235 Shares 9687 views

Rozpoznanie zapalenia gruczołu krokowego u mężczyzn – trzeba wiedzieć?

Zapalenie gruczołu krokowego, niestety, jest bardzo częstą chorobą, szczególnie w przypadku mężczyzn w średnim i starszym wieku. W przypadku braku terapii choroby może prowadzić do komplikacji wagowych. Dlatego tak ważne jest prawidłowe i terminowe diagnozy. Zapalenie gruczołu krokowego jest często charakteryzuje się powolnym strumieniem, a wielu pacjentów objawy ignorować, tym samym odmawiając opieki medycznej. Czy to możliwe, aby zdiagnozować chorobę w domu? Jakie procedury wymagają diagnozy gruczołu krokowego u mężczyzn? Odpowiedzi na te pytania będzie przydatna wielu członków silniejszej płci.


Zapalenie gruczołu krokowego: Co to jest choroba?

Zapalenie gruczołu krokowego – choroba, która towarzyszy zapalenie tkanki prostaty. To ciało generuje specyficzny tajne, które mieszały się z nasienia, zapewnia żywotność i aktywność plemników. Jest to bardzo powszechny problem, ponieważ według statystyk, 50% mężczyzn powyżej 50 roku życia cierpi z powodu tej choroby. Zapalenie gruczołu krokowego wpływ na wydajność całego układu moczowego, zaburzenia w oddawaniu moczu i problemy z siłą, infekcje wtórne i tak dalej powodując. D.

Głównymi przyczynami choroby

Diagnostyka i leczenie zapalenia gruczołu krokowego są bezpośrednio związane z przyczyn chorobowych, ponieważ tego czynnika zależy w dużej mierze skuteczny schemat leczenia. W większości przypadków przyczyną procesu zapalnego jest penetracja tkanki gruczołu patogenów. Zakażenie może być specyficzne, na przykład, choroby przenoszone drogą płciową (Chlamydia, Ureaplasma, gonococcus).

W roli środków mogą działać i warunkowo patogennych mikroorganizmów, zwłaszcza gronkowców i E. coli, Streptococcus spp. Bakterie te są obecne w organizmie każdego człowieka, ale ze spadkiem aktywowanego obrony immunologicznej. Czynniki ryzyka w tym przypadku obejmują obecność chorób przewlekłych, niedożywienie, nieregularne aktywności seksualnej, siedzący tryb życia.

Rozpoznanie zapalenia gruczołu krokowego w domu: jakie objawy należy zwrócić uwagę?

Prostata jest bardzo ważne, aby zauważyć objawy i zasięgnąć kwalifikowanej pomocy. Jakie objawy należy zwrócić uwagę?

  • Proces zapalny towarzyszy przerost prostaty, który zaczyna ściskać moczowych kanałów. Wraz z rozwojem choroby u mężczyzn ma problemy z oddawaniem moczu – proces jest często towarzyszy tkliwość i chęć opróżnienia pęcherza stają się coraz częstsze. Ponadto, mocz staje się mętny, co często widać nawet gołym okiem.
  • Drugim ważnym objawem – problemy z potencją. Pacjenci często cierpią na zaburzenia erekcji. Istnieje również przedwczesny wytrysk podczas stosunku płciowego.
  • Niektórzy pacjenci skarżą się na ból w pachwinie, kroczu i kości ogonowej. Ból może być zwiększona podczas defekacji. Nawiasem mówiąc, około 50% mężczyzn z bólu gruczołu krokowego nieobecny.

Widząc, co takiego pogorszenia, konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem, gdy opóźnienie jest obarczona niebezpiecznymi konsekwencjami.

Właściwa historia medyczna

Aby rozpocząć z podstawowym diagnoza jest wykonywana. Gruczołu krokowego towarzyszy szereg ważnych funkcji, więc lekarz zbiera wszystkie istotne informacje o obecności pewnych objawów. Na przykład, pacjenci są proszeni o jaki rodzaj zaburzeń układu moczowo-płciowego są obecne i jak długo byli.

Ważne jest również, aby wiedzieć, że jeśli istnieje jakakolwiek inna choroba człowiek i czy on cierpi na zapalenie gruczołu krokowego w przeszłości. Lekarz jest zainteresowany, oraz obecność czynników ryzyka (jakiego rodzaju styl życia prowadzi osobę, jeżeli ma ona stałe partnera seksualnego, czy korzysta on prezerwatyw podczas seksu i tak dalej. D.). Nawiasem mówiąc, dzisiaj jest specjalny profil z listy pytań, które można wypełnić samemu pacjentowi. Po dokonaniu oceny lekarza odpowiedzi mogą określić prawdopodobieństwo zachorowania na raka prostaty u mężczyzn.

Rozpoznanie zapalenia gruczołu krokowego: testy

Po anamneza pacjenta powołać dodatkowych badań. Po podejrzeniem zapalenia prostaty i muszą być starannie zintegrowane diagnostyka. Zapalenie gruczołu krokowego – choroba, która wpływa na wydajność całego układu moczowego, więc lekarz, aby uzyskać wyniki następujących testów:

  • Pełna analiza krwi wykaże obecność stanu zapalnego w organizmie (zwiększenie liczby leukocytów).
  • Laboratoryjne badanie moczu jest również ważne dla diagnozy. Zapalenie gruczołu krokowego próbek moczu wykrywa się w zwiększonej ilości erytrocytów, leukocytów i białka. Czasami dodatkowe przewody bakteriologiczne zasiewu.
  • Badanie nasienia pozwala ocenić wydajność układu rozrodczego. Podczas prób laboratoryjnych specjaliści zwrócić uwagę na fizycznych i chemicznych nasienia, a także aktywność i stężenia, ruchliwości plemników. Taka analiza pozwala dowiedzieć się, był mężczyzna uszkodzenie układu rozrodczego jeśli uderzył.
  • Rozmaz z cewki moczowej – raczej nieprzyjemny, ale bardzo pouczające studium. Lekarz wkłada specjalne narzędzie o wąskim wacikiem na wewnętrznym końcu penisa (około 3-4 cm). Uzyskane próbki komórek dalej wysyłane do laboratorium. W ten sposób można ustalić obecność zakażenia, a nawet ustawić w swoim rodzaju.

Odbyt pacjenta

Jakie inne procedury wymagają diagnoza? Zapalenie gruczołu krokowego – wskazanie na odbyt gruczołu krokowego. Przed zabiegiem pacjent powinien wykonywać mikro-lewatywy w celu oczyszczenia jelit. Palpacyjne lekarz może zauważyć wzrost rozmiarów stercza, obecność bólu i tak dalej. D.

Ponadto, ważne jest, aby podjąć analizę próbek wydzieliny prostaty. W tym celu, masażu prostaty. Gdy tylko pierwsza część przenosi wydzielanie gruczołów, lekarz wykonuje rozmaz na szkło laboratoryjne. Należy zauważyć, że procedura może być bardzo nieprzyjemne dla zapalenia prostaty.

Analiza wydzieliny prostaty

Uzyskane podczas masażu tajemnicy jest następnie przesyłana do laboratorium w celu badania mikroskopowego. Po barwieniu próbek specjalisty starannie analizuje je pod dużym powiększeniem. W tajemnicy prostaty Zaobserwowane zwiększenie liczby leukocytów.

Ponadto, konieczne jest zbadanie charakterystyki mikroflory gruczołu krokowego. Podczas badania, ekspert stwierdzi obecność mikroorganizmów chorobotwórczych, ich liczby, a nawet wrażliwość na niektóre leki.

Badanie USG gruczołu krokowego

Rozpoznanie przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego, musi zawierać ultrasonograficzne dławika. Procedura jest dość prosta do przeprowadzenia. W trakcie badania, lekarz może badać strukturę i gęstość prostaty, w celu określenia jego rozmiar, aby sprawdzić obecność guzów, jeśli w ogóle.

Bardziej pouczające rozważyć przezodbytnicza ultrasonografia prowadzona jest przez wprowadzenie do odbytnicy specjalnego czujnika. W ten sposób można ustalić obecność ropienie i ropnie w tkance gruczołu krokowego, aby sprawdzić stan jelit i pęcherzyków nasiennych.

Inne metody badań podczas diagnozy

Co do zasady, zgodnie z procedurami opisanymi powyżej, jest wystarczająca, aby nie tylko diagnozy, ale także w celu określenia przyczyny procesu zapalnego. Ale są też inne metody diagnozowania gruczołu krokowego.

W niektórych przypadkach, gdy pacjent jest zalecana do zapisania się do komputera lub rezonansu magnetycznego. Jest to najbardziej dokładna metoda badania, ponieważ pozwala określić wielkość prostaty, wykryć obecność guzów i kamieni. Jednakże procedura ta jest kosztowna.

Cystoskopii – procedury endoskopowe które umożliwia lekarzowi dokładnie zbadać moczowych kanałów, wewnętrzna powierzchnia pęcherza moczowego i prostaty. Cewka moczowa wprowadzeniu cienkiej rurki z małą kamerą na końcu, a lekarz może zbadać obraz na dużym ekranie. Tam gdzie wskazano, w tym samym czasie prowadzi się cystoskopii i biopsji – pobieranie próbek tkanek, które następnie przesyłane do analizy laboratoryjnej. Mówi się, że to nie jest standardowym środkiem w leczeniu ostrego zapalenia gruczołu krokowego. Biopsja pokazuje, że jeśli istnieje podejrzenie występowania nowotworu, który występuje z przewlekłym zapalenia i przerostu gruczołu krokowego.

Główne metody leczenia zapalenia gruczołu krokowego

Wielu przedstawicieli silniejszej płci są zainteresowani pytaniami o to, co jest zapalenie gruczołu krokowego. Objawy, diagnostyka, komplikacje – jest to z pewnością ważna informacja. Ale warto się zastanowić, a podstawowe zasady leczenia.

W przypadku ostrego zapalenia przepisać pacjentowi bezpośrednio ekspozycji antybiotyki o szerokim spektrum działania. W schemacie leczenia oraz leków obejmują alfa-blokery, które zostały znormalizowane przepływ moczu, poprawia dostarczanie krwi do narządów miednicy.

Terapia dla gruczołu krokowego – długa i złożona. W niektórych przypadkach pacjenci są przepisywane masaż prostaty. Uważa się, że procedura ta przyczynia się do poprawy przepływu krwi do narządów miednicy, eliminować obrzęk i zastój płynów. Jednakże masażu mogą być wykonywane tylko w przewlekłym zapaleniem gruczołu krokowego niezakaźnych i tylko w szpitalu – ostre zapalenie jest przeciwwskazaniem.

Dać dobre rezultaty i inne zabiegi, w tym laserowych i terapii magnetycznej, elektrofonoforez, electroneurostimulation. Pacjentom zaleca się właściwego odżywiania, aktywności fizycznej, wykonalne i specyficznej fizjoterapii wyeliminować stagnacji narządów miednicy (np ćwiczenia Kegla).