785 Shares 4741 views

Żylaki powrózka nasiennego u młodzieży: przyczyny, leczenie, konsekwencje

Żylaki powrózka nasiennego zaciskane – jedną z najczęstszych patologii u mężczyzn. żylaki powrózka nasiennego szczyt diagnostyczny na 14-15 lat. Na ogół 15-30 lat – to wiek, kiedy występuje nieprawidłowość najczęściej. Większość tej choroby widoczne u sportowców i osób zaangażowanych w pracy fizycznej. Dlatego możemy śmiało stwierdzić, że obciążenie mięśni odgrywa ważną rolę w żyłach powrózka nasiennego.


To patologia ma znaczący wpływ na funkcje rozrodcze samców. A biorąc pod uwagę, że żylaki powrózka nasiennego cierpieć aż do 30% męskiej populacji, pilność problemu staje się widoczne.

Co to żylaki powrózka nasiennego?

Powrózka nasiennego obejmuje między innymi elementy i pampiniform splotu żylnego. Jest to i jest zdumiony żylaków. Żyły powrózka nasiennego jest patologicznie zmienione, stają się rozszerzone i kręta.

Dlaczego tak się dzieje? Choroba występuje w wyniku naruszenia żylnego odpływu, powodując krwi zbiera się do splotu żylnego, rozciąganie i odkształcenie ściany naczynia.

Etiologia żylaków

Statki należące do układu żyły głównej dolnej, są wyposażone w specjalne zawory, ponieważ krew płynie od dołu do góry na nich. Bez tej adaptacji, większość krwi po prostu nie dotarły do serca; Jednakże, obecność urządzenia zaworowego bardzo skutecznie zapobiegać zastój krwi i wstecznego (wstecz) jego ruchu.

Główną przyczyną żylaków u młodzieży – awaria zaworów jąder żyły. Zwykle, krew przechodzi od splotu pampiniform w żyły nerkowej lub bezpośrednio do żyły głównej dolnej żyły się na jądra. To jest problem z ostatniego poziomu zaworów i są główną przyczyną choroby.

niewydolność zastawek mogą być podstawowym (w wyniku wad wrodzonych jąder żyły, osłabienie mięśni i ostatnia warstwa z tkanki łącznej, dysplazja) i wtórne (powstające w wyniku wzrostu ciśnienia w układzie z żyły głównej dolnej i żyły nerkowej). Przyczyny wtórnej niewydolności zastawki są patologiczne procesy kompresji powrózka nasiennego, jąder, żyły nerkowej lub bezpośrednio do żyły głównej dolnej, utrudniając krwi na nich odpływ :. Nowotwór przepukliny brzusznej, zrosty, itd. W każdym razie, stwarza sytuację, gdzie zaczyna krwi stagnacji w naczyniach krwionośnych powrózka nasiennego.

Klasyfikacja żylaków

WHO zaleca następującą klasyfikację choroby:

  1. Wiednia pampiniform splotu nie tylko dobrze zdefiniowane przez dotyk, ale również wizualnie zauważalny. Jajko pomarszczona.
  2. Żyła może być wyczuwalny, choć niewidoczne.
  3. Pozytywna próby Valsalvy. Zobaczyć lub dotknąć żyły jest wspomniana próbka jest niemożliwe.

Jednak w naszym kraju najczęściej stosowaną klasyfikacją Yu. F. Isakova. Ta, jak i poprzedni, wyróżnia się trzy etapy, chociaż nasilenie choroby określono w odwrotnej kolejności. Wygląda to następująco:

  1. Wiedeń niewidzialny, nie są określane przez dotyk. Podejrzewa się, że żylaki powrózka nasiennego jest możliwe tylko przez próby Valsalvy.
  2. Wiedeń jest dobrze wyczuwalny, ale niewidoczne.
  3. Żyły i widoczny i namacalny. Zmodyfikowane jajo.

Przy okazji! Valsalva manewr wykonuje się w następujący sposób. Pacjent w pozycji stojącej proszeni są o kaszel. W rezultacie, ciśnienie w jamie brzusznej wzrasta i pampiniform splotu żył pęcznienia. Często, w celu porównania tej próbki i przeprowadza się w pozycji leżącej na plecach. W tym przypadku badanie będzie ujemny.

obraz kliniczny

Zazwyczaj żylaki powrózka nasiennego u młodzieży odbywa się bez żadnych subiektywnych doznań. Rzadko, niektórzy pacjenci skarżą się na uczucie ciężkości lub ból w mosznie po wysiłku. Jednak te objawy powinny być traktowane z ostrożnością, ponieważ często są to pierwsze objawy zapalenia jąder i ich skorup (zapalenie jąder i orchiepididymitis).

Niebezpieczne żylaki powrózka nasiennego?

Jąder u mężczyzn – miejsce, gdzie powstawanie plemników, komórek zarodkowych, nawożenie jajo. Organy te są niezwykle ważne z punktu widzenia ich udziału w funkcji rozrodczych.

Żylak powodu przeciążenia w splotu żylnego dużych ilości krwi spowodowane miejscowym wzrostem temperatury, co ma niekorzystny wpływ na spermatogenezy. Ponadto w żylaków pogarsza dopływ tkanek w tlen i komórki jądra występuje niedotlenienie; zakłócone przez barierę krew-jądra, które mogą powodować powstawanie przeciwciał (środki plemnikobójcze, ponieważ są one postrzegane przez układ odpornościowy za wrogich agentów). Żylaki powrózka nasiennego często towarzyszą zakłócenia hormonalne, które jak zły wpływ na proces spermatogenezy.

Jądra u mężczyzn są bardzo wrażliwe na wszystkie te procesy, więc każdy z nich może łatwo zakłócić tworzenie spermy i plemników.

Należy jednak zauważyć, że rola w powstawaniu żylaków niepłodności jest wciąż badane. Nie każdy uważa, że powyższe mechanizmy leżące u podstaw patogenezy żylaków u młodzieży. Dlatego rola żylaków powrózka nasiennego w niepłodności męskiej pozostaje nieco kontrowersyjne.

Co robić?

Najczęściej diagnozowane żylaki powrózka nasiennego u młodzieży. Leczenie, odpowiednio, odbywa się w okresie dojrzewania. Jest to, jak wiadomo, jest dwojakiego rodzaju: konserwatywnych i chirurgicznych. Jeśli mówimy o żylaki powrózka nasiennego u młodzieży, pierwszy punkt może natychmiast zostać wykluczone. Zachowawcze leczenie tej choroby nie istnieje. Ale liczba operacji wykorzystywane pozbyć pacjentów z tą chorobą jest duża.

Rodzaje zabiegów chirurgicznych żylaków

Wszystkie czynności jąder można podzielić na kilka grup:

1. chirurgiczna interwencja, w oparciu o wycięciu przez plemniki żyłach. Obecnie nie jest już używany, ponieważ po ich zastosowanie zaobserwowano w 90% przypadków zanik jąder.

2. Operacje mocujące jajko do elementów kanału pachwinowego lub rozcięgna mięśni. Teraz nie jest używany, jako towarzyszy zanik jąder (20-70% przypadków).

3. resekcja część moszny z zewnętrznymi jaj zatrzaskowych. Żylak Nawrót występuje w 100% przypadków, jednakże, operacja ta jest nieskuteczne i nie jest obecnie wykorzystywany.

4. Podwiązanie żył jąder powyżej pachwinowego zgięcia. Ten rodzaj działania prowadzi do zaprzestania wsteczny przepływ krwi i daje najmniejszy procent nawrotu. Jednak badania wykazały, że żylaki powrózka nasiennego nie zawsze jest self-patologia. Choroba ta może być tylko objawem mówiąc o problemie, w wyniku nadciśnienia żylnego. W tym przypadku, operacja może pogorszyć sytuację.

5. Operacje stworzyć zespoleń naczyniowych. Jego istota polega na tym, że żylny utrzymywanie refluksu, ale tworząc zespolenia resetuje nadmiaru krwi i żyły maleje.

Obecnie leczenie żylaków w eksploatacji młodzież – nie zawsze jest rozległe ingerencji otwarcia jamy brzusznej. Są to zabiegi małoinwazyjne.

Chirurgii mini-Access

Najczęstszym działanie w leczeniu żylaków – Marmara. Występowała w znieczuleniu miejscowym. Pachwinie, od strony, gdzie opracowany proces patologiczny wykonaniu nacięcia na 2-3 cm. W ten dostęp elementów wycinano powrózka nasiennego, dedykowanych Wiedeń, związanie zbyt mocno i przecina. Ranę zaszyto w warstwach.

Jak wynika z opisu działania nie jest zagłębiony, a nawet może być wykonywana w warunkach ambulatoryjnych. Szwy są usuwane na 8. dzień.

Po operacji, podczas pierwszego tygodnia ważne mocującej moszny (osiągnięty poprzez noszenie pnie). W 1. miesiącu powinny unikać aktywności seksualnej.

laparoskopowa obcinania

Inną metodą z dobrym efektem kosmetycznym. Poprzez nakłucie w ścianie jamy brzusznej za pomocą specjalnych narzędzi izolowanych jąder duchu klipiruyut i przecinają je.

W porównaniu z otwartą operacją, ta metoda ma kilka zalet:

  1. Krótki okres pooperacyjny z powodu niemal całkowitego braku ran po operacji wykonywanych przez nakłucie i nie minął.
  2. Brak ryzyka pooperacyjnej przepukliny.
  3. Dobry efekt kosmetyczny.
  4. Nieznaczne możliwy powikłań pooperacyjnych.

wewnątrznaczyniowe flebosklerozirovanie

Ta metoda jest alternatywą dla chirurgii. Jej istota polega na tym, że w jąder żyły wprowadza się środek do obliteracji żylaków, co sprzyja tworzeniu się skrzepów i zakończenie przepływu krwi przez żyły. Jest ona wykonywana tylko wtedy, gdy nie ma powodu, aby zakładać, wtórną niewydolność zastawki i nadciśnienia żylnego.

Najważniejsze, aby zrozumieć pacjentów z żylaków, – czas działania są niezbędne. Jest udowodnione, że wczesne leczenie znacząco zmniejsza ryzyko zaburzeń spermatogenezy tworzenia niepłodności.