607 Shares 5887 views

Poezja Produkt: miód wrzosowy

Miód wrzosowy jest uważany za produkt dla smakoszy. Some like it jak najszybciej starają się na smaku, drugi zdaje gorzkie. W niektórych krajach, w tym miód jest bardzo popularny, a eksperci docenić jego smak. Jest on wykonany z nektaru ling (rozgałęziony szerokolistne). Można go znaleźć w tundrze, w sosnowym lesie na piaskach i oparzeń. Heather miód produkowany w Europie i Azji, ale 75% produktu odbywa się w Szkocji. Jest to bardzo przydatne, ma ciekawy smak i ma plastyczność. W reumatoidalnym zapaleniu stawów, astma, zapalenie oskrzeli, zakaźne zapalenie stawów zaleca się stosować tylko taką słodycz.


Istnieje również „miód wrzosowy” werset. To jest wielki popularna ballada, napisany z powrotem w 1880 roku przez Roberta Stevensona. Produkt składa się z jedenastu oktawy i opisuje wydarzenia z minionych dni. Wiersz dedykowany jest do ludzi, którzy zostali wygnani przez króla Szkocji.

… ojciec i syn zostali wybrani od tłumów, zostały zabrane do Jego Wysokości im pokazać, jak przygotować słodkie odurzający napój z wrzosu. Nieszczęśliwy zagrożone egzekucje i tortury, które odkryli tajemnicę króla. Wreszcie starzec zrezygnował. Ale wstyd przed synem ojca powstrzymując. Więc pyta małego syna króla, najpierw utopić, więc nie widział wstyd. Jego Królewska Mość zgadza się i rzuca biedaka do morza. W końcu, autor informuje czytelników, że stary człowiek nie bał się bez ognia, bez tortur i tajnych umrirat z nim. A w jego sercu nadzieję, że będzie on nadal żyje jego dziecko.

Niestety, niektóre części ballady zostały zniszczone. Niemniej jednak, podstawowa idea – MEDOVAR bohaterstwo, okrucieństwo i chciwość monarchy, jest zrozumiałe. „Miód wrzosowy” rozproszone po całym świecie; Pierwsza to dzieło tłumaczone na język rosyjski Nikołaj Chukovsky. Po to się robi Samuił Marszak. Nowa wersja została opublikowana w 1941 roku, stało się popularne i czytelny, a były po prostu zniknął na jej tle. Raz, w 1947 roku, SJ Marshak i tytułem jednego ze swoich zbiorów – „miód wrzosowy”. Dziś ten wiersz bada każdy student, to jest zawarte w programie i popularny wśród twórców do dziś. Czytelnicy mogą usłyszeć wiersze do tego dzieła, zestaw do muzyki i cieszyć się melodyjny utwór.

Robert Stevenson nazwał ballada "Galloueyskaya legenda". Nazwa ta jest inspirowana wsi Galloway w południowo-zachodniej Szkocji, w którym autor lubił odwiedzać. Historycy uważają, że tylko kilka ze zdarzeń opisanych w balladzie, odpowiadają rzeczywistości. oparte wyłącznie na tradycji autor odnosi się do tego okresu czasu. Mówi się, że „miód wrzosowy” Marshak tłumaczone tak dobrze, że po przeczytaniu produkt przynajmniej raz w życiu, człowiek zakochuje się w Szkocji zawsze. I będzie chciał spróbować tego produktu.

Na podstawie poematu o tej samej nazwie został nakręcony film, ustawione na scenie w teatrze, tworząc kompozycje muzyczne. W skrócie, ballada nie pozostawił nikogo obojętnym.