742 Shares 5166 views

Obustrivaem swoje życie Kraj: otwór spustowy z rękami

Chociaż nowoczesne korzyści z cywilizacji wszedł szeroko, nie zawsze w obszarach wiejskich mają możliwość łączenia ich własności (domek, willę i tak dalej. D.) do centralnej kanalizacji. W tym przypadku, pozostaje jedna opcja: budowanie kanałów ściekowych jednostki, czyli w okolicy …


wybierz miejsce

Otwór odpływowy, z ich struktur ręce – to nie jest najtrudniejsze, ale wymaga pewnej wiedzy i rozważenie pewnych niuansów. Przede wszystkim, trzeba zdecydować się na miejsce. Z jednej strony, zbyt duża odległość od domu jest obarczona zbędnych kosztów i nakładu dodatkowych rur oraz ich układania i koszty instalacji. Z drugiej – znalezienie blok pit pobliżu powierzchni mieszkaniowych i nieprzyjemny zapach, a całe roje much, i różne infekcje. W związku z tym, otwór spustowy ręce muszą wydobywa około 8,9 m od źródła ścieków. Musi być zapewnione, a odległość od ogrodu, ogród i innych działek, obsadzonym roślinami, można jeść – od ich pit powinien znajdować się w odległości 30-35 metrów. Taka sama odległość należy oddzielić je od naturalnych źródeł wody pitnej (studni). I jeszcze jedno: prędzej czy później, ale pit spustowy, wykopane z ich ręce powinny być czyszczone, a nie ty, a specjalny maszyna assenizatorskaya. Dlatego wejście do zbiornika powinny być wygodne, wystarczająco szerokie i nie zaśmiecone.

Wymiary urządzenia odwadniającego

Teraz kwestia wielkości. Jest to szczególnie ważne, gdy oczekuje się, że podmiejskich mieszkaniowych w użyciu przez cały czas, kiedy dużo wody zostanie przeznaczone dla branży sanitarnej i biznesu. Ludzkiego (średnia) muszą „rezerwa” 0,5 do 0,8 metrów sześciennych całkowitej objętości zbiornika. Dlatego też, w zależności od tego, jak wiele osób w rodzinie i osiadł otwór spustowy z rękami. Ważniejsze wskaźniki, takie jak głębokość zamarzania gleby i jej składu. Jeśli w ziemi a lot z gliny zanieczyszczeń, płyn wycieka przez nią przez długi czas do akumuluj. Problemy były mniej przepustowość kopać się z co najmniej 3 kostek 7 osób, 9 – cztery, itd …

obkladyvat

Kopać zbiornik – to połowa sukcesu. Kolejnym ważnym etapem w jaki sposób wykonać otwór spustowy – wybrać materiał, do którego należy nałożyć na środku. Zostaw wgłębienie w postaci czystego brudu nie jest zalecane – lepiej oblitsevat z limestone.At, kręgów betonowych lub ustawić wewnątrz coś podobnego tworzywa sztucznego „dobrze”. Odpowiednie nawet metalowe beczki lub korpus starej pralki. Mimo że idealne – cegły ceramiczne. Plus naturalne kamienie. Nawiasem mówiąc, według technik konstrukcyjnych, były wgłębienia jest opróżnienie cylinder. To było tak wyposażone i centralny system odwodnienia.

rura poziomie

Rura dostarczana do spuszczania miejsce powinno być układane w ziemi nie jest płaska, a kąt w stopniach 5-6, przynajmniej. Im dalej źródłem ścieków z drenażu pit ustach, tym większe nachylenie powinny być przestrzegane. Inaczej brudna breja zaczyna stagnacji w rurach, staną się zatkane, a co dobre, to nie będzie.

Drenaż i okładka

Drenaż w krajowych potrzeb kanalizacyjnych. Jest on wykonany z schebonki, kamieni, cegieł przerywanymi, inne zanieczyszczenia budowy. Warstwa pokrycia dna otworu może wynosić od 25 do 35 cm. Okładania ścian 70-80 końcami na centymetr w pokrywie zbiornika. Top opróżniania muszą być objęte włazu kanalizacyjnego (jeśli rozmiar umożliwiający wejście) lub specjalną tablicę, ciężkie i wystarczająco silne, aby bezpiecznie chodzić.