279 Shares 1769 views

"Iveco" ciężarówek. Podstawowe modele serii

Włoska firma Pojazdy przemysłowe Corporation od dawna dostarcza europejskie i rosyjskie modele swoich samochodów drogowych pod marką „Iveco” (IVECO – skrót od nazwy firmy). Jest to jeden z wiodących na świecie producentów pojazdów użytkowych. Ich modele są funkcjonalne i niezawodność, które doskonale łączą się z ceną.

podstawowa seria

Samochody „Iveco”, którego zdjęcia można zobaczyć poniżej, mogą być wykonywane w różnych wersjach nadwozia, z różnego rodzaju kabiny, podwozia i innych elementów. Nadają się do transportu w mieście, a dla lotów długodystansowych. Zgodnie z potrzebami, celami i możliwościami finansowymi może znaleźć odpowiednią dla siebie opcję. Różnorodność modeli pozwala to zrobić. Cała gama modeli jest podzielony na kilka serii, które są omówione poniżej.

Linia „Daily” ciężarówek

samochody dostawcze w tej serii nadają się do użytku w mieście. Ich produkcja rozpoczęła się w 1978 roku. I nadal trwają. W tym czasie nie było pięć generacje ciężarówek. W przeciwieństwie do swoich konkurentów, wszystkie samochody „Iveco-daily” ma konstrukcję ramową. To czyni je na mniejsze rozmiary mają większą nośność. Ponadto, tego typu rama umożliwia utworzenie na tej podstawie z SUV wzorze koła 4h4h.

Obecnie producent oferuje trzy wersje:

 • van;
 • podwozie;
 • SUV z napędem na cztery koła.

Vans „Iveco-Daily” oferuje możliwość zainstalowania drzwi przesuwne po obu stronach, a nawet dwa na raz. Huśtawka tylne drzwi mogą być otwierane do 270 stopni. Taka konstrukcja ułatwia załadunek (wyładowania). Posiada trzy konfiguracje, różne wymiary, wagi i nośności. Wreszcie należy zauważyć, może wahać się od 1310 do 7000 kg.

van wysokość może się różnić ze względu na zawieszenie pneumatyczne. Przedniemu niezależne zawieszenie amortyzatory i sprężyny. Inna opcja – zawieszenie przednie bar skręcanie. Tylny pneumatyczne zawieszenie lub sprężyny.

Samochody „Iveco-daily”, wykonane jako wagon może być wyposażony w blokach (jest ich dziewięć):

 • o pojemności 2,3 litra i mocy 106 do 146 KM
 • trzy litr, o mocy od 106 do 205 KM;
 • trzech litrów, zasilanych gazem i dostarcza mocy 136 koni mechanicznych.

Są one obsadzone przez sześciobiegową manualną skrzynią biegów, manualną lub zrobotyzowaną.

Podwozie „Iveco-Daily” posiada dziewięć opcji. Rama ma dużą wytrzymałość i gładką powierzchnię, co umożliwia wygodne umieszczenie nośnej lub typu urządzeń. Najczęściej przepisują:

 • Skrzynia z lub bez markizy go;
 • lodówki;
 • obozowicze.

SUV „Iveco-Daily” ma dobrą przepuszczalność, dzięki czemu można go używać w różnych warunkach. Przyczynia się również do wysokiego prześwitu.

Samochody "" Iveco Trakker

Modele z tej serii są ustawione na podwoziu terenowym. Nadaje się do mieszalników, Wywrotki, inżynierii komunalnej i tak dalej. Różne modele prawidłowo wybrany rozkład masy wzdłuż osi. Samochody z tej serii mogą być używane w trudnych warunkach.

Seria „Evrokargo”

Samochody z tej serii są średnią dla tego produktu. Ich pojemność waha się od pół do dziesięciu ton. Najbardziej popularne producenta „Iveco” ciężarówki 5 ton, które są zwykle używane do pracy w mieście lub regionie.

Na podwoziu samochodów tej serii mogą być montowane różne ciała: dźwigi, ciężarówki, zamiatarki i tak dalej. To znacznie rozszerza zakres zastosowania tych typów pojazdów.

Parametry techniczne – jednostki mocy od 170 do 280 KM, skrzynia biegów może być również wybrany spośród kilku opcji.

"Iveco-Stralis"

Modele z tej serii należą do klasy ciągników o dużej nośności. Samochody „Iveco Stralis”, przeznaczone dla dalekobieżnych i międzynarodowych lotów. Charakteryzują się one wysokim stopniem bezpieczeństwa, wydajności i komfortu. Zespoły napędowe montowane są o pojemności od 420 do 560 koni mechanicznych. Są one uzupełniane o szybkości transmisji 12 albo 16. Oś reprezentowana w trzech wariantach: 4×2, 6×2, 6×4. Kupujący może wybrać odpowiednie modyfikacje do niego.

Ten zakres wózków zawiera trzy warianty:

 • AC – dla lotów międzynarodowych. Kabina może być wysoka lub niska. Do rekreacji znajdują się dwa łóżka.
 • AT – dla długodystansowych lotów, kabina posiada łóżko dla kierowcy.
 • BP – w przypadku transportu towarów w mieście, kabina nadaje się tylko do jednego dnia pracy.

Jak widać, „Iveco” ciężarowe reprezentowane szeroką gamę modeli. Wraz z dobrej wydajności i przystępnej cenie sprawia, że ich liderów w dziedzinie pojazdów użytkowych.