547 Shares 4067 views

Gdzie wydać świadectwo zgonu? Gdzie mogę dostać ponownie świadectwo zgonu. Gdzie mogę uzyskać duplikat świadectwa zgonu

Więc dzisiaj będziemy starać się zrozumieć, gdzie wystawia akt zgonu. Warto też do czynienia z procesem odzyskiwania tego dokumentu. Nie będzie źle, aby dowiedzieć się, kto jest uprawniony do papieru, potwierdzający fakt zgonu obywatela. W rzeczywistości, nie wszystko jest tak trudne, jak się wydaje. Wystarczy kilka prostych zasad – a będziesz miał żadnych problemów, aby wziąć świadectwo zgonu. Najważniejszą rzeczą jest, aby znać wszystkie cechy procesu. Co należy przygotować?


Ustalenie faktu śmierci

Pierwszym krokiem jest, aby zrozumieć, jak to jest możliwe, początkowo wziąć nasze niniejszego dokumentu. Po tym wszystkim, za wydanie duplikatu certyfikatu sama musi istnieć. Pierwszy etap – stwierdzenie zgonu obywatela. Bez tego elementu nie można zrobić pod byle pretekstem, aby uzyskać dokument potwierdzający śmierć człowieka.

Zazwyczaj śmierć jest ustanowiony lekarzy. Lub karetka daje certyfikat, który wskaże szacowany czas śmierci, czy można wziąć ten sam dokument w szpitalu. W przypadku gdy wydanie zaświadczenia lekarskiego śmierci? Co do zasady, w kostnicy. Po sekcji zwłok w dokumencie ustalony czas i datę śmierci. Ten element jest wymagany. Pamiętaj: badanie lekarskie w dzisiejszym pytaniu jest koniecznością.

strata

Gdzie można uzyskać świadectwo zgonu? Można to zrobić bez żadnych problemów w niektórych narządach. Zwłaszcza jeśli obywatel zmarł, a jego ciało zostało znalezione. Jednak w niektórych przypadkach zdarza się, że człowiek znika. W związku z powyższym, korpus nie jest wykryty. Co wtedy zrobić? Po przedstawieniu zaświadczenia lekarskiego nie weźmie żadnej zwłoki!

W takich okolicznościach, należy zwrócić się do sądu. Należy uznać zmarłego. Zazwyczaj po tej procedury, organy sądowe wydać raport, w którym stwierdza się, że obywatel uznany za zmarłego. Jest to alternatywa badanie lekarskie. Brak tego dokumentu jest podstawą odmowy w produkcji podstawowej dowody potwierdzające fakt śmierci. Oczywiście, opinie sądowe nie jest wymagane, jeżeli nie jest to dokument wydany przez lekarzy.

Kto jest uprawniony

Ogólnie rzecz biorąc, nie wszyscy mają prawo do nakazania nasz aktualny dokument. Zastanawiam się gdzie certyfikaty Śmierć powinna tylko niektóre kategorie osób. Kto to jest?

Co do zasady, członków rodziny. Należy jednak pamiętać, trzeba mieć jakiś dowód pokrewieństwa ze zmarłym. W niektórych przypadkach, zaświadczenie może być obywatelem, który był bliski zmarłego. Każdy ma prawo do przeprowadzania zadanie przed nami, ale tylko przez pełnomocnika. Praktyka pokazuje, jak ten ostatni scenariusz jest niezwykle rzadka. Po tym wszystkim, towarzyszą mu dodatkowe dokumenty.

Co jeśli zmarły bez przyjaciół, bez krewnych? W tym przypadku, jak sądzę, w którym zostało wydane świadectwo zgonu musi państwowych. Jak pokazuje praktyka, zwykle przynajmniej blisko ludzi w umarli. I oni mają prawo do czegoś, do podjęcia odpowiedniego dokumentu. Ale gdzie się udać? I zajęłoby to zrobić?

Określenia obszaru leczenia

Najpierw musimy zrozumieć, w jaki sposób odnoszą się do władz. Dokładniej, w celu określenia ich lokalizacji. Po tym wszystkim, na przykład, jeśli twój krewny zmarł w Petersburgu, a mieszkasz w Moskwie, jest mało prawdopodobne, otrzymasz certyfikat w stolicy. Dlatego też wiele myśli na ten temat dzisiaj. Gdzie mogę uzyskać świadectwo zgonu?

Jest on wydawany, co do zasady, w miejscu zamieszkania zmarłego. W niektórych przypadkach można uzyskać dokument:

 • W obszarze, w którym obywatelowi zabito (gdzie nastąpiła śmierć);
 • gdzie korpus stwierdzono;
 • miejsce zamieszkania żyjącego małżonka, dzieci lub rodziców;
 • w okolicznych narządów umieścić śmierć obywateli (jeżeli śmierć nastąpiła w pociągu lub samolotu);
 • w bezpośredniej okolicy.

Praktyka pokazuje, że większość osób zwraca lub do odpowiednich władz w ich miejscu zamieszkania (w przypadku bliskich krewnych), lub do organizacji okręgowego, który odnosi się do obszaru, w którym ofiara mieszkała. Ale gdzie dać świadectwo zgonu?

REJESTR

Oczywiście, konieczne jest, aby dokument ten odnosi się do miejsca, gdzie podejmowane metrykę. Mówimy o urzędzie. To tu będzie można odbierać i powielać i pierwotna kopia dzisiejszym papieru. Jednakże, trzeba przestrzegać pewnych zasad.

Więc wybrali i doszli do rejestratora. Gdzie wydać świadectwo zgonu, a konkretnie? należy skontaktować rejestrację oknie stanu cywilnego. Nie jest konieczne, aby przejść do działu rejestracji urodzeń – gdzie śmierć nie jest stała. Co robić dalej? Algorytm jest prosty: stosując określoną listę dokumentów do pracowników biurowych rejestru, wypełnić wniosek i czekać. W uzgodnionym terminie z dowodu osobistego z powrotem do właściwych organów dla danego dokumentu. Nie ma znaczenia, czy jest to duplikat, lub na oryginalnym świadectwie. Ale nie jest to jedyne rozwiązanie.

MFC

Gdzie można uzyskać świadectwo zgonu? Teraz Rosja aktywnie działa tak zwanych centrów wielofunkcyjnych. W tych organizacjach, można bez problemów zwrócić praktycznie każdy dokument. Jednak często trzeba czekać dłużej niż w przypadku bezpośredniego odwołania się do rejestratora.

Jeśli jest to duplikat świadectwa, można skorzystać z usług MFC. Ale pożądane jest, aby produkować dokumentu oryginalnego rejestratora. Wszystko to ze względu na fakt, że zazwyczaj papier, potwierdzające śmierć obywatela wymagane jest pilne. Jest to szczególnie prawdziwe spadkobierców. Ale jeśli jesteś gotów czekać, można zastosować do MFC w Twoim mieście.

Wykaz dokumentów

Więc zorientowali się, gdzie uzyskać świadectwo zgonu. Po prostu trzeba to zrobić? Jakie dokumenty należy zabrać ze sobą? Poważne dokumentów nie jest wymagane, ale konieczne jest, aby przygotować wszystko z góry. W przeciwnym razie, certyfikat potwierdzający fakt zgonu, po prostu nie dostać się do podjęcia.

Jak już wspomniano, należy przynieść zaświadczenie lekarskie lub orzeczenie. Ten podstawowy dokument, który jest zobowiązany do zarejestrowania się jako obywatel zmarłego. Jeżeli ani pierwszy, ani drugi nie mają, nie mogą nawet wystąpić do rejestratora.

Następnie – oświadczenie. Jest wypełniona bezpośrednio do narządów, gdzie stosowanych dla certyfikatu. Jest to wymagane w ich imieniu do żądania rejestracji jako obywatel zmarłego. Zazwyczaj otrzymują formę, w której tylko niektóre pola są wypełnione, i są podpisywane na końcu.

Wykaz dokumentów nie zostało zakończone. Ponadto, należy złożyć dokumenty potwierdzające żadnych relacji z zmarłego. Może to być:

 • metryka urodzenia;
 • dokumenty dotyczące rejestracji małżeństwa (czasami – rozwód);
 • konkluzja badań lekarskich.

Lista nie kończy się tutaj, ale powyższe dokumenty występują w praktyce najczęściej. Jeżeli czyn przez pełnomocnika, przedstawić ten dokument. I nie zapomnij, aby udokumentować osobę, która poprosiła cię o pomoc.

Tożsamość zaświadczenia wnioskodawcy – to kolejny ważny papier. Ponadto, użytkownik zostanie poproszony zmarłego paszportu. Niekoniecznie, ale pożądane jest, aby doprowadzić go. Praktyka pokazuje, że jeśli dana osoba umiera bez funkcji (czyli jeśli istnieje raport medyczny), paszport zmarłego, nadal wymagają. Po tym wszystkim, musi być wysłany do zwalnia obywatela z rejestru.

To będzie na tyle. Teraz jest jasne, gdzie wystawia akt zgonu. W ciągu kilku dni będzie musiał dostarczyć ten dokument. Średnio wychodzi od tygodnia. Jeśli pójdziesz do MFC, certyfikat produkcyjny przedłużony. I będzie musiał czekać około 14 dni.

Płacić czy nie

Niektórzy mieszkańcy skarżą się, że rejestrator z nich wymagają gotówki do wydania dzisiejszym papieru. Jest to zgodne z prawem czyn? To wszystko zależy od sytuacji. Pamiętaj: w zakresie produkcji podstawowej dowodów jakiejkolwiek zapłaty nie jest konieczne. Jeśli jest to wymagane, to jest nielegalne działania. Można narzekać na pracę rejestratora lub MFC, gdzie wystąpiło zdarzenie.

Ale w niektórych przypadkach całkiem słusznie wymagać zapłaty niewielką sumę pieniędzy. Jest obowiązkiem państwa. Jeśli myślisz, gdzie można uzyskać kopię aktu zgonu, jak również dokładnie, jak to zrobić, należy być przygotowanym na to, co trzeba będzie zapłacić za ten proces. Nie za dużo, ale to winien. W przeciwnym wypadku, aplikacja po prostu nie ma sensu – nikt by rozważyć.

opłata

Ile w tej chwili jest wielkość służbie państwowej o wydanie duplikatu świadectwa zgonu? Ta ilość zmienia się od czasu do czasu. W związku z tym, można określić go w urzędzie z góry. Ale w 2016 roku ustalić jednolitą taryfę dla wydania jakiegokolwiek dokumentu jako duplikat, który jest przechowywany jako zapis stanu cywilnego.

Jaka jest kwota płatności? Wcześniej tego procesu byliśmy zapłacił 200 rubli, w 2016 roku tempo 350 rubli. Oznacza to, że dla każdego powielać dokładnie taką samą ilość trzeba zapłacić. Bez względu na powód odwołania do sekretarza dokumentu.

Uwaga: przynieść paragon musi być w oryginale. Kopie się niezwykle rzadko. Szczegóły dotyczące dokonania płatności mogą być podjęte w urzędzie, gdzie można wypełnić wniosek. Jeśli chodzi o MFC, będzie podane dane organu lub w miejscu zamieszkania lub w części, w której zmarły mieszkał.

Jeśli masz już certyfikat

Teraz jest jasne, gdzie można uzyskać kopię aktu zgonu. Ale tutaj jest nieco inna kolejność działań. Po pierwsze, rozważmy sytuację, w której nasz obecny dokument ma już „ręce” w oryginale.

W tym przypadku należy skontaktować się z rejestratorem lub MFC i napisać wniosek o ponowne wydanie certyfikatu. Do niego dołączyć czek do zapłaty opłaty koncesyjnej w wysokości 350 rubli, a także ich tożsamości (paszport), dowód pokrewieństwa. Podobnie jak w przypadku pierwotnego odbioru, jeśli działać przez pełnomocnika, będzie przydatna potwierdzenie swoich praw, a także papier, wskazującego tożsamość osoby, która poprosiła cię o zastosowaniu do rejestratora. Nie zapomnij dołączyć oryginał aktu zgonu.

Dokumenty te będą wystarczające, aby móc dostać papier, potwierdzające śmierć obywatela ponownie. Zwykle, jeśli istnieją dowody na to, aby bardzo szybko otrzymać duplikat. W niektórych przypadkach (bardzo rzadko, ale zdarza się), można dostać go natychmiast.

bez dowodów

Jest jeszcze jedna sprawa. Jak i gdzie uzyskać świadectwo zgonu ponownie, jeśli nie masz oryginału? W tej sytuacji akcja jest w przybliżeniu taka sama jak wtedy, gdy algorytm oryginalny dokument jest obecny. Musisz zwrócić się do urzędu stanu cywilnego, MFC lub za pośrednictwem portalu „służb publicznych” zastosowania. Tylko czas oczekiwania wydłuża się. Średnio, produkcja duplikatu zajmie około miesiąca.

Co zabrać ze sobą? Wykaz dokumentów jest podobny do poprzedniego przypadku. Tylko nie trzeba będzie oryginalny akt zgonu. Nie zapomnij do uiszczenia opłaty państwowej. Ponadto, z dowodu osobistego lub paszportu, pełnomocnictwo i zabrać duplikatem. Należy pamiętać, że nowy dokument będzie oznaczony jako fakt, że używasz oficjalną kopię świadectwa. To trzeba powielać rejestracji.

podsumować

Jakie wnioski możemy wyciągnąć? Oczywiste jest, gdzie to jest możliwe, aby uzyskać świadectwo zgonu obywatela. Algorytm jest bardzo prosty. potrzebne:

 • do uznania faktu śmierci człowieka (sąd lekarski lub);
 • odnoszą się do rejestratora / MFC / na portal „usług publicznych” z oświadczenia i dokumentów;
 • zapłacić cło państwa (po otrzymaniu duplikatu);
 • odebrać w wyznaczonym czasie z certyfikatu paszportu.