wciąż mamy sytuację, w której bez nich jest prawie niemożliwe:

 1. Nagle zakończył walkę i próby, które nie są nazywane oksytocyna.

 2. Niedotlenienie płodu.

 3. Częstotliwość tętna płodu zmniejsza się gwałtownie.

W tych przypadkach, taka operacja jest pokazana jako odpylania płodu.

W niektórych przypadkach, próżnia nie może być stosowany

Istnieją sytuacje, w których stosowanie próżni jest niedopuszczalne. Wśród nich są:

 1. Nieprawidłowy płód pozycji (dziecko nie jest głowowa).

 2. Martwy płód.

 3. Nowa matka jest nieprzytomny.

 4. Mała waga urodzeniowa (przedwczesne dziecko).

 5. choroba matki (stan przedrzucawkowy, choroby serca, AIDS itd.).

W każdym przypadku, gdy doprowadzane jest podciśnienie, nie może być rozwiązany tylko lekarza, który kontroluje proces porodu.

używamy próżni

Przed zastosowaniem urządzenia, lekarz powinien sprawdzić następujące punkty:

 • Czy płód żyje. Jeśli nie słychać bicie serca, należy umieścić specjalne czujniki, które pokazują dziecku tętna. Jeśli maluch nie oddycha, zastosować ten sposób jest surowo zabronione.

 • Szyjka musi być w pełni przygotowane do pracy. Konieczne jest, aby sprawdzić jej pełnego ujawnienia.

 • W przypadku, gdy głowa okruchy ponad miednicy matki, manipulacja nie może być wykonana. Lekarz powinien posiadać cesarskiego cięcia alarmowego.

 • Worek z wodą powinny być nieobecne.

Te matki, które uważają, że zastosowanie próżni jest całkowicie bezpieczna, to jest bardzo źle. Zawsze istnieje ryzyko uszkodzenia tkanek miękkich BABY jako rezultacie, w przyszłości może mieć problemy z układem nerwowym.

ekstrakcji próżniowej płodu: konsekwencje. O ile boją?

Kiedy komplikacje w czasie porodu, lekarze mogą podjąć decyzję i zastosować próżnię. Ale nie byłoby to konsekwencje dla dziecka i matki? Istnieje ryzyko, i są one na tyle duże, dlatego w wielu krajach przez długi czas nie używać takich metod dostawy. Oto główne powikłania, które mogą wystąpić po zastosowaniu urządzenia:

 • Nowa matka będzie grozić uszkodzenia krocza, pochwy, łechtaczki.

 • Dla dziecka istnieje ryzyko krwotoku, naruszenie integralności skóry, zaburzenia twarzy. Bardzo często dzieci wymagają szczególnej rehabilitacji.

Po użyciu głowicy próżniowej tworzy się na nowo narodzonego małej shishechka które należy rozpuścić w ciągu 2 dni. Wielu rodziców boi się ogromnego krwiaka lub siniak, który może również wystąpić. W tym przypadku lekarze przepisują maści, które pomagają szybko pozbyć się problemu. Jeśli bryła utrzymuje się przez 3-4 dni, jest to poważny powód do ogólnego zbadania dziecka. W tym przypadku, konsultacji medycznej i neurologa. Przypisywanie USG mózgu, który jest prowadzony przez Fontanelle. Ważne jest, że manipulacja danych przeprowadzane doświadczonego specjalistę, który będzie w stanie zauważyć nawet niewielkie odchylenia i zmiany.

Kleszcze położnicze Metal: Kilka słów o nich

W przypadku, gdy proces dostawy komplikuje złej sytuacji dziecka, lekarze używać pęsety. Zewnętrznie przypominają pęsety, ale dość duże. Są one wykonane z metalu. Istnieje wiele sytuacji, w których korzystanie z przedmiotów medycznych powinny:

 1. Zagrożenie życia matki i dziecka.

 2. Mocno splątanie przewód.

 3. Zakończenie pracy w czasie, gdy dziecko jest w kanał rodny.

 4. Duża masa urodzeniowa.

 5. Stan przedrzucawkowy w kobietę.

 6. Breech lub prezentacja zamka.

 7. Zapalenie błony śluzowej macicy.

Kleszcze nie jest całkowicie bezpieczne. Lekarz przeprowadzający operację powinien mieć ogromne umiejętności zawodowe i doświadczenie za takimi manipulacjami.

Bezpieczniej jest kleszczy lub próżni?

Na forach, często można zobaczyć na pytanie: „Co zrobić, lekarze najczęściej stosowane w komplikacji w czasie porodu” Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie brzmi: nie. To wszystko zależy od sytuacji i doświadczenia lekarza. Zatem, zastosowanie próżni jest mniej traumatyczne dla kobiet. Znacznie mniej prawdopodobne pochwy łzawienie. Jeśli chodzi o znieczulenie, będzie ona musiała w każdym przypadku. Zazwyczaj stosowana Novocaine. Znieczulenie ogólne nie jest dozwolone, jak kobieta powinna mieć w umyśle.

Kolejną zaletą jest to, że w próżni jego stosowanie jest bezpieczne dla dzieci. Kleszcze mogą uszkodzić skórę i spowodować znaczne szkody dla dziecka. Istnieją przypadki, w których lekarze stosują kilka technik podczas porodu. W tym przypadku, układ musi być następująca: kleszcze, a następnie pod próżnią. Jeśli to nie zadziała, lekarze muszą posiadać awaryjne cesarskiego cięcia.

ekstrakcji próżniowej płodu jest stosowane tylko w skrajnych przypadkach. Niestety, statystyki użytkowania nie jest bardzo pocieszające tej jednostki. Zagrożenia dla traumatize dziecka są dość duże.