552 Shares 9837 views

Ciekawostki z życia Turgieniewa. Życie lat Turgieniewa

Jakie są początki literatury lub jakiejkolwiek innej sztuki? Jakie są siły napędowe sprawiają, że artysta zrobić? Zgodnie z prawem dialektyki, takie siły są różnego rodzaju sprzeczności, często ukrytych w głębi procesu. Możemy przyjrzeć się bliżej do bardziej znanego pisarza z programu szkolnego. Co kilka interesujących faktów z życia Turgieniew nam udało się znaleźć?

Co wiemy o autorze „Mumu” i „The Noble gniazdem”?

Kreatywność Ivana Sergeevicha Turgeneva jest integralną częścią dziedzictwa klasycznej literatury rosyjskiej XIX wieku. Jego książki nadal kształtować umysły Rosjan ma do drugiego wieku. pomysły pisarza nadal mieć znaczenie, a jego artystyczne obrazy nie tracą wyrazistość i na początku XXI wieku. A sprzecznych faktów życia Turgieniew przyciąga uwagę nie tylko badaczy jego pracy, ale zwykłych czytelników opowiadań i powieści. A w życiu pisarza było wiele ciekawych wydarzeń i kontrowersyjnych okolicznościach.

biograficzne fakty

Jeśli krótko opisać życie Turgieniewa, pierwsza rzuca się w oczy po dziwnej sytuacji – z całego serca, który kochał naturę rosyjskiego pisarza wolał spędzić lata swojego życia w miarę możliwości z Rosji. Może do niego z daleka łatwiej było pisać długich opisów rosyjskich lasów, pól, wiosek i osiedli? Inspiracja – kapryśna rzecz … ale w rzeczywistości wszystko było znacznie bardziej prozaiczny. Dostać dobrą dziedziczenia i stały dochód z osiedli, pisarz znacznie czuć się komfortowo poza ojczyzną. Rosyjska elita arystokratyczna chętnie czytać Turgieniewa. To po prostu podzielić się jego polityczne poglądy nie mógł. Wszystko z najbardziej interesujących faktów z życia Turgieniewa w ten czy inny sposób związane z jego światopoglądu. Tu było tak dziwne feudalni właściciele.

Szlachcic-arystokrata

Wielka literatura rosyjska zawdzięcza master-właściciela, który był jednym z pierwszych pisarzy, którzy zwrócili uwagę na życie, życie i zwyczaje ludu. Przed „Uwagi Hunter” Turgieniew nie było w modzie. Sama nazwa tego cyklu historie wymyślone redaktor „Współczesnej” Panajew jakoś uzasadnić czytelnikowi trochę nietypowy zakres tematów i obrazów, z którymi spotka się na kartach tej książki. Ciekawostki z życia Turgieniew rozpocząć na swoich stronach, gdzie narrator łatwo rozpoznawalny sposób autor narracji. I ziemianin-szlachcic z głębokim współczuciem i wrażliwy na los zwykłych rosyjskich chłopów, poddanych. I że nie jest to najbardziej zabawa z życia Turgieniewa. Proste współczucie uciskanych pisarz nie poprzestał. Zrobił wszystko, co w jego mocy, aby zmienić istniejący porządek rzeczy w Rosji.

za granicą

Być może najlepsze lata życia Turgieniewa spędził we Francji. Jego skwapliwie w najwyższych kręgach arystokratycznych salonach i bohemy Paryża. Jego książki zostały przetłumaczone, opublikowane i czytać całej oświeconej Europy. Pisarz dużo podróżował, lubił pobyt na Lazurowym Wybrzeżu we Francji, we Włoszech. Często towarzyszy, jako honorowy wycieczki eskortą słynnego francuskiego piosenkarza Poliny Viardo, ukochanej. Nie niezauważone i takie ciekawe fakty z życia Turgieniewa, w ramach swoich wizyt w domu hazardu i kasyna w Baden-Baden i Monte Carlo. Rosyjski pisarz był bardzo przedsiębiorczy człowiek, a zwłaszcza nie potrzebują funduszy. Ale z tym wszystkim przez długi czas trzymałem go w Europie nie jest miłość rozbrykany życia. Trzymaj się z dala od ojczyzny to było głównie ze względu na sposób myślenia pisarza, który jest sprawiedliwy stopień zaprzecza Imperium Rosyjskiego w kręgach rządzących.

Nowi ludzie Turgieniew

Oczywiście, pisarz nie był osamotniony w swoich wysiłkach. Reprezentował swoją kreatywność zyskuje potężne przyspieszenie na myśli społecznej. Gdziekolwiek roku przeszedł życie Turgieniewa, jego książki miały na celu stopniowego zbliżenia nieuniknionych przemian społecznych i politycznych w Rosji. Oprócz chłopów, przywiózł w swoich pracach galeria typów, które były wcześniej w literaturze rosyjskiej nie była prosta. Ale byli w połowie XIX wieku w społeczeństwie rosyjskim i oczywiście odzwierciedlenie na kartach powieści i opowiadań Turgieniewa. Mówimy o zwykłych-rewolucjonistów. O ludziach, którzy absolutnie nie są zadowoleni z panującej drodze wieków życia rosyjskiego. O tych, którzy boleśnie szukają sposobów, aby zmienić istniejący porządek rzeczy. Można spierać się o postawie autora tych nowych bohaterów, jest to dalekie od jednoznaczna. Ale pisarz-realista uwiecznił swoje duchowe zadań w swoich książkach. A dzisiaj bylibyśmy bez nich jest bardzo trudne do zrozumienia epoki przedrewolucyjnej.

Kraj ten jest na progu wielkich zmian

Pisarz musiał opuścić ten świat długo zanim Rosja przetoczyła wir wojen i rewolucji. I dzisiaj możemy tylko domyślać się, jak rosyjska klasyka zareagowali na to, co wydarzyło się w kraju po pół wieku po zniesieniu pańszczyzny. Ale pisarz-realista Turgieniew zawsze na czele debaty publicznej oraz w swoich pracach nie mógł odeprzeć przeczucie wielkich zmian. Dzięki książce rewolucyjne idee i uczucia osiągnęły świadomość całego pokolenia Rosjan. Nie było żadnej przyszłości rewolucjonista, który nie zna swojej pracy.