592 Shares 2526 views

12 kwietnia – dzień, który zmienił historię

Człowiek zawsze patrzył w niebo. Wyobrażone światy odległe, mówił o istnieniu wyższych istot, które żyją gdzieś daleko, wymyśliłem legendy hipotezy na temat istot z nieba. I zaledwie kilka lat temu, pierwszy raz ludzie byli w stanie spojrzeć poza horyzont.

12 kwietnia 1961 – dzień, który zmienił historię całej ludzkości. Tego samego dnia, mieszkańcy przestrzeni ziemi kwestionowane.

Jak to wszystko się zaczęło?

O gwiazdach ludzie marzyli od dawna, ale pierwszy próbując dotrzeć do nich zaczęły się dopiero w 1957 roku, gdy orbita Ziemi od pierwszego sztucznego satelitę została uruchomiona. W listopadzie tego samego roku udał się do miejsca pies Łajka, która zaczęła badać wpływ nieważkości na organizmy żywe. Jednak, aby powrócić do swojej rodzinnej planety została już przeznaczona. Eksperymenty z pokonywania nieważkości kontynuował starty z satelitów Ziemi i Słońca, słynnego lotu Belka i Strelka wysłanie rakiety na Wenus, ustanawiając komunikację ze zdalnym obiektu z Ziemią. Praca była ogromna, do rozwoju nowej nauki – Space – zainwestował dużo pieniędzy, a wynik dla całej ludzkości, nie był szczególnie zainteresowany w podboju pozaziemskiej przestrzeni było 12 kwietnia 1961 – dzień pierwszy człowiek udał się w przestrzeń.

Yuri Gagarin

Po Jurija Gagarina i nie mógł sobie wyobrazić, że z prostego rzucającego (a mianowicie, że nie opanowali umiejętności po szkole i Institute), on zamieni się pierwszy na świecie kosmonauta. Jego los zmienił wojska, gdzie służył w lotnictwie. Po demobilizacji, Gagarin postanowił stać się sprawdzianem nowej technologii Flight – tak w ZSRR (nieoficjalnie oczywiście) o nazwie kosmiczne. A rok później rozpoczął przygotowania do pierwszego załogowego lotu w kosmos. Przyszłych astronautów były poważne badania lekarskie, wyszkoleni w najbardziej zaawansowane na że maszyny czasie, co pozwala im na maksymalizacji dostosować do warunków nieważkości. Cztery dni przed wydarzeniami w fatalnych pilot „Wschód” został mianowany Yuri Gagarin jest. 12 kwiecień od Bajkonur uruchomiła pierwszy statek z człowiekiem na pokładzie.

facer

Ale sam lot nie kończy całkiem tak było zaplanowane. W przestrzeni, Gagarin był trochę więcej niż godzinę, wszystko szło dobrze, astronauta stale wydał raport na temat stanu jego, a statek, ale potem hamowania z jakiegoś powodu nie powiodło się. W końcu, „Wschód” wylądował nie jest pewne, kiedy przygotowuje się do lotu w miejscu, w małej miejscowości w regionie Saratowa – dla niej 12 kwietnia oczywiście bardzo pamiętne daty. Dzisiaj nie jest, nawiasem mówiąc, jest muzeum Yuriya Gagarina, gdzie można dowiedzieć się więcej o astronautów, a fatalnego lotu dla całej Ziemi.

instytucja wakacje

Tego samego dnia, cały świat usłyszał o przełom w dziedzinie astronautyki. Oczywiście, aby powtórzyć ten wyczyn Gagarina natychmiast próbował Ameryce. Jednak pierwsze słowo w eksploracji kosmosu pozostaje dla Związku Radzieckiego. 12 kwietnia 1962 był dniem pamięci Yuriya Gagarina feat. I po kilku sześciu lat, od 1968 roku, zaczął obchodzić Światowy Dzień spacji. Żaden inny lot ludzki poza atmosferę ziemską nie otrzymywać takich zaszczytów, a nawet słynne lądowanie na Księżycu Neil Armstrong.

Wraz z upadkiem Związku Radzieckiego, aby podnieść kwestię zniesienia tej uroczystości nikt nie odważył. W 1995 roku rosyjski rząd oficjalnie zatwierdził święto 12 kwietnia. Od 2001 roku na scenie światowej, stał się znany jako Międzynarodowy Dzień lotu człowieka w kosmos.

Jak obchodzić Dzień Kosmonautyki?

Trudno jest mówić o pewnych specyficznych tradycji obchodzi 12 kwietnia. Oczywiście, szkoła organizuje szereg imprez poświęconych nie tylko do pierwszego załogowego lotu w kosmos, ale także rozwoju przestrzeni jako całości. Różne organizacje pozarządowe organizują „okrągłe stoły”, debaty i wiele innych opcji do dyskusji młodych ludzi, gdzie można nie tylko dowiedzieć się więcej o historii tego święta, ale także w celu omówienia trendów w rozwoju nauki w tym kierunku. 12 kwietnia Dzień Kosmonautyki – to świetna okazja, aby komunikować się z tymi, którzy są naprawdę zainteresowani w przestrzeni kosmicznej, a można powiedzieć wiele nowych i niekiedy zupełnie nieoczekiwane.

Jednym z dobrych pomysłów na obchody Dnia Kosmonautyki w szkole – otwarta impreza, w której mówi się nie tylko z lotu Jurija Gagarina i przygotowań do niej, ale także na długiej drodze do stworzenia pierwszej rakiety hipotezy związane z kosmosu, ewolucji ludzkiej wiedzy na temat świat i wiele innych. Niektórzy nauczyciele niesłusznie zapomniane, o których nie zawsze jest wynikiem jest ważne, droga do niego czasami dużo bardziej zabawne niż suche fakty. Ponadto, w żadnym wypadku nie może odwracać uwagi od meritum naukowców, bez którego nie byłoby rozwoju astronautyki w zasadzie możliwe.

wniosek

Trudno jest porównać 12 kwietnia z takich uroczystości na dużą skalę, takich jak Nowy Rok, Dzień Dziecka, AIDS, zaznacza świat. Wielu nawet nie pamiętam raz, gdy pierwszy człowiek wszedł do przestrzeni. Ale rozwój przestrzeni pozaziemskiej dał, daje i daje ludzkości jest wciąż bardzo dużo. Do tej pory, po prostu nie mogę sobie wyobrazić wszystkie możliwości, które są otwarte do nas w dalszych badaniach. Być może dzisiaj marzenie o kolonizacji Marsa wydawać utopią, ale po sto lat temu, nikt nie mógł przypuszczać, że ludzie będą w stanie opuścić Ziemię. Wszystko przed nami. A w każdym razie nie możemy zapominać, że w dniu 12 kwietnia – Dzień Kosmonautyki, dzień, kiedy ludzie kwestionowanego wszechświat.