863 Shares 4168 views

Jak zrobić oponę starych opon? bieżnikowanie na zimno

Opony są jednym z najdroższych materiałów samochodowych. Jeśli mówimy o lekkich pojazdów, ich koszt nie jest zbyt wysoki, nie można powiedzieć o ciężarówkach. Dlatego staje się istotne pytanie, jak sprawić, by opony ze starych opon? Innymi słowy, jak naprawić oponę w celu ponownego użycia? Jest to szczególnie prawdziwe właściciele firm zajmujących się transportem ładunków, ponieważ im więcej samochodów, więcej wydasz na każdym z nich. Jak zaoszczędzić nie tylko ze środków własnych, ale również być w stanie je zdobyć?

Jak zacząć

Sprzęt dla zimnego bieżnikowania dość drogie nabyć je wyłącznie do użytku osobistego, więc konieczne jest na wstępie rozważyć właściwy biznes plan. każdy jego krok jest bardzo ważny, ale sukces przedsiębiorstwa, co do zasady, określa, że jest to dobry początek. Biznes jak zrobić opony ze starych opon, będzie działać nawet w czasach kryzysu, to oszczędności, więc pomysł jest na tyle kusząca i obiecujące.

biznes plan

Po pierwsze, przedsiębiorca musi wiedzieć, czy jego lokalizacja jest odpowiednia dla takiej działalności. Co do zasady, takie wnioski są popytu w miastach o populacji pięćdziesiąt tysięcy ludzi. Ważne jest także obfitość ciężarówek, na przykład, obecność jakichkolwiek firm logistycznych. Ponadto należy upewnić się, że podobne propozycje w tym obszarze nie robić.

Nawet w najcięższych kryzysu ludzie nie przestają korzystać z pojazdów. I wymagają one koszty stałe, nawet po prostu wymienić opony letnie.

elementy opony

Aby lepiej zrozumieć specyfikę procesu, konieczne jest, aby znać składniki opon. Główną podstawą władzy, który określa siłę opony jest tusza. Składa się on z kilku warstw kordu – wątku tkanin, dołączonym do pierścieni kulek. Te ostatnie są przedstawione w postaci kilku warstw drutów lub lin i dają sztywność drutówki opony i kształt. Płyta nazywa się część lądowania. Jest on wykonany z twardej gumy i naprawia opony na obręczy koła.

Przewód osnowa jest owinięta wokół stałej arkuszu wypełniacza wykonany z gumy, a drutówki. Nazywany gumy boczna ścianka elastyczna warstwa ma grubość w zakresie od połowy do trzech milimetrów i chroni osnowy, a dokładniej jego ściany boczne, z infiltracji wody i uszkodzeniami mechanicznymi.

Ochraniacz – to zewnętrzna część opony, w którym znajduje się wypukły wzór. Składa się ona z bieżnika kontaktującą się z drogi, a ponadto ramię – grubą warstwę gumy, która jest odporna na ścieranie. To bieżnia zapewnia trakcję z oponami drogowych, a także chroni przed uszkodzeniem ramy zasilania.

Pomiędzy bieżnikiem i tusza jest pas – z kilku warstw kordu w kształcie pierścienia, może być wykonana zarówno z metalu i materiału tekstylnego.

zużycie opon

Jeśli mówimy o ścianę boczną, kordy są autonomiczne nośniki sztywność i kształt opony, jak na całej swej długości ma przecięcia z innymi przędz.
Opona radialna wszystkie kordy są ułożone równolegle, co jest jednym z głównych problemów związanych z tego rodzaju opony, ponieważ w przypadku uszkodzeń nie jest w przewodzie po stronie sztywności w tym obszarze w celu całkowitego odzyskania jest niemożliwe. Dlatego też, nawet wysokiej jakości naprawy bocznymi cięciami na magistrali nie będzie w stanie wrócić do pełnej opony wydajności. Warto pamiętać, że we wszystkich innych miejscach wydajność będzie się różnić od tych, które przedstawia przebicie naprawiony. Opony radialne mają minimalny opór toczenia i wysoką odporność na ścieranie.

Oczywiście, podczas jazdy na dobrym pokryciu różnicy nie może być zauważalne na samochód i opony przywrócone nawet w obecności cięć poprzecznych będzie dobry, aby pokazać się na drodze. Jednak konieczne jest, aby dostać się do wszelkich ekstremalnych warunkach, czy to kolej na wysokich obrotach i gwałtownego hamowania, może być nieprzyjemna niespodzianka. Należy wziąć pod uwagę, jeżeli przedsiębiorca zdecyduje się podjąć działalność bieżnikowania.

Z opon diagonalnych w tym zakresie jest o wiele łatwiejsze. Istnieje kable w różnych warstw osnowy rozmieszczone pokrywały się pod kątem, tak że nawet uszkodzenie niektórych wątków w jednym miejscu praktycznie żadnego wpływu na zachowanie kształtu i równoważenia obciążenia. opony bias mogą być poddane do naprawy po cięć bocznych.

dwie technologie

Stare opony zmniejsza się na dwa sposoby: na ciepło i na zimno. Zimno odzyskiwania efektywnie i prosto, ale warto wiedzieć, wady i zalety obu technologii.

guma odzysku (lato i zima) gorąco proces wymaga formy i Wulkanizatory. Jest to kosztowne w pierwszym, ale materiał do naprawy opon – starych opon – kosztuje grosze.

chłodny sposób

Technologia naprawy opon na zimno pokazuje przeciwne rezultaty. Nie drogie maszyny nie jest wymagane, i to właśnie sprawia, że jest atrakcyjnym rozwiązaniem dla małych firm, ponieważ inwestycje są naprawdę minimalne. Jednak materiały, mianowicie bieżnika, zużycie opony, a kosztuje znacznie droższe z paskiem lub pierścienia niż surowego kauczuku.

Jednakże, jeśli nie jest to pytanie: „Jak zrobić oponę starych opon sposobem na zimno lub gorąco?” – możemy tylko powiedzieć, że zimno jest bardzo opłacalna, mimo stosunkowo wysokich kosztów eksploatacyjnych.

Innym szczegółem dotyczące różnic między tymi dwoma metodami: zimna – powoli. W rzeczywistości, jeśli opony są takie same strumień, jest o wiele łatwiej odzyskać je za pomocą gorącego metody. Że gorąco często umieścić w porządku opon do samochodów osobowych.

Tak jak zainstalować sprzęt na gorącym metody wymaga znacznych inwestycji w przypadku małych przedsiębiorstw, co do zasady, łatwiej jest zacząć szybciej i opłacać metody zimno. Sprzęt dla termicznego odzysku można kupić w czasie i połączyć rodzaje prac w serwisie opon.

Ciężarówki i samochody

Plus metoda na zimno jest również fakt, że przedsiębiorca nie potrzebuje formy, a następnie będzie mógł służyć różne rodzaje transportu: samochodów osobowych, ciężarowych i terenowych. Błyskawicznie rozszerza gamę klientów. Czemu służyć ładunków? Fakt, że właściciele firm logistycznych również zarabiać. Samochody na nich – źródłem dochodu, więc dla nich kryzys jest szczególnie istotne pytanie: jak zrobić starą oponę od opony?

szkolenie

Sam fakt, że opony bieżnikowane można nazwać jego remontu. Bieżnik jest poddawany całkowite przywrócenie, część boczną naprawione. To nie jest niebezpieczne, jak było pierwotnie producent w produkcji skupia się na ponowne wykorzystanie starych opon. Takie produkty są zwracane do życia nowoczesnych metod, praktycznie nie do odróżnienia od nowa. Tutaj można ogłosić kolejną zaletę zimnej sposób: gorąca przywrócenie powtarzane naprawa nie jest możliwa, opony będą musiały być usunięte, a na zimno z odzysku może być o wiele więcej.

inspekcja

Zimne opony navarka należy rozpocząć od dokładnego sprawdzenia. W tym celu ultrasonograf, który pozwala dowiedzieć się, czy nie było rozwarstwienie taśmy gumowej. Można również użyć maszynę sherograficheskie, który za pomocą technologii laserowej zrobić to samo dzieło bardziej nowoczesne i precyzyjne. Jednak ich główną wadą – wysoka cena. Małe firmy nie mogą sobie na to pozwolić.

W kolejnym etapie, kontroli opon. Pomaga to w specjalnej kabinie wyposażonej lamp podświetlających. To popycha boku opony mistrz i obraca go. Stare opony powinny być starannie sprawdzane pod kątem obszarów nie nadających się do odzysku. Jeśli w ogóle, mistrz oznacza je w autobusie i procesów ręcznie przy użyciu narzędzi pneumatycznych. Takie uszkodzenie może być, na przykład, rysy w ściance bocznej.

regeneracja

Po sprawdzeniu się skończy, przyjdzie czas na najważniejszy w procesie zwanym polerowanie. Master przedstawia oponę w maszynie do polerowania z którego usuwa stare pozostałości „korpus” i magistrali danych o właściwym kształcie. Po zakończeniu tego etapu można rozpocząć utwardzania. Uszkodzenia usuwane za pomocą kleju do naprawy opon, nadające się do wulkanizacji na zimno.

gospodarka

Co z pieniędzmi? odzyskać cena nabycia nie przekracza dwadzieścia procent kosztów nowej opony. Sprzedaż bieżnikowane opony na rynku po cenie obniżonej w stosunku do nowego produktu o około trzydzieści procent. Detaliści powiedzieć, że z dobrego podejścia i właściwego doboru sprzętu miejsce płaci za siebie w ciągu kilku miesięcy. W Rosji, około dwudziestu tych firm i są fizycznie w stanie dostarczyć cały rynek tego kraju, nawet w jednej dziesiątej możliwej objętości.

W naszym kraju jako całości jest kwestią o gospodarce, a kierowcy są również używane do wyboru najbardziej kompromisów. Tak często zastanawiam się: jak zrobić starą oponę od opony? W Europie, na przykład, jest jednym z najbardziej popularnych typów przedsiębiorstw, nie tylko dlatego, że jest to opłacalne, ale również przez ponowne wykorzystanie zasobów. nadal można oprzeć się na tym aspekcie w kampanii.

bitowe liczy

Oblicz zyski możliwe jest łatwe na przykładzie dużych platform. Załóżmy, że jedna firma ma porządek „pereobut” park dziesięć ciężarówek. Jednym z wózka posiada napęd dwadzieścia dwa koła, a raz w roku trzeba je wszystkie zmiany.

Proces bieżnikowanie pozwoli, aby każdy z dwóch i pół do pięciu tysięcy rubli, co oznacza, że w ciągu zaledwie jednego roku do dziesięciu przychodów wózka wynosi od 550.000 do 1.100.000 rubli.

Przyczyny popularności

Dlaczego metoda na zimno jest obecnie najbardziej popularna metoda odzysku opon? Istnieje wiele powodów. Opony do samochodów ciężarowych znacznie bardziej korzystne dla odzysku i metodą na zimno umożliwia naprawę bez dodatkowego wyposażenia. Ponadto, w porównaniu z pierwotnym kosztów ustanowienia produkcji metodą na zimno jest tani, prosty i przyjazny dla środowiska.

Zimno warsztat odzyskiwania dla organizacji wymaga mała ilość miejsca i urządzenia dla tej metody jest uniwersalna. Nie wymaga drogich i wulkanizacji formy w zależności od wielkości i bieżnika. Tu wystarczy tylko kilka pasków bieżnika.

dokumenty

Papierkowa robota nie jest o wiele bardziej niż z jakiegokolwiek innego rodzaju działalności. Dokumenty ograniczonej licencji, jak również obecność pozwoleń odpadowych. Trzeba także mieć własne firmy, w uzupełnieniu do poszczególnych przedsiębiorstw, może być Company, LLC lub JSC. Z oo w tym przypadku jest wybierany najczęściej jako niezbędne do zbierania najmniejszy pakiet dokumentów, a proces rejestracji zajmuje mniej czasu.

Możesz zrobić wszystko sam, czy można skontaktować się z ekspertami, aby uzyskać licencję w odpowiednim czasie. Mimo wszystko, jeśli nie mają one zastosowanie proces ten może potrwać miesiące.

Potrzebujesz więcej i dokumenty, pozwalające na wytwarzanie tych produktów, mogą również otrzymać własną rękę w mieście.