321 Shares 9169 views

Po urodzeniu, gdy jest to możliwe, aby wziąć kąpiel? Poglądy i opinie ekspertów kobiet

Poród jest naturalną funkcją kobiecego ciała. Jednak po pojawieniu się dziecka na świat jest szczególnie wrażliwy na ich samopoczucie. Dotyczy to zarówno pierwszego tygodnia, a kolejne miesiące po porodzie. Ten artykuł będzie odpowiedzieć na pytanie, czy po urodzeniu, kiedy można wziąć kąpiel. Dowiesz się, co ludzie myślą o specjalistów i doświadczonych kobiet.

Po urodzeniu, gdy jest to możliwe, aby wziąć kąpiel?

Opinie w tej kwestii rozbieżne. Niektórzy lekarze twierdzą, że uzdatnianie wody można przeprowadzić po zaledwie dwóch tygodniach od dziecka. Inni uważają, że konieczne jest, aby czekać na okres jednego miesiąca. Trzecia grupa lekarzy pewien kąpiel po porodzie nie powinna być podjęta w ciągu pierwszych sześciu miesięcy. Co zrobić souped mamom? Jak być w tej sytuacji? Gdy jest to możliwe, aby wykąpać się w łazience po porodzie?

proces naturalny

Jeżeli dziecko urodziło się naturalnie i nie było żadnych komplikacji po porodzie, kiedy można wziąć kąpiel? Ginekolodzy mówią, że nie ma kategoryczne zakazy w tej sprawie. Jednak kobiety nadal zaleca, aby poczekać do pełnego zakończenia rozładowania (średnio 4-6 tygodni).

Jeśli weźmiemy gorącą kąpiel w momencie, gdy macica jest nadal krwawienia, może to prowadzić do zwiększonego lochia. Również w tym okresie istnieje duże prawdopodobieństwo zakażenia. Szyjki macicy, nie została całkowicie wyleczona, woda może łatwo wnikać do narządu płciowego. Wszystko to prowadzi do rozprzestrzeniania się zarazków i bakterii. Amplifikacja krwawienia tylko wywoła korzystne warunki do rozwoju patologicznych mikroorganizmów.

cesarskie

Jeśli wygląd dziecko urodziło się przez cesarskie cięcie i nie było żadnych powikłań podczas zabiegu i po porodzie, kiedy można wziąć kąpiel? Lekarze zalecamy tę sprawę do zaleceń swojego lekarza ginekologa i nie zaniedbywać ich. Jeśli szew jest uzdrowienie dobrze, a następnie moczyć w wannie kobieta jest po 8-10 tygodni po pojawieniu się dziecka.

Nieprzestrzeganie tej zasady może rozwinąć się zakażenie we wspólnym obszarze i wewnątrz genitaliów. Warto zauważyć, że kobiety przeszły cesarskie cięcie, bardziej podatne na wzrost mikroorganizmów. Wszystko ze względu na fakt, że macica ma poprzez rany.

dodatkowym skrobanie

Jednym z najczęściej występujących komplikacji podczas porodu jest słabe wyładowania w łożysku lub błon płodowych opóźnienia. Jeśli kobieta ma do czynienia z takim problemem, to zwiększa się krwawienie, ból w dolnej części otrzewnej. Może również zwiększyć temperaturę ciała i spowodować osłabienie. Na USG lekarz może wykryć patologię. Leczenie w tym przypadku awaryjnego. Kobiety produkują zgarniania genitalia wnęki w znieczuleniu. Ile po takiej procedury mogą wziąć kąpiel?

Lekarze ustawić okres dwóch lub trzech miesięcy. Ten czas niezbędny do całkowitego zagojenia ran w jamie macicy jest. Po zeskrobaniu kobiety są szczególnie wrażliwe na zakażenia przystąpienia. Dlatego nie należy sprzeciwiać się do lekarza i zrobić wszystko na własną rękę.

Odwiedzin damskie

Płci pięknej, które przeszły przez pokolenia, mają też różne opinie na ten temat. Niektóre kobiety twierdzą, że kąpiel w pierwszym dniu po wypisie i nic strasznego się stało. Inne panie mówią, że przed procedurami wodnych należy włożyć tampon i wtedy nie może bać się niczego. Jednak lekarze twierdzą, że jest środkiem higieny osobistej i nie powinien być używany przez kilka miesięcy po urodzeniu.

Trzecia grupa kobiet stwierdziło, że były one przez długi czas nie kąpać się po porodzie. Chodzi o to, że oni po prostu nie mają na to czasu.

Jak wziąć kąpiel po porodzie?

Ban kąpielowy po urodzeniu nie znaczy, że należy całkowicie zrezygnować z zabiegów wodnych. Prysznic można odwiedzić już następnego dnia po pochwę lub przez jeden tydzień po cięciu cesarskim. Ale jak się wykąpać po porodzie? Czy to jako bezpieczne dla zdrowia i ogólnego samopoczucia pomoże Ci poniższe wskazówki.

  • Lekarze mówią, że infekcja pomoże uniknąć wannę z rumianku.
  • Ponadto, lekarze zalecamy leżeć w wodzie przez więcej niż pięć minut. Po raz pierwszy to powinno wystarczyć.
  • Kąpiel z rumianku pomaga się zrelaksować i odzyskać utracone siły.
  • Używać przegotowanej wody do przygotowania kąpieli.
  • Nie dodawać soli, a każda pianka smakowy.
  • Należy pamiętać, że wanna z hydromasażem promuje zwiększoną rozwój mleka kobiecego.

Teraz wiesz, kiedy można wziąć kąpiel po porodzie w konkretnym przypadku. Staram się nie angażować w niezależnych działań w tej delikatnej kwestii. Słuchaj uważnie porady lekarza i pobyt zdrowe!